Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

Humel, Porady, Zdrowie | 18 Komentarze

Żródło: www.humel.com

Jest to oczyszczanie oparte na metodzie Andreasa Moritza – znanego naturoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem. Ja ze swojej strony jako naturoterapeuta, wspieram tą metodę własnym doświadczeniem oraz znajomością anatomii i fizjologii. Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

Kamienie żółciowe w wątrobie i pęcherzyku żółciowym, mogą być niewidoczne podczas badania USG, ponieważ nie są uwapnione (w 90% przypadków ich nie widać). Z kolei te w wątrobie dla wielu lekarzy to jakiś wymysł.

Zapewne spotkasz się ze zdziwieniem, niedowierzaniem, a nawet kpiną swojego lekarza, który będzie Cię odwodził od wykonania tego oczyszczania, strasząc wylądowaniem na pogotowiu. Strach trzyma ludzi pod kontrolą i wtedy biorą tabletki zamiast brać życie we własne ręce.

Osoby bez pęcherzyka również powinny podjąć się tego oczyszczania, ponieważ 90% złogów spoczywa w samej wątrobie. Wypełniony złogami pęcherzyk żółciowy to tylko wierzchołek góry żółciowej.

Znaczenie kondycji wątroby.

Wątroba przeprowadza setki procesów chemicznych i metabolicznych na dobę. W ciągu minuty przepływa przez nią 1-1.5L krwi, która wypływa z niej o 1*C cieplejsza. Kamienie żółciowe są najczęstszą przyczyną złej kondycji wątroby i początkiem wszystkich poważnych chorób, o ile nie jesteś alkoholikiem czy lekomanem (btw. lekomania jest gorsza). Największe wydalone kamienie z woreczka żółciowego osiągają rozmiar piłeczki ping-pongowej. Drożna wątroba to podstawa zdrowia wszystkich innych organów.

Dołącz do tysięcy osób, których zdrowie zaczęło powracać już od pierwszego oczyszczania. Oczyszczanie jest w 100% bezbolesne i trwa zaledwie kilkanaście godzin. Przeprowadzisz je samodzielnie w zaciszu domowym, bez skalpela, narkozy i zakażeniem gronkowcem czy wirusem zapalenia wątroby do jakich bardzo często dochodzi na stole operacyjnym. Pamiętaj – Twoje zdrowie zależy głównie od Ciebie i od świadomości jak działa organizm. Zdrowie nie ma nic wspólnego z zażywaniem toksycznych tabletek, które tylko zamiatają problemy pod dywan. Oczyszczenie wątroby usuwa przyczyny, a nie objawy chorób.

Potrzebujesz:

4 pełne łyżki soli Epsom (90g) – Inne nazwy – siarczan magnezu, sól gorzka, sól rzymska lub zamiast soli EPSOM cytrynian magnezu.
3 pełne szkl. wody ( 0.75L)
1/2 szkl. soku grapefruita lub cytryny (najlepszy grapefruit różowy).
1/2 szkl. dobrej jakości oliwy z oliwek
7L soku jabłkowego (1L/dzień)
Termofor z gorąca wodą
Chęć bycia zdrowym i odrobina entuzjazmu 😉

Stosuj wg wagi swojego ciała.

Osobom o wadze do 50kg, polecam zmniejszyć ilość składników o 1/4. Zamiast 4 łyżek soli Epsom rozpuścić w wodzie 3 łyżki. Filigranowe, drobne kobiety, mogą czuć się słabo po wypiciu pełnej dawki oliwy. Przeważnie tak się nie dzieje, ale na pierwszy raz lepiej zacząć od mniejszych proporcji.

Z kolei dla osób powyżej 90kg polecam zwiększyć dawki o 1/4. Oczywiście mam na myśli osoby wysokie o wadze naturalnie wynikającej z masy ciała, a nie niskie, otyłe.

U młodzieży najlepiej wykonywać tego typu oczyszczanie około 15 roku życia. Oczywiście jeśli są ku temu przesłanki i dziecko świadomie wyraża na to zgodę. Nie jestem zwolennikiem zmuszania dzieci do kuracji, które wprawiają je w zawstydzenie i obawy.

Nietolerancja soku jabłkowego i cukrzyca.

Jeśli masz nietolerancję soku jabłkowego lub cukrzycę, możesz użyć kwasu jabłkowego. 0.5-1 łyżeczki kwasu jabłkowego rozpuszczonego w 1L wody zastępuje 1L soku jabłkowego. Ocet jabłkowy nie zastępuje soku jabłkowego, ani kwasu jabłkowego.

Jeśli nie tolerujesz dobrze soku jabłkowego, zjadaj przynajmniej 1kg jabłek dziennie. Wtedy sok nie będzie konieczny.

Można też użyć soku żurawinowego. Mieszaj 100ml soku żurawinowego z 100ml wody. 4 takie porcje zastępują 1L soku jabłkowego.

Nietolerancja soli Epsom.

Sól Epsom można zastąpić cytrynianem magnezu, w tej samej dawce.

Nietolerancja oliwy z oliwek.

Oliwę można zastąpić olejem z pestek winogron, olejem macadamia, olejem ryżowym. Nie stosuj oleju canola i sojowego.

Dobrze się przygotuj.

Odstaw tłuszcze i mięso na tydzień (minimum 4 dni) przed oczyszczaniem. Przez tydzień wypijaj 1L soku jabłkowego dziennie (najlepiej kwaskowaty). Sok jabłkowy rozmiękczy kamienie, zbuduje zapas żółci w wątrobie i pęcherzyku. W marketach i sklepach można teraz kupić kartony 3L z różnymi rodzajami soku, np. z kwaśnych jabłek. Zajadaj się w tym czasie jabłkami ile tylko chcesz. Jeśli możesz, zastąp niektóre posiłki samymi jabłkami. Paul Pitchford radzi, aby już tydzień przed oczyszczaniem przejść na same jabłka. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości, a większe poświęcenie zwiększy szanse na lepsze efekty i zredukuje liczbę wszystkich płukań. Wg mnie, tydzień na samych jabłkach to trochę długo, ale 2 ostatnie dni – czemu nie.

Zimne posiłki i napoje wychładzają wątrobę – jedz ciepłe, gotowane dania. Nie wystawiaj się na przeciągi i ochłodzenie ciała przez nieodpowiednie ubranie, dbaj o ruch (np. spacery). Nie pij w tym czasie alkoholu. Jeśli posiadasz wannę, zażywaj gorącej kąpieli zamiast prysznica. Oczywiście czas kąpieli i temperatura w granicach rozsądku. 🙂

Dlaczego musisz zgromadzić żółć?

Podjadanie tłustego w czasie przygotowań, oznacza utratę żółci, która ma za zadanie w zgromadzonej ilości stworzyć dobre ciśnienie w decydującym etapie oczyszczania. Łamiąc tę zasadę obniżasz szanse na skuteczne oczyszczanie. Odstaw też czosnek, cebulę, zioła i przyprawy żółciopędne : kardamon, kolendra, anyżek, kminek, szałwia, mięta, rozmaryn, ziele piołunu, centurii, drapacza, dymnicy, dziurawca, krwawnika, karczocha, liście boldo, owoc jałowca, kwiatostan kocanek, kłącze kurkumy i korzeń arcydzięgla oraz mniszka.

Nawodnienie – klucz do powodzenia.

Zawsze pij odpowiednią ilość wody. Odwodnienie zagęszcza krew, a gęsta krew wolniej i trudniej przepływa przez wątrobę. Prawidłowe dzienne nawadnianie to 30ml/1kg masy ciała. Oczywiście w upały ta ilość może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Hulda Clark w podobnej procedurze zabraniała picia wody po 14.00 – poważny błąd. To sprawia, że ludzie wymiotują i przechodzą oczyszczanie fatalnie. Pij ile potrzebujesz. Chce Ci się pić = twoje ciało potrzebuje wody. Ja wypijam 1 szkl. ciepłej wody 1h przed i po wypiciu oliwy z sokiem. Odczułem silną potrzebę i poszedłem za głosem ciała. Dzięki takiemu nawodnieniu noc minęła jak każda zwykła, a rano wstałem jak nowo narodzony, bez mdłości.

Przygotowanie i zastosowanie.

Sól Epsom należy rozpuścić w podanej ilości wody. Razem daje to 4 porcje po 3/4 szkl. gotowego roztworu.

Zjedz ostatni lekki posiłek do 13.30. Jeśli złamiesz tę zasadę, po wypiciu roztworu soli możesz dostać biegunki, samopoczucie będzie kiepskie. Zmniejszy się szansa na dobre rezultaty oczyszczania. Dobrą opcją jest biały ryż z jabłkami. Do 22.00 trzeba się nawadniać, ale nie 15 minut przed i 15 minut po wypiciu roztworu soli Epsom. Przypominam – jeśli się odwodnisz, oczyszczanie będzie nieprzyjemne. Osoby skarżące się na brak biegunki nazajutrz, są permanentnie odwodnione. Ciało odwodnione nie odda cennej wody na biegunkę, bo ucierpią na tym inne organy. Biegunka odbiera ciału dużo wody.

18.00 – wypij pierwszą porcję roztworu wody z solą Epsom (3/4 szkl). Pij roztwór podgrzany minimum do temperatury ciała (+- 40*C). Dobrze jest popić kilkoma łykami czystej ciepłej wody. Odkryjesz, że czysta woda jest słodka. 😉

20.00 – wypij drugą porcję roztworu soli Epsom (3/4 szkl). Popij czystą wodą.

Jeśli w tym czasie odczujesz parcie na biegunkę, skorzystaj z toalety i dalej kontynuuj procedurę.

Grapefruit i oliwa powinny stać w ciepłym miejscu. Wyciśnij owoc. Oczyszczony z włókien sok i energiczne zamieszaj z oliwą w słoiku lub w średniej butelce. Można dodać ornitynę dla łatwiejszego zasypiania (do kupienia w aptece). Odstaw roztwór w ciepłe miejsce (zimową porą np. na grzejnik).

Zacznij wieczorną toaletę na tyle wcześnie, aby o 22.00 być przy łóżku. Jeśli możesz, skorzystaj z gorącej kąpieli. Przygotuj termofor z gorącą wodą.

22.00 – zamieszaj i wypij roztwór oliwy i cytrusa.

Zrób to w miarę sprawnie. Można użyć szerokiej rurki do picia, jak w wypadku roztworu soli Epsom, ale oliwa z sokiem przy Epsom, jest bardziej „smaczna” ;).

Od razu połóż się spać z głową lekko wyżej. Szczególnie przez pierwsze 30min. należy pozostać w bezruchu, na wznak. Tylko nie skupiaj się na bezruchu do tego stopnia, że ciało sztywnieje. Wyluzuj się 🙂

Pozycja przez pierwsze 30min. na prawym boku z prawym kolanem podciągniętym bliżej klatki piersiowej, jest dobra jeśli cierpisz na spore kamienie pęcherzyka żółciowego, albo masz bóle pęcherzyka. Można ją stosować pierwsze 3 oczyszczania. Leżąc na wznak, łatwiej schodzą kamienie z wątroby. Nie rozmawiaj, nie śmiej się, rozluźnij całe ciało, mięśnie twarzy, myśl o czymś przyjemnym, trzymaj na wątrobie termofor (prawy łuk żebrowy). Skup się na oddechu, normalnym oddechu, nie za płytkim, ani nie za głębokim.

Ważne jest aby pozostać w łóżku do około 6.00 rano. Wyjątkiem są parcia na biegunkę lub wymioty, które występują rzadko. Dzieje się tak najczęściej u osób, które zjadły za dużo przed 14.00 w obawie, że będą zbyt głodne wieczorem, osób odwodnionych, osób z dużymi zatorami dróg żółciowych. Czujesz, że nie dasz rady wyleżeć – idź do toalety, a po powrocie kontynuuj procedurę. Nic nie przepada.

Rano.

Rano wypij kolejną porcję ciepłego roztworu soli Epsom ( 3/4 szkl). Zrób to między 6.00 – 7.00.

Po kolejnych 2h, wypij ostatnią porcję roztworu soli Epsom i czekaj na kamienie niesione z biegunką. Po kilku odwiedzinach toalety, w sedesie powinny się pojawić zielone kamienie podobne do plasteliny. Z uwagi na lżejszą masę, będą wyraźnie widoczne na powierzchni wody. Kolor kamieni wątrobowych może być zielony, brązowy, beżowy, żółty, a nawet czarny. Niektóre z nich mogą być uwapnione i przez to cięższe.

Jeśli biegunka nie występuje do 9.00, wypij dodatkowe 2 szkl. ciepłej wody. Teraz możesz pić tyle wody ile tylko potrzebujesz. Dodatkowe jej ilości pomogą w wypłukiwaniu wydalonych złogów. Tylko pamiętaj, żeby nie pić jej chwilę przed i chwilę po piciu roztworu soli Epsom. Pozwól najpierw się wchłonąć soli Epsom, a po minimum 15 minutach możesz pić dodatkowe ilości wody.

Częste biegunki mogą objawiać się pieczeniem odbytu. Użyj wacika z oliwką – pomaga. 😉

1h po zakończeniu częstych biegunek, można zacząć od wypicia małej ilości jakiegoś soku owocowego, potem zjeść owoc. Biegunki zazwyczaj ustają przed południem. Do końca dnia możesz wciąż wydalać kamienie żółciowe.

Z tłuszczami najlepiej poczekać do następnego dnia ze względu na duży wysiłek wątroby i jej wrażliwość po płukaniu. Tłuszcze wymagają dużego wysiłku w metabolizowaniu. Zbyt wczesne tłuste i mięsne dania spowodują ból, złe samopoczucie, duże obciążenie samego organu i jego wielu funkcji. Kieruj się rozsądkiem, a nie uczuciem głodu. 🙂 Z tego co wiem, banany pomagają wyhamować biegunkę. Kasza jaglana też będzie dobrym sposobem. Ino panuj nad głodem i nie jedz zbyt wiele na raz, bo wątroba będzie boleć…

Pamiętaj, że poranne porcje roztworu soli Epsom utrzymują przewody żółciowe w dużym rozluźnieniu, przynajmniej do końca dnia. Jeśli nawcinasz się czegoś tłustego, albo lekkiego, ale w większej ilości, możesz pobudzić wątrobę do wydzielenia niewielkiej ilości żółci. Ta żółć przepchnie kolejne kamienie w kierunku ujścia wątroby. Taki efekt może powodować dyskomfort i ucisk. Dlatego podkreślam jak bardzo ważne jest poważne podejście do tego oczyszczania, żeby potem nie biadolić w komentarzach. 🙂 Oczywiście staram się zawsze doradzać i w takich wypadkach, ale lepiej zrobić jak poleca powyższa procedura – bez udziwnień. 🙂 Lekki dyskomfort po prawidłowo przeprowadzonym oczyszczaniu powinien przejść po maksymalnie kilku dniach – to normalne.

Jak często wykonywać to oczyszczanie?

Procedurę najlepiej wykonywać w odstępach 1-2 miesięcy. Oczyszczanie wątroby będzie w pełni skuteczne jeśli pociągniesz je do końca. W zasadzie należy zrobić je A-Z. Ile to będzie razy? 6? 10? 20? 30? Nie wiem… Wszystko zależy od tego ile złogów zalega w twojej wątrobie i jak przyłożysz się do przygotowań. Generalnie oczyszczanie jest ukończone jeśli 2 razy z rzędu nie będzie żadnych kamieni w sedesie. U mnie tak było za 15 i 16 razem, ale w czasie wiosny, kiedy wątroba pracuje intensywniej, okazało się że kamienie z głębszych obszarów zeszły niżej. Czułem kłucie pod łukiem żebrowym. Odpowiednio wykonane oczyszczanie usunęło problem, a w sedesie wylądował brykiecik z ubitych mniejszych kamieni. Czekam i obserwuję co będzie dalej. Obserwuj siebie, to najlepszy sposób.
U niektórych osób kamienie pojawiają się dopiero po 2-3 oczyszczaniu. Brak rezultatów po pierwszym oczyszczaniu nie oznacza, że zrobiłeś je źle, albo że nie posiadasz takich złogów.

Ja wykonałem do tej pory 21 oczyszczań. Największe kamienie poszły za 10-tym razem. Przypuszczam, że blokowały główny kanał żółciowy większego płata wątroby. Teraz schodzą tylko drobne kamienie z głębszych obszarów. Obiecałem sobie, że dociągnę cały proces oczyszczania tak jak należy. Tobie życzę podobnej determinacji, a z pewnością jakość twojego życia bardzo się polepszy. 🙂

Po całkowitym oczyszczeniu wątroby, powtarzanie płukania 1-2 razy w roku pozwoli utrzymać ten największy i najbardziej skomplikowany po mózgu organ w pełni sił i sprawności. Jest to najważniejsze oczyszczanie organizmu, a po jego wykonaniu poprawa zdrowia następuje już na następny dzień.

Oczyszczanie a nowotwory.

Wszyscy chorzy na nowotwory mają liczne kamienie wątrobowe liczone nawet do 20.000. Mogą nosić w wątrobie ilość zajmującą jej połowę objętości (ja byłem bliski tej ilości). Pamiętaj, że w tej kwestii nie ma rzeczy niemożliwych. Możesz powrócić do zdrowia, bo ciało ma niesamowite możliwości odnowy – nawet ciało chorych na nowotwory. Przyjmując chemię tylko pogorszysz sytuację.

Moja osobista prośba 🙂

Chcesz się jakoś odwdzięczyć za informacje jakimi dzielę się z Tobą? Przed oczyszczaniem i po nim zrób sobie USG wątroby, pęcherzyka żółciowego, badania na AST i ALT ze krwi. Po oczyszczaniu zdobędziesz dowody na skuteczność tej metody. Ja z kolei będę mógł wykorzystać Twój przykład, jako jeden z grupy osób jakie potrzebuję opisać w pracy dyplomowej (potrzebowałbym skany wyników). Możesz mieć wkład w rozwój i propagowanie naturalnych metod przywracania zdrowia. Razem możemy uratować wiele pęcherzyków, a nawet żyć! Piszcie w tej sprawie na [email protected]

Nie daj się wpuścić w maliny!

Odkąd pojawiły się urządzenia diagnostyczne do wykrywania pasożytów metodą Volla, panuje mit, że zanim usunie się kamienie wątrobowe, należy poddać się serii kuracji prądami w celu zabicia przywr. Zdaniem Huldy Clark, to właśnie przywry torują drogę kamieniom. Jak jest w rzeczywistości? A no rzeczywistość jest z bardzo inna.

Ważna uwaga!

Osoby z zaparciami i blokadą jelita grubego muszą upewnić się, że w czasie oczyszczania wątroby nie dojdzie do utknięcia kamieni w mocno zwężonym świetle jelita. Bardzo dobrze sprawdzają się lewatywy przed i po oczyszczaniu. Moritz w swojej książce „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego” uważa za niezbędne. Upewnij się, że twoje jelita są drożne w czasie wykonywania oczyszczania wątroby i pęcherzyka. Lewatywa po oczyszczaniu daje większą pewność, że kamienie żółciowe nie pozostaną w uchyłkach jelita grubego. Ta zasada jest szczególnie polecana osobom z „rozepchanymi jelitami”.

Zanim podejmiesz decyzję o oczyszczaniu, zapoznaj się też z moją informacją.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak jeść po oczyszczaniu?

Odpowiednie będą dania z gotowanych, parowanych warzyw, białego ryżu. Jedz porcje zdecydowanie mniejsze. Po 1-2 dniach możesz pozwolić sobie na małe ilości tłuszczu w posiłkach, pamiętając, że najlepsze trawienie zawsze przypada w godzinach 12.00-13.00.

Czy zatory dróg żółciowych zawsze puszczają za pierwszym razem?

Niektórzy mają dość zwarte zatory. Pojawienie się u nich kamieni po pierwszej kuracji nie zawsze jest możliwe. Procedurę trzeba powtarzać do skutku. Powodzenie zależy głownie od dokładnego zastosowania się do podanych wskazówek. Czas wypijania składników powinien być przestrzegany z dokładnością do 10 minut.

Czy można pozbyć się tych kamieni bez użycia skalpela i żmudnych diet?

Tak. Każdy może wykonać proste oczyszczanie za pomocą podanej przeze mnie procedury. Jesteś w stanie wydalić kamienie o wielkości nawet przepiórczego jaja. Czytałem o mężczyźnie, który `wydalił kamień wielkości piłki golfowej.

Czy to boli?

Nie, nie boli. Procedura jest bezbolesna i bezpieczna, jeśli tylko zastosujesz się do dokładnie opisanych zaleceń krok po kroku.

Czy takie oczyszczanie można wykonać u dzieci i staruszków?

Tak. Jednak przedział wiekowy zaczyna się około 15 roku życia, i stosuje się proporcje o połowę mniejsze niż u dorosłych. Natomiast u osób starszych zależy w dużym stopniu od ogólnej kondycji i należy wykazać się rozsądkiem. Literatura opisuje przypadki 85 letnich staruszków, którzy znosili oczyszczanie bardzo dobrze, a ich stan ulegał wyraźnej poprawie.

Jestem po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego. Czy to znaczy, że jest już za późno?

Nie. Większość kamieni (90%) nadal pozostaje w wątrobie. Osoby bez pęcherzyka powinny wykonać to oczyszczanie, tak samo jak te które go posiadają. Osoby bez pęcherzyka wydalają spore ilości kamieni i złogów.

„Ja właśnie zrobiłam pierwszy raz. Wyszło mnóstwo,duże i małe. Czuję się dobrze. Zachęcam i polecam. Na pewno będę kontynuować, mam usunięty ponad 15 lat temu woreczek i miałam usuwany w Niemczech kamień z dróg żółciowych 8 miesięcy temu. Weronika” – Komentarz czytelniczki naszego bloga.

Niektórzy przekonują mnie, że wydalone kulki to Oliwa „zmydlona” z żółcią i solą Epsom.

Po pierwsze: Siarczan magnezu jest pity – i tym samym wchłonięty – w 2h odstępach od wypicia oliwy, więc nie ma możliwości zmieszania się obu.

Po drugie: Żółć wydzielona po wypiciu oliwy z grapefruitem emulguje oliwę. To oznacza, że działa na tłuszcz jak płyn do naczyń. To oznacza, że nie zbija tylko rozbija tłuszcz na mikrodrobinki, tak aby mogły być wchłonięte przez kosmki jelitowe.

Nie ma opcji, żeby w jelitach wytworzyło się jakieś mydło! Po wielokrotnym oczyszczeniu wątroby wydala się już tylko wodę. Gdyby tworzyło się mydło w postaci kulek, każdy kto wykonuje to oczyszczanie wydalałby je za każdym razem… ale tak się nie dzieje.

Mój lekarz powiedział, że to nie możliwe, aby wydalić kamienie żółciowe takich rozmiarów i w takiej liczbie. Czy to możliwe, że to wcale nie są kamienie żółciowe tylko kamienie kałowe?

Zdjęcia dostępne w internecie też rozwiewają wątpliwości. Wystarczy wpisać w google „kamienie żółciowe”, a w osobnej karcie „kamienie kałowe” – kliknij opcję przeglądarki grafika. Nawet dziecko dostrzeże różnicę. Nieznajomość naturalnych i niezwykle skutecznych metod oczyszczania wątroby, przez lekarzy nie jest niczym dziwnym ani nowym.

Medycyna konwencjonalna skupia się na objawach kamicy, a nie ich przyczynach i sposobach usunięcia. Stara historia. 😉 Kanały żółciowe zbudowane są z mięśni gładkich. Jeśli spory kamień żółciowy nie jest w stanie przejść przez przewód żółciowy wspólny, równie dobrze kobieta nie może urodzić dziecka. Szyjka macicy też jest zbudowana z takich mięśni jak kanały żółciowe – mięśni gładkich. Nikt nie posiada kamieni żółciowych wielkości główki dziecka, a jednak dzieci się rodzą. Dlaczego więc tak wielu ludzi nie chce uwierzyć, że kamień żółciowy wielkości czereśni (a nawet orzecha włoskiego) jest w stanie przejść przewodem żółciowym? 😛 Ludziom udaje się wydalić spore kamienie.

Jeśli jesteście zadowoleni z tego oczyszczania i macie dobre efekty, możecie wysłać mi zdjęcia kamieni, które udało się wam wydalić na [email protected]. Już niejedna osoba pisała w komentarzach o wydaleniu kamieni wielkości 2-3cm. Stworzyłem galerię waszych sukcesów. Niech będzie potwierdzeniem dla osób niezdecydowanych i sceptycznych.

Uważasz, ten artykuł za wartościowy, mogący pomóc twoim bliskim? – udostępnij im go. 🙂 Promuj cenne informacje!

Jeśli masz pytanie, zamieść je w komentarzu do artykułu.

Pozdrawiam 🙂

Żródło: www.humel.com

18 komentarzy

 1. Karolina

  W artykule napisano, że ocet jabłkowy nie zastępuje soku ani kwasku, jednak w książce sam Moritz podaje ocet jako zamiennik przy np. nietolerancji soku.

  Odpowiedz
 2. Piotr

  Jestem już, po nie wiem którym czyszczeniu. Zielonych kamieni z każdym razem spada co raz mniej, ale podczas ostatniego razu spadło bardzo dużo czegoś w podobie do zbitej kaszy jaglanej (kolor ciemno-żółty). Co to może być? Dzięki z góry

  Odpowiedz
  • Edyta

   Czy ktoś wam odpisuje? Daje odpowiedzi?

   Odpowiedz
 3. Joanna

  Czy jest jakiś specjalny masaż przy oczyszczaniu woreczka żółciowego i wątroby?

  Odpowiedz
 4. EM

  To poniżej dotyczy wypowiedzi Michała.

  Odpowiedz
 5. EM

  To przeczytaj jeszcze komentarz kol. Alfy:

  Alfa
  18 maja 2018 at 21:37
  Na zdjęciu są kamienie ale nie kałowe tylko wątrobowe….

  Odpowiedz
 6. Monia

  Znam tą metodą od lat, wyczytałam ją z książki Moritza. mam dwie uwagi. 1. roztworu soli Epson nie powinno sie zapijać wodą (jest to w książce), pomimo, ze jest niesmaczna, można przepłukać usta wodą, ale nie popijać. 2. warto dodać, że przed samym oczyszczaniem czyli tego samego dnia, oraz po oczyszczaniu Moritz poleca wykonać płukanie jelit czyli lewatywkę. Przed zabiegiem udrażnia jelita, odblokowuje i łatwiej wydala się kamienie, a po jest ważne, aby pozbyć się ewentualnie zaległych w jelitach pozostałości. Generalnie świetnie wszystko zostało opisane. Metoda rewelacyjna, dzięki niej uniknęłam operacji woreczka, stosuję ją od 3 lat, pierwszy rok 8 razy oczyszczałam, teraz co pół roku. Dodam tylko, że wprowadzenie do jadłospisu zdrowych tłuszczy pobudza do oczyszczania się samoistnego. jestem na diecie keto i już drugi raz planuję zrobić sobie zabieg, bo odczuwam ruchy w miejscu wątroby i woreczka, czyli kamienie schodzą. Wcześniej tego nie było. Na szczęście nie powoduje to bólu, ale odczucie “wędrowania” i lekkiej kolki. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych, uważam, ze warto, bo efekty są znaczne.

  Odpowiedz
 7. Bartosz

  Nie wierzyłem póki nie zrobiłem, przygotowania trwały 6 dni, 2 dni ostatnie tylko na soku z jablek świeżo wyciskanych. Efekt ok 150gr. kamyczków i kamieni (jak 5gr).
  Polecam

  Odpowiedz
 8. Jola

  Ja zrobiłam już cztery razy czyszczenie wątroby, chociaż pierwszy raz to była metoda Moritza, ale gdy bardzo źle się czułam po tym, zaczęłam szukać przyczyn i dotarłam do Pana Stanisława Olszewskiego (na you tube można go znależć / Oczyszczenie wątroby). Zadzwoniłam do niego i po rozmowie z nim połaczyłam jego metodę z metodą Moritza. Otóż przez pierwsze dni diety przed czyszczeniem wątroby można jeść gotowane kasze, ryż z owocami lub warzywami, najlepiej surowymi. Nie wolno jeść mięsa, jaj, nabiału, przypraw, słodyczy, chleba. Następne trzy dni nie jemy już pokarów stałych, pijemy jedynie świeżo wyciśnięte soki warzywne lub owocowe. Przez te 6 dni wypijamy codziennie po 1l soku z jabłek świeżo wyciśniętych. Samo oczyszczanie wątroby przechodzi dużo łatwiej i póżniej czujemy się znacznie lepiej. I ważny jest dzień w którym zaczynamy czyszczenie wątroby. Powinien to być dzień przed ekadashi (można znaleźć w internecie w fazach księżyca). Pan Stanisław Olszewski też mówi o tym dokładnie w wywiadzie na ten temat. Jednej rzeczy, której nie robiłam, to oczyszczenia z pasożytów czy i jak moge to jeszcze zrobić ?

  Odpowiedz
 9. Margaret

  Ciekawi mnie pewna sprawa. Oczyszczania stosuje od 3 lat. Wpierw oczywiście gruntowne oczyszczanie jelit z pasożytów, grzybów, wirusów i innych śmieci. Zrobiłam już ok 12-15. Nie liczę już dawno. Był czas, że nie było nic. Teraz po dość długiej przerwie są znowu. I to b dużo. Do 100, jak groszek i kilka jak małe czereśnie. Oczywiście co 3 miesiące oczyszczanie jelit z pasożytów i zdrowe jedzenie, ekologia, 90% bez glutenu, 99% bez cukru i nabiału.
  Dlaczego teraz znowu tyle się ich pojawia i to w dwóch raz po raz z 2 tyg przerwą oczyszczaniach?

  Odpowiedz
  • Sylwester

   Wątroba czyści się sama i nie ma potrzeby traktować jej po macoszemu. Wystarczy oczyścić organizm rezygnując na 4-6 tygodni z węglowodanów, mięsa i tłuszczy czyli same warzywa zupy lub surowe albo na parze, do tego można użyć naturalnych przypraw i ziół, soli lub octu jabłkowego . Katowanie wątroby jest szkodliwe i odbije się to po kilkunastu latach. Polecam dietę oczyszczająca u dr. Dąbrowskiej. Nie tylko skuteczna ale i zdrowa nie nadwerężająca organów wewnętrznych.

   Odpowiedz
 10. Tamara

  Dzień dobry, dziękuję za ten dokładny opis, dzięki temu jestem jeszcze bliżej podjęcia oczyszczania.
  Do tej pory, tego nie zrobiłam bo wciąż mam jakieś obawy, zwyczajnie się boję. Martwi mnie to, że kamienie utkną w jelicie…. jestem szczupła i zdrowo się odżywiam ale ciągle walczę z większymi lub mniejszymi zaparciami. Lewatywy nie jestem w stanie sobie zrobić…. to mnie przeraża.

  Odpowiedz
  • Monika

   Na USG wyszedł mi kamień w woreczku 2,5 x 3 cm. Też da radę? Tzn. ja dam radę?

   Odpowiedz
 11. Ewa

  Mam pytanie czy przed tym oczyszczaniem watroby mam się odrobaczyc i oczyścić jelita?

  Odpowiedz
  • Aleksandra

   Tak. Przed oczyszczeniem watroby powinno sie usunac pasozyty i oczyscic jelita.

   Odpowiedz
 12. Alicja

  Dziękuję za tak dokładny opis tej metody w stosownym czasie skorzystam z niej i się odezwę

  Odpowiedz
 13. Marianna Olszak

  Znam tę metodę, stosuję ją od pewnego czasu i polecam.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu