Znane naturalne zioła w przypadku udaru mózgu

Choroby, Porady, Zdrowie | 1 komentarz

Udar mózgu jest główną przyczyną zgonów u osób starszych, w dodatku ograniczone są możliwości leczenia, szczególnie w pierwszej fazie wystąpienia udaru.

Po początkowym urazie niedokrwiennym następuje śmierć neuronów w wyniku zapalenia i apoptozy. Toteż bardzo ważna jest pierwsza pomoc.

W tym przypadku omówię takie zioła jak: arnika, dziurawiec, nagietek, tatarak i ich działanie na nasz mózg i układ krążenia.

Arnika

To dzięki arnice można z dużym sukcesem przetrwać tą pierwszą fazę, z tym, że arnika powinna być stosowana doustnie, w najkrótszym czasie, kiedy trwa największa bitwa o życie pacjenta i dalsze jego zdrowie. Należy uważać przy stosowaniu arniki, można nią podrażnić tkanki jamy ustnej i gardła, toteż trzeba ją mocno rozcieńczyć wodą… ale arnika podana w tym przypadku doustnie i w miarę szybko może zmniejszyć znacznie uszkodzenia mózgu.

Następnie należy podawać ziołową mieszankę z arniki, dziurawca, kwiatów nagietka.

Od wieków w czasie udaru stosowano tą formułę ziołową:
– 20% nalewki z arniki
– 40% nalewki z dziurawca
– 40% nalewki z kwiatów nagietka.

Dziurawiec

Dziurawiec ma długą tradycję w leczeniu zaburzeń nerwowych i emocjonalnych. Już w średniowieczu znany był z tego, że “wypędzał demony”. W angielskiej naturalnej medycynie już w roku 1800 był zakwalifikowany jako środek uspakajający i zalecany na zaburzenia nerwowe, podobnie miały się sprawy w Niemczech zanim mafia farmaceutyczna przejęła w swoje ręce nasze zdrowie, niemieccy lekarze przepisywali ludziom z “poszarpanymi” nerwami najwięcej specyfików z dziurawca a apteki osiągały ze sprzedaży tych specyfików duże zyski. Do tej pory w Kanadzie można kupić bez problemu suplementy z dziurawca i suszone zioło w postaci herbatek jako środek antydepresyjny i w przypadku bezsenności (St. John’s wort). Dziurawiec jest stosowany w Kanadzie, USA i innych krajach, kiedy poziom depresji jest nawet większy niż tylko obniżenie nastroju, tak zwane – “niebieskie”, stosuje się go również i w cięższych formach… osobiście także zawsze polecam w tym przypadku dziurawiec zamiast prozaku itd.

Moja herbatka jest bardzo prosta ale skuteczna:
– 1/2 łyżeczki ziela dziurawca
– 1/2 łyżeczki ziela mięty
Należy zalać wszystko razem szklanką wrzątku i parzyć około 7 minut. Pić pół godziny przed snem, wystarczy wypić pół szklanki naparu.

Wspaniale usuwa lęki, bezsenność, trudności z koncentracją, drażliwość, uzupełnia brak energii. Ponadto dziurawiec nie narobi takich skutków ubocznych jak antydepresanty a jest w stanie skutecznie podnieść poziom neuroprzekaźników w mózgu, takich jak: serotonina, noradrenalina, dopamina.
Dziurawiec zalecany jest w polineuropatii i innych formach neuropatii (ból, drętwienia, mrowienie spowodowane przez uszkodzone nerwy) ze względu na zawartość w nim hiperforyny, która została zidentyfikowana jako składnik dziurawca w roku 1971 przez rosyjskich naukowców. Badania pokazały, że zawartość hierforyny w dziurawcu jest skuteczna w podnoszeniu poziomu neuroprzekaźników.
Hiperforyna występuje naturalnie w roślinach, w tym w znacznym stopniu w dziurawcu. Wg rosyjskich naukowców skuteczna jest w reperowaniu nadwyrężonego układu nerwowego w tym depresji. Usuwa również komórki nowotworowe i zwalcza oporne na antybiotyki szczepy Staphylococcus.
Typowa dawka dziurawca stosowana w leczeniu wynosi 300mg 3x dziennie, zawiera 2-3% hiperforyny. Pełny etap leczenia trwa 4 tygodnie, po tym okresie należy przerwać spożywanie preparatów z dziurawca. Jeśli wcześniej wystąpią problemy żołądkowe, należy spożywać dziurawiec w połączeniu z pożywieniem. Wówczas unikniemy nudności.
Należy wiedzieć, że dziurawiec jest wrażliwy na słońce i stosując dziurawiec nie wolno się opalać i długo przebywać na słońcu, ponieważ zwiększa działanie promieniowania ultrafioletowego, zwiększa ryzyko zaćmy posłonecznej. Kiedy przyjmujemy dziurawiec należy zasłaniać oczy przed słońcem okularami przeciwsłonecznymi.
Oczywiście nie wolno łączyć dziurawca i jego preparatów z takimi specyfikami jak prozac (SSR), ponieważ może podnieść zbyt mocno poziom serotoniny a to bywa przyczyną poważnych problemów.
Nie łączymy dziurawca z żadnymi lekami przeciwdepresyjnymi, szczególnie przepisywanymi na receptę. Nawet, kiedy je odstawiamy odczekujemy kilka dni aby wyczyściła się z nich nasza krew.
Osoby biorące dziurawiec powinny unikać spożywania pokarmów zwierzęcych zawierających tyraminę, która znajduje się w niektórych produktach spożywczych: w wędlinach, serach, a nawet w przyprawach, piwie sojowym, sosach sojowych. Tyramina połączona z dziurawcem powoduje wysokie ciśnienie krwi, przyśpieszone tętno, powoduje delirium. Ponadto dziurawiec źle działa z narkotykami a nawet z kofeiną.
Osoba chora na depresje (lub inne schorzenie) powinna wiedzieć, że przed stosowaniem dziurawca powinna się poddać płukaniu organizmu od zażywanych wcześniej środków chemicznych, szczególnie antydepresantów, szczególnie jeśli te były długo spożywane, także zalecane jest płukanie krwi (odpowiednie zioła, soki warzywno-owocowe, odpowiednia dieta… może to być sama wodna terapia)… u wielu osób powinna trwać nawet kilka tygodni, szczególnie w przypadku zażywania SSR i trójpierścieniowych inhibitorów, narkotyków a nawet doustnych środków antykoncepcyjnych, statyn, leków stosowanych w chemioterapii, środków znieczulających, zwłaszcza stosowanych w schizofrenii i wszystkich innych leków, które powodują wrażliwość na słonce.

Prace naukowe Davida Secko (Vancouver. BC) pokazały, że dziurawiec może być bardzo pomocnym środkiem w leczeniu udaru mózgu. Ziele dziurawca jest uważane przez wielu współczesnych jego badaczy jako ziele odpoczynku i jest wspaniałym tonikiem na układ nerwowy, ma nie tylko zdolności antydepresyjne, okazuje się być pomocny w okresie menopauzy. Badania niemieckich naukowców odsłoniły, że stosowany u kobiet z menopauzą dziurawiec zmniejszył dolegliwości menopauzy a nawet całkowicie je usunął, jak również poprawił współżycie seksualne.
Dziurawiec jako tonik nerwowy wzmacnia cały układ nerwowy, szczególnie korzystnie wpływa na długoterminowy stres, który doprowadza do wyczerpania nerwowego, przebudowuje poziom energii, przywraca system energetyczny do normalnego stanu.
Chemiczne leki uspakajające powodują, że cały system nerwowy jest osłabiony i mocno obciążona jest wątroba a w naszym krwioobiegu pływa dużo trucizn. Osłabienie wątroby i obciążenie układu krwionośnego sprawia, że nasz stan nerwów i wszystkich emocji jest dużo gorszy. W związku z tym tracimy nasze siły życia, czujemy w sobie brak energii, odczuwamy chroniczne zmęczenie.

Wiadomo, że zioła są lepsze niż współczesne lekarstwa, które nas wyniszczają a wyniszczony organizm skłonny jest do depresji i innych chorób.

Dziurawiec buduje system nerwowy, ponownie instaluje uszkodzone lub nadwyrężone nerwy, zwiększa energie życia i jest dużo tańszy niż wszystkie chemiczne specyfiki. Ciągle łatwy do zdobycia.
Używaj całe zioło, nic z niego nie trać, jako herbatki, nalewki, ekstrakty i Prawdą jest, że mamy długą historię stosowania dziurawca nie tylko w Europie i notuje się niewielką ilość ludzi z udarem mózgu, u tych, którzy go stosują!

Nie jest również ściemą, że dziurawiec może być użyteczny jako środek przeciwnowotworowy, podobnie nagietek.

Naukowcy z Kalifornii udowodnili, że potrafi być bardzo przydatny w leczeniu glejaka (rzadki typ nowotworu mózgu, który jest niemal zawsze śmiertelny). Hiperycyna, która znajduje się w zielu dziurawca hamuje wzrost komórek glejaka, ponieważ jest silniejszym inhibitorem kinazy białek C. Niestety tego faktu nie zatwierdziła FDA (mafia medyczna). Ponadto, hiperycyna jest światłoczuła i może niszczyć nowotwory skórne (te prace ciągle są nieosiągalne dla świata zwykłych zjadaczy chleba).

Nagietek

Nagietek, zioło znane od wieków starożytnych w leczeniu ran i stanów zapalnych skóry. Najbardziej zainteresowani w świecie nagietkiem byli rosyjscy naukowcy, którzy uznali go jako naturalny antybiotyk. Jak już wiemy, uszkodzone neurony przechodzą stan zapalny, który skutecznie łagodzi nagietek. W dodatku nagietek ma działanie uspakajające i zmniejsza ciśnienie krwi, mocno ją oczyszcza.
Nagietek pomaga w leczeniu nowotworów, wrzodów żołądka, dwunastnicy, w odprowadzeniu żółci, ogólnie służy do detoksykacji organizmu. Pomaga wzmocnić układ odpornościowy, nerwowy… olej z nagietka ma działanie przeciwgrzybicze, łagodzi bóle menstruacyjne, również jest stosowany w leczeniu menopauzy.

Tatarak

W czasie udarów zalecany jest tatarak, znany głównie jako środek do łagodzenia zaburzeń trawienia, także używany jako środek wykrztuśny, który czyści nas i wzmacnia oddech, tym samym oczyszcza umysł.
Oczywiście podobnie jak wiele innych naturalnych uzdrawiaczy nie jest dopuszczany przez FDA do leczenia ludzi. Natomiast na Dalekim Wschodzie ta roślina jest stosowana szeroko w leczeniu różnych dolegliwości. W starożytnej Grecji żucie korzenia tataraku było zalecane na kaszel i zapalenie oskrzeli. W Europie jako zioło wzmacniające żołądek… ale i mniej znane – wzmacniające głowę.
Plemiona Indian zalecały go na ból zęba. Plemię Meskwakis stosowało gotowany korzeń tataraku na oparzenia. Inne plemiona wykorzystywały tatarak w celu zwiększenia siły i wytrzymałości i aby poprawić jasność i ostrość umysłu. Osobiście zalecam tatarak w celu usunięcia nałogu nikotynowego i przy raku płuc.
W medycynie ayrvedyjskiej używany jest jako środek regenerujący mózg i układ nerwowy, zwłaszcza przy udarze mózgu… usuwa również nerwobóle, bóle reumatyczne i problemy skórne.

Przy udarach można skutecznie stosować również inne naturalne zioła.

Akurat napisałam o tych naturalnych metodach stosowanych przy udarach mózgu, może mniej znanych w Polsce, na prośbę jednej z czytelniczek.

Vancouver
16 Apr. 2016

WIESŁAWA

Źródło: https://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_znane_naturalne_ziola_w_przypadku_udaru_mozgu_cz2.html

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu