Wanilia — stwórz z niej naturalne perfumy.

Wanilia przyczynia się do poprawy naszego nastroju, dlatego też jest zalecana w przypadku zaburzeń depresyjnych. Jest niezwykle pomocna w problemach z zaśnięciem oraz i działa jako środek odstraszający na komary.

Wanilia — stwórz z niej naturalne perfumy

Wanilia jest powszechnie używanym składnikiem kuchennym, nadaje ona naturalny smak i aromat wielu potrawom, szczególnie deserom. Dzięki swym niesamowitym właściwościom wanilia jest także wykorzystywana jako środek leczniczy. Dziś, możesz czerpać ze wszystkich wspaniałych zalet wanilii. Jak? Naucz się jak zrobić z niej naturalny perfumy.

Wanilia — niesamowity aromat i jego korzyści

Cudownie przyjemny zapach wanilii sprawi, że poczujesz świeży przypływ energii. Powąchaj i poczuj jak twoje samopoczucie poprawia się w mgnieniu oka. Wanilia potrafi złagodzić lęk. Aromaty oparte na wanilii są wysoko zalecane dla osób cierpiących na depresję. Perfumy o zapachu wanilii sprawiają, że z łatwością się zrelaksujesz, mają one bowiem działanie uspokajające. Pomagają również zapobiegać bezsenności, która powoduje stres. Należy również pamiętać, że waniliowy zapach może być ogromnie przydatny w utrzymaniu komarów z dala od ciebie. Jest on doskonałym naturalnym środkiem odstraszającym.

Skomponuj swoje własne perfumy o zapachu wanilii

Składniki:

miska ze szklaną przykrywką
flakonik na perfum
nóż
filtr do kawy
70 % alkohol
cztery do pięciu lasek wanilii
dwadzieścia kropel olejku jojoba lub słodkiego olejku migdałowego

Sposób przygotowania:

Perfumy oparte na bazie wanilii są bardzo łatwe do przygotowania. Po pierwsze, należy zrobić otwór w połowie laski waniliowej. Następnie, skroplić zawartość laski do szklanego pojemnika. Możesz także wykorzystać resztki laski waniliowej, krojąc je na bardzo drobne kawałki.

Wlej dość dużą porcję alkoholu tak, aby przykrył on kawałki laski waniliowej. Zamknij pojemnik i pozostaw go w ciepłym i suchym miejscu na okres około sześciu tygodni. W tym czasie, co tydzień powinnaś uchylać wieczko pojemnika i dokładnie wymieszać zawartość. Następnie, ponownie przykryj odstaw miksturę. Kiedy minie określona ilość czasu, odkryj wieko i przefiltruj zawartość używając jednego lub dwóch filtrów do kawy.

Kiedy mieszanina osiągnie odpowiednią, jednolitą konsystencję przelej ją do flakonika na perfumy i dodaj kilka kropel wybranego olejku (olejek dodatkowo sprawi, że perfumy utrzymają się dłużej na twojej skórze).

Powinnaś przechowywać perfumy w chłodnym i suchym miejscu. Ich zapach powinien utrzymać się przez okres kilku miesięcy, a następnie powoli będzie się ulatniał. Dlatego zalecamy, byś wykorzystała go do czterech miesięcy po przygotowaniu.

A zatem, spróbujesz przygotować swoje własne perfumy z nutką wanilii?

Źródło: https://krokdozdrowia.com/wanilia-stworz-niej-naturalne-perfumy/

Dodaj komentarz