Tę prawdę musisz znać. Soda oczyszczona leczy nie tylko nowotwory.

Porady, Zdrowie | 40 Komentarze

baking-soda-768950_1920

Nawet najbardziej agresywne nowotwory można leczyć sodą oczyszczoną.

Mimo, że chemioterapia jest toksyczna dla wszystkich komórek, tak zdrowych jak i chorych, stanowi jedyny środek wykorzystywany w leczeniu prawie wszystkich pacjentów z nowotworami. W rzeczywistości, 9 na 10 chorych na raka zgadza się na chemoterapię, bez możliwości innych, mniej inwazyjnych opcji. Jedynym powodem dla którego chemioterapia jest nadal używana jest jej opłacalność. Lekarze i firmy farmaceutyczne zarabiają fortuny.

Chemioterapia jak już wcześniej dowiedliśmy :
– nie jest skuteczna, czasami przedłuża życie,
– nie zmniejsza zachorowalności i śmiertelności na żadnego konkretnego nowotwora. Wręcz przeciwnie, zwiększa rozwój raka i długoterminowe wskaźniki śmiertelności. Lekarze dobrze o tym wiedzą.

Kilka lat temu, członek Uniwersytetu Arizona Cancer Center dr Mark Pagel, otrzymał 2.000.000 dolarów dotacji z Narodowego Instytutu Zdrowia w celu zbadania skuteczności zindywidualizowanego leczenia raka piersi… sodą oczyszczoną. Dowiódł on, że wodorowęglan sodu jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod w leczeniu nowotworów i może uratować życie człowieka.

Badania wykazały, że produkty spożywcze, w których zwiększono stężenie wodorowęglanu sodu, mogą zwiększyć pH guzów kwaśnych, bez naruszania pH krwi i tkanek zdrowych.

Na podstawie badań, plus fakt, że soda oczyszczona jest bezpieczna i dobrze tolerowana, sławni na świecie lekarze tacy jak, dr Julian Whitaker przyjęli skuteczne protokoły leczenia raka w ramach ogólnego programu wsparcia żywieniowego oraz odpornościowego dla pacjentów, którzy mają do czynienia z chorobą.

Protokół Whitaker wykorzystuje 12 g (2 łyżeczki) sody zmieszanej w 2 szklankach wody z dodatkiem bezpiecznego słodzika ( słodzik dodawano z powodu słonego smaku).

Pij tę mieszaninę w ciągu godziny lub dwóch i powtórz w sumie trzy razy dziennie.

Inny lekarz twierdzi, że znalazł lekarstwo na raka w postaci sody oczyszczonej i melasy.

I rzeczywiście, skutecznie wyleczył własną chorobę za pomocą tej mikstury.

Po podaniu doustnym z wodą, zwłaszcza wodą z dużą zawartością magnezu i stosowaniu w kąpielach leczniczych wodorowęglanu sodu, leczy raka, a także choroby nerek, cukrzycę, grypę i przeziębienia.

Jest to również potężny sprzymierzeniec w walce przed promieniowaniem. Nasze organizmy znajdują się pod ciężkim nuklearnym działaniem silnych wiatrów radioaktywnych, które krążą na półkuli północnej.

Dr Robert J. Gillies i jego współpracownicy wykazali, że leczenie myszy sodą oczyszczoną pomaga w zlokalizowaniu guzów. Udowodnili, że wodorowęglan podnosi pH guzów, a także hamuje przerzuty. Badania były przeprowadzone na myszy z rakiem piersi.

Czym jest soda oczyszczona?
Soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, zwany także bikarbonatem.
Występuje naturalnie w złożach mineralnych, w osadach wód słodkich i w wodach gruntowych.
Soda oczyszczona w sposób naturalny powstaje w naszym organizmie. Utrzymuje właściwy stopień kwasowości pH w krwiobiegu.
Znajduje się także:
– w ślinie (zobojętnia kwasy osłabiające zęby),
– w żołądku (zapobiega powstaniu wrzodów),
– wspomaga proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc (stamtąd się wydała).

Jak działa soda oczyszczona?
Ma miękką krystaliczną strukturę cząsteczkową, co czyni ją lekko żrącą, a zatem substancją czyszczącą. Jej kryształki rozpuszczają się w wodzie, przez co nie uszkadza czyszczących powierzchni.
Neutralizuje kwasy i utrzymuje pH w naturalnym poziomie, może usuwać nieprzyjemne zapachy w domu, neutralizuje kwas zawarty w jadzie komara, sodą uzdatnia się wodę pitną, gdyż redukuje ona poziom skażenia ołowiem i miedzią, stosuje się ją w dializie nerek, aby obniżyć poziom kwasów w krwiobiegu, dodatkowo zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w produktach spożywczych, neutralizuje brud, kurz bo po zneutralizowaniu sodą rozpuszczają się w wodzie i można je łatwo zmyć, neutralizuje również zapachy wydzielane przez nasze ciało, zapach moczu zwierząt czy kamienia nazębnego powodującego nieświeży oddech. Inne produkty maskują tylko zapach, soda usuwa go trwale i pochłania. Soda rozpuszcza się w wodzie mineralnej i jest używana jako środek spulchniający w piekarnictwie. Działa jako środek spulchniający przez zobojętnienie kwasowych składników ciasta, soda oczyszczona została również zastosowana w celu zmiękczenia warzyw i kruszenia mięsa.

Badania wykazują, że soda oczyszczona jest całkowicie nieszkodliwa i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. W domowych porządkach używa się ją jako środek czyszczący. Znajduje się w pastach do zębów z podobnych powodów, gdzie służy jako środek antyseptyczny, używana jest jako środek do usuwania płytki nazębnej, jak również środek do czyszczenia i wybielania.

Inne produkty higieny osobistej, w których sodę można znaleźć to m.in. dezodoranty i szampony.
I w tym momencie polecam książkę Vicki Lansky pt: „Soda oczyszczona – 500 praktycznych zastosowań”.

Zawiera ona praktyczne, niezliczone zastosowania sody oczyszczonej min. podczas gotowania, sprzątania, prania, prac ogrodowych, w pielęgnacji skóry, zębów, domowym leczeniu, w dbaniu o wygląd, w pielęgnacji zwierząt.

Soda oczyszczona i lekarstwo pH
PH naszych tkanek i płynów ustrojowych jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa i odzwierciedla stan naszego zdrowia.
Najlepszy pH to 7,35-7,45. Zwiększa poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyższy poziom pH zwiększa zdolność do zwalczania ostrych chorób, takich jak: przeziębienie, nowotwory i inne choroby.
Skala pH jest jak termometr; pokazuje wzrosty i spadki w kwaśnej i zasadowej zawartości płynów. Odchylenia powyżej lub poniżej zakresu 7,35-7,45 pH mogą sygnalizować o potencjalnie poważnych i niebezpiecznych objawach lub stanach chorobowych. Gdy organizm nie może już skutecznie neutralizować i eliminować kwasów, to przenosi je w płynach pozakomórkowych organizmu i komórki tkanki łącznej, bezpośrednio naruszając integralność komórkową.

Odwrotnie, gdy organizm jest zbyt zasadowy od nadmiaru wodorowęglanu we krwi, występują zasadowice metaboliczne, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jeżeli nie usuniemy ich szybko.

Jon Barron przedstawia sposób patrzenia na pH, który otwiera jedną z głównych zalet wody alkalicznej.
Jony wodoru wiążą tlen. Oznacza to, że im bardziej kwasowa ciecz, tym mniej tlenu. Każda komórka naszego ciała wymaga tlenu do życia i utrzymania optymalnego stanu zdrowia. W połączeniu z tym, co wiemy o jonach wodorowych, widzimy, że im więcej kwasu we krwi (niższe jego pH), tym mniej tlenu jest dostępne do wykorzystania przez komórki.

Nie wdając się w dyskusję na temat chemii, należy zrozumieć, że jest to ten sam mechanizm, kiedy kwaśny deszcz „zatruwa” jezioro. Ryby dosłownie duszą się na śmierć, ponieważ kwas w jeziorze „wiąże” cały dostępny tlen. To nie tak, że tlen wbiegł w dowolne miejsce; po prostu już go nie ma. I odwrotnie, jeśli podniesie pH jeziora (uczyni się go bardziej zasadowym), tlen jest już dostępny i jezioro wraca do życia. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że nowotwór jest związany z kwaśnym środowiskiem (brakiem tlenu), im wyższe pH (więcej tlenu obecnego w komórkach ciała), tym trudniej jest rozwinąć się komórkom nowotworowym.

Zrozumienie tego jest ważne z dwóch powodów:

(1) ujawnia jedną z głównych zalet wody alkalicznej – więcej dostępnego „tlenu” w systemie,
(2) wyjaśnia, dlaczego woda alkaliczna pomaga w walce z rakiem.

Jak soda oczyszczona może pomóc wyleczyć raka?
Zasadniczo, nowotwory złośliwe stanowią masy szybko rosnących komórek.
Szybkie tempo wzrostu przez te komórki oznacza, że metabolizm komórek przebiega również w bardzo wysokim tempie.
W związku z tym, komórki nowotworowe używają dużo więcej węglowodanów i cukrów do wytwarzania energii w postaci ATP (adenozynotrifosforan). Jednakże, niektóre z tych związków utworzonych w produkcji, to kwas mlekowy i kwas pirogronowy. W normalnych okolicznościach, związki te są usuwane prosto po produkcji. Ale szybki metabolizm komórek nowotworowych, gromadzi te kwasy w bezpośrednim otoczeniu guza. Wysoki poziom pozakomórkowej kwasowości około guza jest jednym z głównych sił napędowych przerzutów. Zasadniczo, komórki rakowe potrzebują kwaśne środowisko do wzrostu i szybkiego rozprzestrzeniania.
Niektórzy lekarze leczący nowotwory sądzą, że przez buforowanie mikro środowiska guza, pH guzów może być podniesiona na tyle, aby je wygłodzić i zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie. Bardziej godne uwagi jest to, że nie ma potrzeby, aby produkować syntetyczny lek na obniżenie kwasowości w bezpośrednim otoczeniu guza. Powszechnie otrzymany i stosowany związek, jak wodorowęglan sodu jest wystarczająco skuteczny. Najważniejsze jest dostarczenie wodorowęglanu sodu, jak najbliżej guza. Bezpośrednio wstrzykiwanie wodorowęglanu sodu w miejsce występowania nowotworu jest uważane jako lepsze rozwiązanie, niż podawanie doustnie. Jednakże, doustne użycie wodorowęglanu sodu jest bezpieczniejsze i łatwe do stosowania w domu.
Badanie dokonane w 2009 roku, opublikowane w czasopiśmie Cancer Research, jest jednym z pierwszych, które potwierdza, że efekt alkalizacji wodorowęglanem sodu, rzeczywiście może powstrzymać raka.
Wyniki badań wykazały, że soda oczyszczona podniosła pH i spontaniczne zmniejsza przerzuty u myszy z rakiem piersi.
Naukowcy również określili, że wodorowęglan sodu nie wpływa na metabolizm komórek, ale sprawia, że mikro środowisko jest niekorzystne dla wzrostu nowotworu.

Formuła sody oczyszczonej
Aby zrobić naturalne lekarstwo z sody oczyszczonej na raka w domu, trzeba użyć syropu klonowego lub melasy.

W książce dr Sircus dokumentował, jak jeden pacjent użył sody oczyszczonej i melasy do walki z rakiem prostaty, który przerzucił się do kości. W pierwszym dniu, pacjent zmieszał 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką melasy w szklance wody.
Robił to kolejno przez 3 dni, po których jego pH śliny wynosiło 7.0 i jego pH moczu wynosiło 7.5.
Zachęcony tymi wynikami, pacjent zażywał miksturę 2 razy dziennie. A w dniach 6 – 10, wziął 2 łyżeczki sody oczyszczonej i melasy dwa razy dziennie.
Do 10 dnia, pH pacjenta wzrosło do 8,5 i jedynymi skutkami obocznymi były bóle głowy i nocny pot.
Następnego dnia, pacjent miał wykonywane rtg kości i inne badania lekarskie. Jego wyniki wykazały, że poziom jego PSA (antygen swoisty dla prostaty, białko wykorzystywane do określenia stopnia przerostu prostaty i raka prostaty) spadł z punktu rozpoznania, 22.3 do 0.1.

Inna formuła sody zaleca zmieszanie 90 łyżeczek syropu klonowego z 30 łyżeczkami sody oczyszczonej.
Aby to zrobić, syrop klonowy musi się ogrzać, by stać się mniej lepki. Następnie, dodano sodę oczyszczoną i mieszano przez 5 minut, aż do całkowitego rozpuszczenia.
5 – 7 łyżeczek dziennie, to zalecana dawka dla chorych na nowotwór.

Należy zachować ostrożność podczas korzystania z sody oczyszczonej do leczenia raka, ponieważ utrzymanie wysokiego poziomu pH, samo w sobie może powodować zasadowicę metabolizmu i naruszać równowagę elektrolitową, co może spowodować obrzęk, a także mieć wpływ na serce i ciśnienie krwi.
Nie trzeba być lekarzem, aby przyjmować sodę oczyszczoną. Każdy kto interesuje się własnym zdrowiem musi zrozumieć, jak korzystać z wodorowęglanu sodu. Niedobór wodorowęglanu jest prawdziwym problemem, który pogłębia się z wiekiem, wiec opłaca się zrozumieć i docenić to, czym jest soda oczyszczona.

Stosowanie sody oczyszczonej jest na etapie eksperymentalnym. U niektórych osób może powodować bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości. Jest to uzależnione od stanu organizmu. Jeżeli już zdecydujesz się na terapię sodą oczyszczoną, to zaczynaj od małych dawek i obserwuj organizm. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Mimo, że jest to naturalna terapia, to może powodować niepożądane dolegliwości.

Źródła: Dave Mihalovic – neuropata specjalizujący się w badaniach nad szczepionkami, profilaktyce nowotworów i naturalnym podejściu do leczenia.
cancertutor.com
phkillscancer.com
drsircus.com
drleonardcoldwell.com
drwhitaker.com

Autorka:
Marta Brzoza Marta Brzoza

Żródło:
www.martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszczona-leczy-nie-tylko-nowotwory

40 komentarzy

 1. Red

  Na grzybice itp. herpes dobrze dziala olejek z drzewa herbacianego! – moze byc rozcienczony woda tak 1:5 albo np. olejem kokosowym itp.. ( za mocny zniszczy grzybice i.. paznokcia).. – ale to naprawde dziala!! – kilka kropel do miski i plukac stopy kilka minut.

  Odpowiedz
 2. eś

  Witajcie, anonim który pisze że “Anonim 1 marca 2016 w 4:59 PM- Odpowiedz
  Dwa razy dziennie ,rano i wieczorem ,lyzeczka miodu rozpuscic w letniej wodzie w 1/3 szklanki dopelnic szklanke cieplejsza woda i 1 lyzeczka sody oczyszczonej bez aluminium to bardzo wazne ,pijemy 10 dni ,nastepnie 10 dni przerwy i pijemy 10 dni, kuracje powtarzac co pol roku” niech napisze co to znaczy że bez aluminium, czy to znaczy że nie wolno stosować naczyń aluminiowych?, czy soda ma być bez aluminium, bo ta informacja jest niekomunikatywna

  Odpowiedz
 3. Patrycja

  Czy tą sodę można pić w czasie chemioterapii?

  Odpowiedz
 4. monika 59

  witam mam przyjaciela ktory ma grzybice miedzy palcami u stopy -jest tak zaawansowana ze juz skora naturalna zeszla i wyglada juz zywe cialo nie ma leku -on pryska perfumami to zmniejsza swedzenie -wczesniej nogi stopy plukal w jawelu -dla mnie to nie normalne ale jemu pomagalo na swedzenie -wiec czytajac was tutaj sprobuje mieszanke soda z woda i przemywanie -a moze wiecie wiecej sposobow to prosze

  Odpowiedz
  • Anonim

   Powiedz koledze aby kupił największą butelkę płynu fo płukania ust o nazwie ” Listerine ” i niech moczu stopy codziennie przez ok 10 minut. To nie żart. Dużo zdrowia!

   Odpowiedz
 5. Agata

  A jak myć zęby soda by się pozbyć kamienia samą sode posypać na szczoteczkę i myć?

  Odpowiedz
 6. Jola

  Wyleczylam grzybicę paznokci u stóp soda zmieszana z olejem kokosowym. Szczypta sody i oleju kokosowego na końcu patyczka od lodów. Rozmasowalam w dloniach i wcieralam w palce i wokół paznokci. Kuracje wspomogłam 9% wodą utleniania, wkrapiając pod i wokół chorych paznokci. Soda i olej kokosowy codziennie, woda utleniona przez kilka dni codziennie tuz po kapieli. Wazne by byla skóra rozpulchniona, lepiej wchlaniua. Później woda utkeniona ok 1 raz w tyg. To moj sposób, doświadczenie na sobie. Czas leczenia jest zależny od nasilenia grzybicy. W jednej nodze widziałam poprawę juz po ok 2-3 tygodniach. W drugiej nodze ok 2 miesiące później. Soda i olej kokosowy bardzo skutecznie likwidują zapach potu. Zęby myjąc taka mikstura zapobiega sie paradontozie. Mam 56 lat i od ok roku zaczęłam stosować sode, kokos i wodę utlenianiona na wszystkie możliwe sposoby i czuje się rewelacyjnie! Pije wodę gazowana wyłącznie. Woda i soda zdrowia doda! 😉 Życzę powodzenia i wytrwałości! Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 7. Anonim

  Piję 2x dziennie, od 3 dni, na czczo i wieczorem po 1 lyzce stołowej. Popijam wodą. Po 15-25 min. bieguna murowana, ale jaka 😀 pic się chce, jakby pił sól. Przytylem 3 kg. Nie mam innych dolegliwości.

  Odpowiedz
 8. Anonim

  Pomaga e RZS stawy zapalenie?

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Czy woda z sodą może pomóc przy helicobatery Pylorii?

  Odpowiedz
 10. Anonim

  Kiedyś wcześniej piłam z syropem klonowym ale to kilka lat temu teraz wróciłam bo ostatnio boli mnie glowa, a wczesniej 12 lat temu chorowałam na raka pierśi i jestem po amputacji piję po 1 łyżeczce z miodem + woda , przez 3-4 dni bóle głowy głowa drewniana, zamulona jestem , pobolewają mnie pachwiny a dzisiaj pobudka i ból piersi rwący , pierś obolała łacznie z pachą , jeszcze może 3 dni pociągnę i zrobię przerwę

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu