Nie daj się ogłupiać – MAGNEZ.

broccoli

Kłamstwo musi być przedstawione jako prawda!”
Dlatego mamy mas media – jj

Ogłupianie społeczeństwa pomiędzy Odrą a Bugiem weszło już do stałego repertuaru polskojęzycznych mediów niemieckich właścicieli, pod amerykańskim zarządem do 2099 roku.

Wyjaśnia to szczegółowo p. dr Brzeski w swoich wykładach na youtube. O tym samym pisze prasa amerykańska. To ogłupianie trwa nieprzerwanie już od 1773 roku i niesławnej Komisji Edukacji Narodowej, powołanej przez masonerię.

Zdziwienie budzi tylko fakt, że obecne ciało zbiorowe Kościoła Katolickiego, zwane Episkopatem, nadal toleruje jawne oszustwa w rodzaju nazywania agenta Kołłątaja księdzem, pomimo braku w jakimkolwiek seminarium, czy innym archiwum śladów o jego bytności, czy otrzymaniu święceń [G.Braun].

To ogłupianie szczególnie nasiliło się po 1989 roku, wprowadzaniem tzw. medycyny rockefellerowskiej do Polski, czyli kolonizacji. Generalnie zasady tej medycyny sprowadzają się do prostego schematu. Stwórz chorobę i podaj odpowiedni lek, już przez nas przygotowany.

Otrzymuje się to najczęściej za pomocą epidemii strachu i odpowiedniej tresury młodych medyków, za pomocą tzw. procedur.

Jest to bardzo wygodne, ponieważ:
po pierwsze: zwalnia od myślenia i odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia.
Po drugie: pozwala na spokojne chałturzenie przepisywaniem preparatów umieszczonych na liście. No chyba, że dealer podsunie nowe reklamówki.

Sprzyja temu procederowi zlikwidowanie informacji o lekach i braku najczęściej badań klinicznych poszczególnych ośrodków, stosujących te preparaty. Polscy lekarze muszą się zadawalać tzw. wytycznymi bliżej nieznanych grup interesów.

Szybkość wycofywania rzekomo dokładnie zbadanych preparatów leczniczych jest szokująco częsta. Stopień ogłupiania medyków doszedł do takiego szczebla, że tworzy się specjalne czasopisma reklamujące jakiś preparat, który nigdy nie był badany: dopiero zgony ponad 100 000 ludzi na zawał serca ujawniają prawdę o Vioxie.

Proszę zauważyć, że ani Ministerstwo Zdrowia, ani Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, czy Izby lekarskie, nigdy nie informują o takich faktach. O czym to świadczy? Sam musisz sie zastanowić PT Czytelniku.

Podobnie wygląda sprawa tzw. procedur. Procedury, sprawdzające się w technice, zastosowano do człowieka, tak jakby człowiek był maszyną z dokładnie wymierzonymi śrubkami. Ale takie postępowanie ułatwia produkcję preparatów medycznych i pozwala zwiększyć zyski.

W Polsce nagminnie rozpoznaje się niedoczynność tarczycy. Jest to w pewnym sensie prawda spowodowana bezmyślnym podaniem 18 milionów dawek jodu w 1986 roku. Bezmyślnym, ponieważ podanie jodu ma sens tylko na 24 godziny przed dojściem chmury radioaktywnej i 12 godzin po dojściu. A w Polsce, Rada Starszych i Nieomylnych niewiadomego pochodzenia [proszę zauważyć, w żadnym życiorysie tych osób, nawet obecnie wydawanym, nigdy nie ma podanego imienia ojca, czy dziadka] zwana Komitetem Centralnym, zaczęła podawanie jodu po 3 dniach i podawała aż do 30 dni po katastrofie.

Nie wspomnę, że członkowie tej Grupy chorowali na swoiście pojętą schizofrenię, bezobjawową oczywiście, ponieważ Towarzystwa Tyreologiczne zalecają podawanie jodu w przypadku, kiedy spodziewana dawka na tarczycę promieniowania wyniesie co najmniej 50 remów. Wg tych samych Starszych i Mądrzejszych z Komitetu, z doradcami w rodzaju nomen omen prof. Jaworowskiego, dawka, jaką otrzymali mieszkańcy Polski wynosiła ułamek procenta zalecanej wielkości.

Czyli było to jawne trucie dzieci.

Winnych nie ma!

Problem jest natomiast obecnie zupełnie inny, dodatkowy.

Przeszliśmy generalnie na żywienie tzw. przetworzone. Tak naprawdę, to żaden konsument Biedronki, Mc Donalda, czy innego hurtownika, nie ma pojęcia, co je. O dodatkach komórek aborcjonowanych płodów, już nie raz pisałem. Podobno podnoszą smak potrawy? I ten kanibalizm nikomu nie przeszkadza, jak to widać z mass mediów.

O dodawaniu glutaminianu sodu, niszczącego zarówno nasz układ trawienny, jak i Centralny Układ Nerwowy, także pisałem. I jak można się zorientować, nikomu to także nie przeszkadza.

O tym, że zalecane przez pediatrów parówki dla dzieci zawierają tylko około 10% mięsa, pisze obecnie już nawet prasa głównego nurtu dezinformacji.

W jakim celu to się robi? To jasne, chodzi o tworzenie nowej grupy przewlekle chorych. Przecież nie przyjmiesz do wiadomości, że doskonale wykształcony adept Uniwersytetu Medycznego o tym nie wie?

Problem polega na diagnostyce.

Otóż niedoczynność tarczycy rozpoznaje się na podstawie badań hormonów. Ale te same objawy występują przy niedoborze selenu. A w Polsce takowe badania są niemożliwe do wykonania. Inaczej: bezmyślne długotrwale przyjmowanie hormonów tarczycy powoduje zaprzestanie całkowiteJ produkcji tego gruczołu na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jeżeli odpowiedni poziom hormonu jest, to po co produkować? Po dłuższym okresie zaprzestania produkcji dzieje się z gruczołem to samo co, z mięśniami. Po prostu zanikają.

To samo dzieję się w kwestii ostatniej mody podawania w cukrzycy typu 2 insuliny. Naprawdę trzeba reprezentować skrajny stopień bezmyślności intelektualnej, aby podawać komuś, kto ma osłabienie produkcji insuliny, preparat który zastępuje produkcję. Po roku albo dwu stosowania insuliny na pewno trzustka zaprzestanie produkcji.

Chyba, że jesteś masochistą i lubisz się bezmyślnie kłuć codziennie, lub nawet kilka razy dziennie. A wystarczy zaprzestać kupowania wszystkich produktów w kubeczkach, kartonikach, plastikowych butelkach. Należy zlikwidować wszelkie źródła pobierania fluoru, pasty do zębów, leki itd. Wystarczy przyjmować 500 mcg witaminy K-2 dziennie.

Czyli poprzez wykonywanie procedur produkujących przewlekle chorego, opodatkowujemy takiego młodego człowieka dożywotnio. Czyli nakładamy dodatkowy podatek bez zgody sejmu! Mudi sam kupować lekarstwa,

Ale miało być o magnezie.

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, w związku z powszechnym w Polsce truciem społeczeństwa fluorem. Jest udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że fluor podawany szczególnie dzieciom, w sposób istotny obniża IQ [mówiąc wprost, ogłupia], dlatego był od 1940 podawany w łagrach, jak i obozach koncentracyjnych. Jego działanie jest podobne do podawanego w wojsku swego czasu bromu, tylko fluor jest bez smaku i zapachu. P. Komorowski powołał nawet komitet doradczy odnośnie tego trucia. [Polska Grupa Ekspertów d/s indywidualnej profilaktyki fluorkowej – sponsor Colgate]. Sam musisz pomyśleć, dlaczego to zrobił.

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do produkcji ponad 300 enzymów. W pierwszym rzędzie należą do tej grupy te odpowiedzialne za tworzenie adenozynotrójfosforanu, czyli ATP. ATP to jest energia. Upośledzenie tego metabolizmu powoduje, że np. czujemy się zmęczeni, senni, brak nam ochoty do pracy.

Magnez jest niezbędny do znoszenia skurczu naczyń krwionośnych.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego przenoszenia impulsów nerwowych o pracy serca.

Magnez wpływa na regulację poziomu cukry w organizmie. Jest niezbędny do uwalniania insuliny przez komórki Beta trzustki.

Magnez i Zdrowe Serce

Niedobór magnezu powoduje pogorszenie funkcji komórek mięśnia serca i upośledzenie funkcji mitochondriów, czyli tej elektrowni komórki. Musimy pamiętać o właściwej równowadze pomiędzy magnezem i wapniem oraz fluorem. Fluor wchodzi na miejsce magnezu i blokuje metabolizm. Proszę pamiętać, że wapń łatwo przyswajalny, to tylko taki otrzymywany z nabiału, prosto od krowy. Te płyny mlekopodobne w kartonikach, to nie jest mleko.

Jestem także przeciwny wszelkiej suplementacji tabletkowej. Nie ma żadnych badań, czy te tabletki są w ogóle przyswajalne i czy zawierają to, co podane jest na etykiecie.

Sanepidy, powołane do kontroli, nie afiszują się na swoich stronach internetowych, prowadzonych za pieniądze podatnika, podawaniem jakichkolwiek informacji na ten temat. Zajmują się głównie handlem szczepionkami.

Niewystarczająca ilość magnezu, lub jego blokowanie przez fluor, powoduje skurcze mięśni.

Bez elektrolitu: potas, sód i magnez, sygnały elektryczne nie mogą być wysyłane, ani odbierane. Bez tych sygnałów praca np. serca jest upośledzona.

Jak podała to dr C.Dean w swojej książce pt: „Śmierć przez Medycynę” w 2003 roku, jedną z głównych przyczyn zgonów są zaburzenia spowodowane niedoborem magnezu, szczególnie jego wpływu na pracę lewej komory.

Magnez wiąże się z mniejszym ryzykiem chorób układu krążenia.

W ostatniej dekadzie pojawiło się sporo prac udowadniających, że niedobór magnezu ma istotny wpływ na stan naszych naczyń krwionośnych. Już 0,2 mmol/L krążącego magnezu związane jest z 30% zmniejszeniem ryzyka chorób naczyń krwionośnych i serca. Niestety, tylko 1% magnezu krąży w układzie krwionośnym.

Utrzymywanie urozmaiconej diety z dostawami niezbędnych pierwiastków, w tym magnezu, wiąże się z 22% zmniejszeniem ryzyka śmiertelnej choroby niedokrwiennej serca.

Udowodniono, że właściwy poziom magnezu związany jest ze zmniejszeniem nadciśnienia tętniczego.

Czyli przed przystąpieniem do leczenia nadciśnienia za pomocą tabletek, postaraj się uzupełnić poziom magnezu we krwi i zrezygnuj z używania produktów zawierających fluor.

Poziom magnezu jest odwrotnie proporcjonalny do miażdżycy.

Stwierdzono, że ludzie z prawidłowym poziomem magnezu w stosunku do tych mających obniżony mają:
– 48% niższe ryzyko nadciśnienia tętniczego,
– 69% niższe ryzyko cukrzycy typu 2,
– 42% niższe ryzyko chorób naczyniowo – sercowych.

Prawidłowy poziom magnezu zmniejsza ryzyko chorób zapalnych, czyli wskaźnik białka CRP jest niższy.

Podam praktyczną wskazówkę.

W niewydolności krążenia, objawiającej się obrzękami nóg, stosuje się m.in. leki moczopędne, zaczynając od lżejszych np. tialorid, czy spironolakton, do furosemidu.

Otóż ten sam efekt moczopędny można osiągnąć zjadając ok. 1 kg arbuza [trzeba to sprawdzić na sobie 0.5-1.0]. Zjada się to łatwo i jest bardzo smaczne. Znajdujące się natomiast w sprzedaży tabletki są najczęściej generykami, czyli podróbkami i ich jakość znacząco się różni od leków sprzedawanych na zachodzie. Być może to jest powodem ministralnego zakazu sprowadzania lekow.

Praktycznie:

Nie polecam przyjmowania żadnych suplementów magnezu z powodów podanych wyżej. Stosunkowo duże ilości magnezu znajdują się w warzywach:

szpinak,
botwinka,
rzepa, tak ta pogardzana rzepa,
brokuły,
brukselka,
jarmuż,
sałata rzymska.

Dla osób bardziej wybrednych;

Magnez można uzupełniać zjadając nasiona sezamu, słonecznika, orzechy nerkowca, migdały, orzechy brazylijskie. Wystarczy spożywanie około 10 orzechów dziennie. Innym dobrym źródłem magnezu są zioła i przyprawy: kminek, kolendra, gorczyca, koper, bazylia, goździki.

Warzywa i przyprawy najlepiej jeść na surowo, wszelkie przetwarzanie niestety niszczy i utrudnia przyswajalność pierwiastków. Należy pamiętać, że tylko 1 % zjedzonego magnezu pojawia sie we krwi.

Należy także pamiętać, że stres, ciężka praca fizyczna z poceniem się, brak snu, przyjmowanie statyn i leków psychiatrycznych zawierających fluor, przyjmowanie insuliny, powoduje utratę magnezu. Liczy się tylko magnez krążący we krwi, a zdecydowana większość jest kumulowana w kościach i tkankach miękkich.

Typowe objawy niedoboru magnezu to:

– częste bóle głowy,
– utrata apetytu,
– nudności,
– zmęczenie, lub osłabienie.

Długotrwały niedobór magnezu objawiają się np.

– zaburzeniami rytmu serca,
– skurczami naczyń wieńcowych,
– drgawkami, tikami, mrowieniem
– ale także zmianami osobowości i zachowania.

Pamiętaj: niezbędne jest przyjmowanie witaminy K-2.

Witamina K-2 ma trzy zasadnicze funkcje:

– zapobieganie problemom naczyniowo – sercowym,
– renowacja kości,
– regeneracja komórek B trzustki, czyli zapobieganie cukrzycy typu -2.

Witamina K-2 znajduje sie w kalafiorze, brokułach i brukselce na surowo.

Bardzo smaczne są dodatki tych warzyw do sałatek.

Chociaż zarówno kalafior, jak i brokuły, można konsumować tak, jak marchew.

c.b.d.o

I musisz sobie sam odpowiedzieć Szanowny Czytelniku, dlaczego tych informacji nie mogą znaleźć PT Medycy w Biuletynach Izb Lekarskich?

I jeszcze jedna uwaga praktyczna.

Dlaczego musisz sam o tym pamiętać, Dobry Człeku?

Ponieważ opłacane przez ciebie za pomocą przymusowych podatków organa państwowe zajmują się zupełnie innymi problemami, np. IV Wojną Narkotykową w Afganistanie, wysyłając tam Polaków.

Od ćwierć wieku, od co najmniej tzw. Wolnej Polski, na pola sypie się nadal tylko nawozy sztuczne, składające się najczęściej z 3-4 pierwiastków. Daje to wzrost masy zielonej, czyli ceny są wyższe za jeden kilogram. Wartość odżywcza takich roślin jest jednak dużo mniejsza. W przyrodzie znajduje się bowiem około 100 pierwiastków niezbędnych do budowy Twojego ciała, a nie 3-4.

Każdy uczeń szkoły podstawowej wie, że jeżeli do budowy domu potrzeba kilku rzeczy, takich jak cement, piasek, cegła, wapno, woda, to wystarczy, że jednego zabraknie i jakość domu będzie niedostateczna albo wcale go nie postawimy.

A w budowie domu, jakim jest Twoje ciało, oszukują Ciebie dając tylko te kilka pierwiastków, zapominając o podstawowych prawach fizyki. Żartując: „Z pustego to i Salomon nie naleje”. Otóż nasze pola są puste!

Nie podaje się gnojówki, czy innych nawozów naturalnych, zieleniny, kompostu. Dochodzi do niedoboru pierwiastków i chorób.

Tzw. Starsi i Mądrzejsi są wciąż w okresie teorii choroby, jak za czasów Pasteura, tylko nieco zmodyfikowanej. Po ciężkich wysiłkach umysłowych zapamiętali: bakteria – choroba – antybiotyk.

O tym, że w większości przypadków choroba wynika z niedoboru pewnych elementów, już nie są w stanie nawet pomyśleć. Obecnie problem zdrowotny to niedobór pierwiastków – niedobór związków – zatrucia „jatrogenne”- choroba.

Tak więc cały schemat leczenia powinien być zmieniony.

Daleko nam do tego. Musi wymrzeć stare pokolenie.

I proszę zauważyć, odpowiednie urzędy tego formalnie istniejącego tworu oraz wyższe szkoły nadal nauczają wg programów sprzed 150 lat. Tylko nawozy sztuczne. Czyli zysk dla odpowiednich koncernów, zachodnich.

Programy edukacyjne są opracowywane centralnie przez urzędników Rządu Warszawskiego [G.Braun] i generalnie służą do powszechnego, w teorii bezpłatnego, ogłupiania młodych ludzi.

Ale właśnie dlatego stopnie naukowe i granty przyznają urzędnicy, aby nikt nie śmiał krytykować tych programów.

I nawet nie pomyśl, że oni to robią w celu depopulacji, jak to brzydko podają rozmaitego rodzaju teorie spiskowe.

Chociaż z drugiej strony, pojęcie Teorii Spiskowej wymyśliło CIA już ponad 80 lat temu, jako fałszywą flagę! A jako jeden z pierwszych zaczął je stosować w Polsce p. A. Kwaśniewski alias Stolcman, zaraz po kursach w USA.

Źródło:
Dzięki uprzejmości i za zgodą
dr Jerzego Jaśkowskiego
[email protected]

Ten post ma 54 komentarzy

 1. A mnie sie wydaje, ze cala sprawe ” zdrowotnosci nas Polakow pierwszy raz poruszyl Pan Jerzy Zieba, nie obrazajac Dr. Jerzego Jaskowskiego, ktory to jako nastepny ujawnil nam swoja wiedze i chce ie nia dzielic bez obaw i ograniczen. Dzieki wielkie obu Panom J E R Z Y M !!!

 2. Informacje ciekawe i w większości zgodne z tym co stosuję i praktykuję ale muszę zwrócić uwagę na jeden istotny fakt. Nie potrzeba 100ierwiastków do budowy tego co nas otacza. To głupota całkowita. Wystarczy ich kilkanaście. Może delikatnie ponad 20. Więc nie wiem skąd taki pomysł. Trzeba spojżeć na to z tej strony że my i przyroda jest zbudowana na podstawie tylko najpopularniejszych pierwiastków występujących w kosmosie a tych jest tylko trochę ponad 20. Tu dochodzi wiedza o budowie i przemianach zachodzących w gwiazdach. Skąd z resztą wzięły się pierwiastki z których jesteśmy zbudowani.

 3. Artykuł przedstawia tylko część prawdy. Dziennie potrzebujemy w normalnym zdrowiu do 1g, przy poceniu się i wysiłku fizycznym. Zawartość tabletki to zazwyczaj 70 mg. Mg z tabletek jest przyswajany w ok 20-30%, więc przyjęta dawka to ok 15mg. Skrajnie mało i bardzo drogo. Warzywa?- owszem ALE- Mg jest zawarty głównie w chlorofilu. W formie warzyw surowych nie przyswajany do organizmu wcale. NA SZCZĘŚCIE jest rozpuszczalny w wodzie i w formie wywarów doskonale przyswajany… np w formie ZUPY. ( nie lubię zup, ale… zdrowo). W aptekach są preparaty Mg w saszetkach po 400mg, rozpuszczalne w ślinie – Ultra Fast znanej marki D..pp Serce – tak jak kiedyś oranżadki. Trafia do organizmu w ciągu kilku minut – sprawdzone bo to czas, po którym ustępują ciężkie skurcze. Mg i K muszę suplementować codziennie ze względu no potężną ilość diuretyków, które biorę. … Piszę jak jest….

 4. Autor myli się określając leki generyczne jako podróbki, są to leki tej samej a może nawet wyższej jakości niż te markowe. Różnica polega na tym, że odtwórca nie posiada patentu na substancję leczniczą. W Polsce obowiązują te same normy jakościowe, które obowiązują w kraju mającym patent na daną substancję leczniczą. Wszelkie procedury kontrolujące jakość substancji leczniczej zawarte są w konkretnej farmakopei, a farmakopea polska częsta jest bardziej rygorystyczna od np. farmakopei amerykańskiej. Leki to nie perfumy i nie można w ten sposób porównywać tego rodzaju substancji. Przykładem na to pomylenie pojęć może być aspiryna Bayera, który substancję leczniczą przez wiele, wiele lat kupował w pabianickiej Polfie. Oczywiście nie namawiam do stosowania chemioterapii…

  1. Nieco się mylisz, ponieważ generyk nie musi zgadzać się składem ilościowym. Zgodnie z prawem może się różnić +\- 20% w ilości substancji czynnej. Dlatego np nie wolno przy wykupie recepty zamieniać leków (bo nie ma akurat tego co zawsze bierzemy) psychotropowych, przeciw padaczkowych, nasercowych i innych mających duże znaczenie dla organizmu.

 5. Dobrze, że dzięki takim artykułom nasza świadomość się podnosi. Ja uważam, ze suplementacja jest w obecnych czasach koniecznością. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich składników odżywczych ze względu na wyjałowioną glebę, ciągłe opryski, przetworzona żywność, zanieczyszczona woda i powietrze. Ja uzupełniam swoje jedzenie poprzez suplementację naturalnymi produktami firmy Nature’s Sunshine

 6. Wszystko o czym mówi Pan dr. Jaśkowski czytam z wielką ciekawością, bo to jeden z nie wielu ludzi ,który odkrywa prawdziwe oblicza w różnych dziedzinach[zdrowie,choroby,leczenie,polityka,historia].

 7. Artykuł ciekawy, zalecenia również, z tym, że w tych wszystkich świeżych warzywach znajdują się niestety pestycydy, herbicydy i inne świństwa!

  1. To i tak 100-150 razy mniej niż np. w mięsie. Do produkcji 1 kg mięsa zwierzę potrzebuje zjeść kilkadziesiąt kg roślin więc rachunek jest prosty bo kto karmi krowy produktami bio?? Tym bardziej – w chowie przemysłowym daje się im najgorsze świństwa które kumulują się w organizmie, który potem się sprzedaje i ludzie to jedzą :(( Należy tylko ubolewać że ludzie chcą kupować jak najtaniej bo im się nie przelewa, a producenci chcą zarobić jak najwięcej bo są pazerni, ale tak czy inaczej i tak lepiej jeść warzywa i owoce bo jest w nich mniej świństwa niż w produktach zwierzęcych w których dochodzą jeszcze hormony wzrostu, antybiotyki, inne lekarstwa itp.

   1. no tak, ale warzywa możemy genetycznie modyfikować…czy nie robimy tego? Może nawet nie wiemy iz siejemy nasiona już zmodyfikowane u siebie w ogródku i wydaje nam się ,że jemy bio…to błędne koło …myślę,że nie ma już na to recepty …to koło zamachowe kręci się już tak mocno ,że nie zatrzyma go już nic i nikt…jedynie sam Bóg! 😉 człowiek to największy morderca na tej planecie.

 8. Uwazam artykul za ciekawy i rozsadny.
  Kochani rodacy, dziekuje za doze usmiechu podczas czytania komentarzy. Naprawde milo zaczac dzien w ten sposob. 🙂

 9. Dużo pouczających prawd, tyko parę uwag co do słuszności picia mleka jakiego kolwiek, dorośli ludzie to nie cielęta, to jedna kwestia, następna rzecz to białko zawarte w mleku krowim i owczym, to nie kwestja laktozy zawartej w mleku tylko właśnie wspomnianych białek jes problemem, No i jeszcz przyswajalność wapna z mleka, tak jak wspominałem, nie jesteśmy cielętami. Kolejna uwaga na pola nie daje się gnojowicy, to niszczenie gleby, to nawet nie powinien być obornik, tylko biohumus!!!

  1. Nie no to wszystko jest ruina krowy wyjalowione antybiotykami i chemia gnojowka do niczego a biohumusu nie ma jak zrobic

 10. 95% wszystkich procesów biochemicznych zachodzących w naszym organizmie jest sterowane przez minimum 65 minerałów (optymalnie do 79), w tym pierwiastki śladowe i ultraśladowe. Dobre, ekologiczne gleby zawierają dziś około 20 minerałów, więc rośliny nie mają skąd ich czerpać… W ciągu jednej sekundy, w komórce zachodzi około 63.000 procesów biochemicznych. Jeżeli nie ma niezbędnych minerałów, wszystko zaczyna po prostu szwankować… Brakujące minerały organizm czerpie ze swoich rezerw (kości, mięśnie, mózg, itd….). Jest to proces długotrwały, trwający latami i długo nie odczuwany przez nas. Poza tym organizm przyswaja tylko minerały w postaci organicznej i jonokoloidalnej, czyli takiej jak w roślinach. Wielkość cząsteczek takich minerałów jest kilka tysięcy razy mniejsza od komórki, dlatego jest ona w stanie te minerały przyswoić. Suplementy zawierają wybiórczo kilka, kilkanaście minerałów (pomijam postać i wielkość minerału), dlatego nie są w stanie zaspokoić naszych potrzeb żywieniowych…

 11. Znam firmę produkującą suplementy z naturalnych składników, która wykonała badania kliniczne tych suplementów.

  1. Jaka to firma produkuje suplementy z naturalnych składników?

   1. COLWAY produkuje suplementy tylko z naturalnych składników

  2. Czy możesz powiedzieć jaka to firma?Będę bardzo wdzięczna.

  3. Prosze o nazwe

  4. Pawełku !!!!! ty tak pierdzielisz jak nasi politycy —”ja wiem ale nie powiem—- jak nie powiesz to zamknij dzób

 12. napisal dziesiec orzechow dziennie, tyle moze i mlody i stary, i nie ma problemu z magnezem; a witamina k2 wystepuje (troche malo ale wystepuje) w nabiale , glpwnie w takim poddanym fermentacji jak sery szwajcarskie; mozna sobie poczytac

 13. Dziękuję za świetny i wyczerpujacy artkul. Przy okazji chcialam nadmienic ze juz czytalam o fluorze i juz 6 miesiac stosuje pastę naturalna bez tego skladnika ktora przy okazji moge z calego serca polecic tj http://www.rmdxninfo.com/products. Pasta grzybkowa jeszcze.chyba malo komu znana. Bo malo kto jeszcze chce zrezygnowac tez z past z fluorem nie wiedzac jak fluor moze byc grozny dla naszego organizmu

 14. To kto w końcu jest autorem- Zięba czy Jaśkowski ??

  1. A kto twierdzi, ze Zieba? Autora podaja na pocz i koncu i jest to dr Jaskowski ( zreszta wyczuwalny jest jego styl) a jedynie dwie osoby dziekuja dr Ziebie pewnie nie doczytujac autora lub z innego niewiadomego powodu

   1. a sa tacy ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem i za ten artykul wychwalaja pod niebiosa Ziebe np.panie powyzej

 15. Polecam stosowanie chlorku magnezu lub siarczanu magnezu do kąpieli.

 16. Boze, ludzie….gdzie wasza ortografia??Jakia pisownia!

  1. Magda, a co ma tu ortografia do zdrowia? Ludzie mieszkaja za granica i o ortografie nie musza sie martwic! Badz bardziej zyczliwa! Jesli drazni cie ortografia, nie czytaj! 😊

   1. Ma dużo ta ortografia do powiedzenia , to np. że tumany czytają i piszą , mnie też razi taka choojowa pisownia i nie ma to znaczenia gdzie mieszkasz , jak tumanem byłeś w Polsce to i będziesz nim za granicą , ja mieszkam w USA 46 lat wyjechałam , kończąc tylko szkołę podstawową i szlag mnie trafia jak czytam teksty pełne „byków” pisane przez ludzi którzy śmią jeszcze zaznaczyć , że skończyli studia (pewnie za cielaki , kury i inne dobra jako łapówki za dobre oceny) , Brawo Magda , jestem z Tobą i też zawsze zwracam tumanom uwagę !!!

    1. Jestem za,też bardzo mnie denerwuje ignorancja „pseudonaukowców”…Przecież jest taka opcja(jestem słaby w obsłudze komputera),że komputer sam poprawia błędy…I po sprawie…Pozdrawiam

  2. Ogarnij sie kobito tu chodzi o zdrowie a nie o boga i ortografie

  3. kobieto chlop cie nie zaspokoil ze tak marudzisz?

 17. Ja od pewnego czasu biorę witaminę D3,K2,D12 ale zakupione w aptece homeopatycznej i czuje sie swietnie ,uregulowalo mi się cisnienie ,lepiej śpię ,zniknęły obrzęki stóp nie mam zadnych problemów żolądkowych anii bulów głowy

 18. Dzieki za odwage I mowienie wprost

 19. Nakłaniasz do jedzenia surowych warzyw co jest bardzo chwalebne, ale jak wiadomo od dziesiatek lat ziemia jest nawozona sztucznie i niestety jest wyjałowiona. Upraw ekologicznych jest bardzo malo a warzywa które kupujemy rzekomo ‚eko’ cóż… na nich tez nikt nie robi badan co one tak naprawde zwieraja. Co nam pozostaje?

 20. Z jednej strony – nie używaj tabletek. Z drugiej – w roślinach nie ma pierwiastków.

 21. A ja mam pytanko. Skoro te mineraly sa tylko w surowym warzywie to co ms zrobic osoba ktora nie moze jesc surowizny z powodu niestrawnosci? Dlaczego chinczycy jedza tylko gotowane glownie i nie maja takich problemow z niedoborami? Co maja zrobic osoby starsze ktore surowego nie zjedza?

 22. przyjmowanie witaminy k-2 nie znaczy od razu w tabletkach – autor zaznaczyl, iż znajduje się ona w brokułach, kalafiorze, brukselce

  1. Ludzie, opanujcie się. (przepraszam, nie mam zamiaru nikogo obrażać). Trzeba najpierw coś wiedzieć, dopiero później uprzejmie dzielić się wiedzą z innymi. Otóż po pierwsze, artykuł jest wypełniony wiedzą dr Jerzego Jaśkowskiego (wiele momentów stycznych z wiedzą Jerzego Zięby); po drugie, na potrzeby bieżące, niewielka ilość witaminy K2 produkowana jest w jelicie grubym (wszakże pod warunkiem obecności właściwego błonnika i stosownej, zwłaszcza co do ilości szczepów, flory bakteryjnej). Osobnym problemem są warzywa i to w różnym zakresie: generalnie warzywa (w przewadze ok. 70-90%) są bardzo „opaćkane” pestycydami, herbicydami i wszelkim chemicznym świństwem, czyli są absolutnie szkodliwe dla nas – trzeba się zawsze zastanowić, co ważniejsze: wprowadzić tę witaminę do organizmu z tego źródła, czy nie truć się?! Poza tym bardzo wiele z nich (np. szpinak czy marchewka) nie gwarantuje nam przyswojenia w organizmie (biodostępność) w istotnej ilości. O minerałach z tego źródła (czyli z warzyw), lepiej zapomnieć (czy można mieć na koncie w banku: na wejściu 100 zł, następnie systematycznie wyciągać po 10 zł miesięcznie, a wkładać po 3-4 zł i korzystać z tego konta ciągle?!) – a tak wygląda gospodarka ziemią. Suplementy: zgadzam się stanowczo, że tabletki są mocno podejrzane i generalnie ich nie polecam (chyba, że jest to jednorodna np. sprasowana chlorella, bez obcych „wsadów”), bo są napakowane szkodliwym, chemicznym świństwem. Jednak kapsułki bywają w dużej mierze czyste, skuteczne, przemyślane – to zależy od producenta i ceny – te czyste, zdrowe i znakomicie działające (mając co do tego pewność), można bezpiecznie konsumować

 23. Ty piszesz zeby nie uzywac Supplemente a jednoczescie polecasz branie witamine K2

 24. ZGADZAM SIę z tym artykółem . jestem z Izraela. mój lekaż polecał mi uzywać magnez co dziennie po 520 mg- na skurcz
  nogi i dobre na serce. witaminy D3- I TEź omega 3 – tran , oliwa z wieloryb. mam 73 lata iczóję się dobrze.

 25. Zgadzam sie! Pan Jerzy Zięba jest niestrudzonym bojownikiem o prawdę i zdrowie. Mądry człowiek o wielkim sercu! Inni którzy walczą razem z nim również godni miana Człowieka przez wielkie „C”! Artykuł super! Dziękuje!

  1. jak by pani czytala uwaznie to chodzilo o Jerzego Jaskowskiego a nie Ziebe!!!!

 26. Wspaniala osoba zajmujaca sie jednym z najwazniejszych problemow dotyczacych nas, przecietnego zjadacza chleba dzisiaj,
  bo zdrowia, sluzy ogromna i bardzo wartosciowa wiedza podawana nam z glebi jego szlachetnego serca! Wielkie dzieki!
  Dla Pana Jerzego Zieby.

  1. nastepna ktora nie umie czytac ze zrozumieniem …..Jerzy Jaskowski a nie Zieba !!!!

 27. Cala prawda.dzieki

 28. Super artykuł dziękuję

 29. dziękuję za artykuł.

 30. Ja mieszkam w Irlandii gdzie fluor dodawany jest do wody pitnej .. ciekawe dlaczego tak usilnie chca zmniejszyc IQ spoleczenstwa .

  1. Bo głupkami łatwiej manipulować! Ot cała tajemnica…

Dodaj komentarz

Close Menu