Leczenie nowotworów i innych chorób – metoda R. Breussa.

Choroby, Porady, Przepisy, Zdrowie | 0 komentarzy

ZIOLARudolf Brouss opracował prostą i całkowicie naturalną metodę leczenia wszelkich nowotworów.

Kuracja odnosi powodzenie nie tylko w wypadku raka. Odwapnienie kości, niewłaściwe krążenie krwi, artretyzm, artroza, degeneracja kręgów piersiowych i stawów biodrowych, oczyszczenie krwi, choroby stawów (kąpiele), wiosenna kuracja zdrowotna, skuteczna i zdrowa kuracja odchudzająca. Ogólne wzmocnienie organizmu.

Pan Jezus pościł 40 dni, zanim rozpoczął służbę dla ludzkości. Kuracja nieprzypadkowo trwa 42 dni. Tyle czasu trzeba, aby organizm zupełnie oczyścić i wzmocnić. W przypadku tych chorób już 3-tygodniowa kuracja jest bardzo pomocna, połączona z kąpielami ze skrzypu, słomy owsianej itp.

Dokładność i konsekwencja:

To gwarancja skuteczności. Aby metoda zadziałała, należy dokładnie przestrzegać wszelkich zaleceń. Po pierwsze, metody nie można stosować po operacji (trzeba odczekać co najmniej trzy miesiące). Warzywa stosowane w kuracji powinny być zdrowe, czyste ekologicznie, nie mogą to być warzywa opryskiwane lub nawożone sztucznie, powinny pochodzić z pewnego źródła, kupione w sklepach z autentycznie zdrową żywnością lub w gospodarstwach ekologicznych (ates-towanych). Podczas kuracji trwającej 42 dni (dokładnie) nie wolno przyjmować żadnego innego pożywienia i żadnych innych napojów. Mieszankę jarzynową należy pić podczas odczuwania głodu, jednak nie więcej, niż pół litra dziennie (im mniej, tym lepiej). Najwięcej chorych na raka i wielu innych poważnie chorych śpi w miejscach, gdzie są żyły wodne i strefy geopatogenne. Ma to także istotny wpływ na rozwój choroby. W trakcie leczenia stolec i mocz muszą być oddawane regularnie, aby substancje odpadowe nie gromadziły się i nie powodowały zatruć. Do tego celu służą odpowiednio dobrane herbaty.

Schemat kuracji:

Kuracja składa się z trzech elementów:

-Sok warzywny
-Herbata z szałwii
-Herbata oczyszczająca nerki

1. Rano – pół szklanki herbaty nerkowej.

2. Po 30-60 minutach – 1-3 szklanki ciepłej szałwii.

3. Po 30-60 minutach trochę soku. Potem co jakiś czas sok, kiedy poczujemy głód. Do południa 10 do 15 łyków soku. Natomiast możemy pić do woli herbatę z szałwii.

4. W południe pół szklanki herbaty nerkowej. Następnie trochę soku i herbata z szałwii bez ograniczeń.

5. Wieczorem jeszcze raz pół szklanki herbaty na nerki.

Sok należy pić drobnymi łykami i dokładnie mieszać ze śliną, aby minimalnie obciążać układ trawienny. Im mniej soku wypijemy, tym lepiej (maksimum pić pół litra dziennie). Wszystkie herbaty pijemy gorzkie. Cukier jest trucizną, pamiętaj o tym!

Przepisy:

1. Herbata z szałwii
1-2 łyżki suszonej szałwii pokrojonej wkładamy do wrzącej wody w ilości 0,5 litra i gotujemy 3 minuty, dodajemy trochę mięty pieprzowej, dziurawca, melisy. Macerujemy przez 10 minut (mace-ro-wanie to inaczej moczenie bez obróbki cieplnej), cedzimy, i herbata gotowa. Taką herbatę możemy pić codziennie przez całe życie, także po zakończeniu kuracji.

2. Herbata na nerki
Tę herbatę pijemy tylko przez połowę kuracji (21 dni), potem z niej rezygnujemy. Mieszanka na trzy tygodnie:
15g skrzypu
10g pokrzywy zbieranej i suszonej wiosną
8g rdestu ptasiego
6g dziurawca

Mieszamy to dobrze. Pół łyżeczki zalewamy szklanką gorącej wody. Macerujemy 10 minut, cedzimy. Bierzemy ponownie taką samą ilość mieszanki i zalewamy 2 szklankami gorącej wody. 10 minut gotujemy, cedzimy i łączymy z mieszanką, która była macerowana. Te trzy szklanki wystarczą na 2 dni (3 razy pół szklanki dziennie). Pić chłodną przez okres 3 tygodni.

3. Herbata z bodziszka (geranium robertianum)

Pić codziennie 1 szklankę zimnej herbaty. Szczyptę ziela macerujemy przez 10 minut.

4. Sok jarzynowy
300g buraków
100g marchwi
100g selera
30g czarnej rzodkwi
1 średni ziemniak

Warzywa oczyścić i odwirować w sokowirówce. Sok filtrujemy przez bardzo drobne sitko albo zostawiamy tak, aby osad osiadł na dnie. Dawka maksymalna – pół litra dziennie, ale dawka niezbędna do życia to tylko litra dziennie.

Herbata z szałwii jest najważniejsza. Pić ją należy przez całe życie. Herbatę na nerki można pić tylko trzy tygodnie, a potem co najmniej 2 tygodnie przerwy. Herbata z bodziszka jest potrzebna przy wszystkich chorobach nowotworowych, zwłaszcza gdy pacjent był napromieniowany. Herbata ta zawiera pewne ilości radu.

Dodatki:

W różnych odmianach raka stosujemy dodatkowo pewne środki lecznicze:

1. Rak mózgu – 1-2 szklanki herbaty z melisy dziennie (pół łyżeczki macerować 10 minut).

2. Rak oka – 1 szklanka herbaty ze świetlika lekarskiego dziennie.

3. Rak podniebienia, warg, krtani, gruczołów szyjnych, ścięgien – płukać usta, a potem połknąć herbatę z korzenia biedrzeńca (1 łyżeczkę zalać 1 szklanką wody, gotować 3 minuty, potem macerować 10-15 minut).

4. Rak piersi, macicy, jajników – 1 szklanka zimnej herbaty z przywrotnika alpejskiego.

5. Nowotwory skóry – chore miejsca nacierać sokiem z glistnika jaskółczego ziela, zimą wywar z glistnika.

6. Rak kości – herbata: babka lametowata, mech islandzki, bluszczyk, dziewanna. Wszystko mieszać, 10 minut macerować w gorącej wodzie.

7. Rak wątroby – 2 szklanki napoju z ziemniaka dziennie (łupiny z kilku ziemniaków gotować w 0,25 litra wody przez 2-4 minuty).

8. Rak żołądka – 1 szklanka zimnych ziółek z piołunu.

9. Rak śledziony i trzustki – 1 litr herbaty z szałwii, okłady z kwiatu siana, skrzypu, słomy owsianej (kwiat siana macerujemy, skrzyp i słomę gotujemy 10 minut).

10. Rak prostaty i jąder – 2 szklanki herbaty z wierzby drobnokwiatowej (pół łyżeczki na 2 szklanki gorącej wody, macerować 10 minut).

11. Okłady z liści kapusty są dobre na każdy rodzaj raka. 3 liście umyć, rozwałkować butelką, aż liście zmiękną. Kładziemy do łóżka koc wełniany, na to prześcieradło, a na to chustkę z 2 liśćmi obok siebie a trzecim na krzyż. Kładziemy to na chore miejsce, tułów zawijamy prześcieradłem i kocem. Powinno dobrze przylegać. Rano okład zdejmujemy, a miejsce obmywamy ciepłą wodą i wycieramy na sucho.

Białaczka:

Białaczka to choroba żylnego układu krążenia, a nie, jak się uważa, nowotwór krwi. Choroba ta ma często podłoże psychiczne. Jest wynikiem depresji psychicznych, zaburzeń układu psychicznego. Często jest tu powodem nawet jakaś drobna sprawa. Warto przeanalizować swe życie i znaleźć źródło tych problemów, a potem je usunąć.

Leczenie polega na tym, że podczas normalnego odżywiania (najlepiej dieta wegetariańska) pijemy 0,25l soku warzywnego dziennie. Popijamy go drobnymi łykami, głównie przed posiłkami. Żylny układ krążenia przyjmuje te witaminy, często po tygodniu jest już całkowita poprawa, ale sok ten pijemy pełne 42 dni.

Nieuleczalni są pacjenci, którzy nie potrafią pokonać swych problemów psychicznych. Należy pamiętać także, aby nasze domy były pozbawione wszelkich trucizn (preparaty antymolowe, środki czyszczące WC, aerozole przeciw owadom, DDT itd.), które zatruwają atmosferę w całym domu.

Pozornie nieuleczalne choroby:

Choroby skórne – często nie wiadomo, czy jest to choroba skóry (jest ich około 10000), czy inna choroba. W tym przypadku warto pić herbatę na nerki (3 dni) i szałwię (całe życie). Skórę przemywać herbatą szałwiową (parzoną przez 10 minut). Przemywać kilkoma szmatkami i dokładnie myć ręce. Skóry nie wycieramy, zmieniamy pościel i bieliznę. Podobnie można stosować wywar ze skrzypu (gotować 10-15 minut), albo na przemian – jednego dnia szałwia, drugiego skrzyp. Ciało myjemy 1-2 razy dziennie, zawsze zmieniając bieliznę. Przy chorobach głowy (na przykład łupież) przemywanie powinna czynić inna osoba.

Anemia – pijemy trzy szklanki pokrzywy dziennie (macerowana 10 minut) oraz 0,125l soku z buraka lub 0,25l soku do leczenia nowotworów. Gimnastyka oddechowa (głęboki oddech).

Angina – płuczemy gardło herbatą z szałwii na przemian z herbatą z biedrzenia. Pierwsze dwie łyżki po płukaniu wypluwamy, trzecią połykamy. Najskuteczniejszy jest okład szyi z ugotowanych ziemniaków (3 średnie), zawiniętych w chustę i rozgniecionych. Okład nakładamy gorący na szyję, owijamy szalem i kładziemy się do łóżka (na 2 godziny) z ramionami przykrytymi.

Artretyzm – 3-tygodniowa kuracja sokami.

Artroza – jak wyżej, 2 łyżki soku z dziurawca dziennie.

Astma płuc i serca – 3 tygodnie pijemy wywar z cebuli (2 cebule gotujemy w 1l wody 10-25 minut).

Choroba Basedowa (wole) – jest to choroba na tle nerwowym. Usunąć wszelkie trucizny, gimnastyka oddechowa, zlikwidować tło nerwowe.

Bezdzietność – pić codziennie herbatę z bodziszka cuchnącego (parzyć przez 10 minut). Zawiera on ślady radu. Jeśli to nie pomoże, jest to wtedy raczej przypadek beznadziejny; herbatę tę winni pić oboje małżonkowie.

Bezsenność – wieczorem pijemy 1-2 szklanki wywaru ze skór jabłek (parzymy je 3-6 minut).

Biegunka – 3 krople nalewki z pięciornika kurzego ziela lub herbatę z korzeni tego ziela.

Brak apetytu – Przez 8 dni 3-4 filiżanki herbaty z marchwicy (Meum mutellina).

Brodawki – okład ze świeżych nagietków lub maści nagietkowej.

Bronchit – przy zdrowym żołądku i woreczku żółciowym pijemy wywar z cebuli. Oprócz tego herbata z babki lametowatej, dziewanny, melisy.

Ból głowy – często jest to oznaka choroby żołądka. W tym przypadku pić 3-5 tygodni co godzinę szklankę zimnej herbaty z piołunu (szczyptę piołunu parzymy 3 sekundy).

Ciąża – miesiąc przed porodem kobieta winna pić jedną szklankę (nie więcej) zimnej herbaty z przywrotnika alpejskiego i zwyczajnego.

Cukrzyca – leczenie głównie dietą, odrzucamy używki, dieta wegetariańska, dużo surówek, pełnego pieczywa, owoców. Dużo świeżego powietrza. Wywar z łupin fasoli, pięciornika złotego, liści ostrężyn i borówki, benedykta lekarskiego. Pijemy zimny wywar.

Czkawka – połykamy łyżeczkę kminku, popijając wodą.

Depresja – wywar z łupin jabłek oraz herbata z bodziszka cuchnącego, melisy, pierwiosnka.

Drgawki – filiżanka wywaru z gwiazdnicy (Stellaria; szczyptę zielonego ziela parzymy w 0,25l gorącej wody przez 10 minut).

Grypa – obmywanie ciała wilgotnym ręcznikiem 6 razy po pół godziny. Pół godziny po szóstym obmyciu robimy krótki okład według Kneippa na pół godziny, po czym jeszcze zostajemy w łóżku. Całe obmycie nie powinno trwać dłużej niż 2-3 minuty i po każdym obmyciu należy się ciepło zawinąć. Do tego herbata z lipy, głogu.

Hemoroidy – przez 8 dni, 2 razy dziennie robimy lewatywę zimną wodą (0,25l). Gdy pojawi się krew – trzy krople wywaru z pięciornika. Główna przyczyna hemoroidów to zaparcia (siedzący tryb życia). Dużą rolę odgrywa dieta wegetariańska z dużą ilością błonnika i ruch, odsunięcie używek i produktów rafinowanych.

Jąkanie – ma ono tło nerwowe; należy każdego wieczoru wypić 1-3 szklanki wywaru z łupin jabłek oraz herbatę z melisy.

Jelita – kilka razy dziennie jemy łyżkę kwaśnej kapusty i szklankę zimnej wody, aby wzmocnić jelita, pół litra herbaty z szałwi dziennie.

Kaszel – herbata z cebuli.

Katar sienny – zapałkę z watą moczymy w oleju jadalnym i wcieramy do dziurek nosa. Żaden pył nie zaszkodzi.

Katar żołądka i inne choroby żołądka – przy katarze podczas bólów pijemy szklankę wody 6 razy przegotowanej (za każdym razem studzimy). Po napiciu odbijamy. Często pomoże herbata z piołunu, 1 szklanka (małą szczyptę piołunu parzymy w 1 szklance gorącej wody przez 3 sekundy!).

Katarakta – jest to choroba nerwowa. Pijemy herbatę na nerki (3 dni), herbatę z szałwi, dużo herbaty z łupin jabłek (gotujemy 3-6 minut).

Kolka nerkowa, żółciowa – gorące okłady ze skrzypu na pół godziny.

Krwawienia – 3 razy po 3 krople nalewki z pięciornika kurzego ziela lub herbatę z tego ziela.

Miażdżyca – codziennie pijemy 1-2 szklanki zimnej herbaty z krwawnika, 3 razy po łyżeczce drożdży. Te metody są wykluczane przez niskie ciśnienie, gdyż prowadzą do jego obniżenia.

Migrena – przy migrenie polecamy herbatę z melisy lekarskiej. Często przyczyną może być niedociśnienie. We wszystkich przypadkach pomaga herbata z pierwiosnka (Primula officinalis) i dziurawca.

Niedociśnienie – sok z selera, jeść dużo poziomek, herbata z cebuli, gimnastyka oddechowa. Jeśli bielmo na kciuku lewej ręki jest słabe albo go nie widać, to znaczy, że główny mięsień serca jest słaby. Pijemy wtedy po południu i wieczorem 3-4 razy 30-40 kropel kozłka (waleriany). Jeśli bielmo jest niewyraźne na innych palcach, pijemy trzy razy dziennie przed jedzeniem 20-30 kropel wyciągu z głogu. Jeśli bielma nie ma na żadnym palcu, to pijemy oba rodzaje kropel.

Nadciśnienie – 1-2 szklanki zimnej herbaty z krwawnika, 3 razy po łyżeczce drożdży, gimnastyka oddechowa.

Choroba nadnerczy – aby pobudzić pracę nadnerczy, pijemy codziennie szklankę zimnej herbaty z bodziszka czerwonego (parzymy 10 minut). Taką herbatę pijemy przez cały rok.

Omdlenia – przyczyny omdleń są różnorakie, jednak najlepszym środkiem jest herbata z marchwicy (Meum mutellina). Jedynie gdy omdlenia są związane z przekrwieniem mózgu, herbata ta jest nieodpowiednia. W celu pobudzenia najlepiej pokropić ciało zimną wodą.

Prostata – pijemy codziennie 2 szklanki chłodnej herbaty z wierzbownicy drobnokwiatowej (Epilobium parviflorum). Zioło to parzymy 10 minut. Przez 3 tygodnie pijemy herbatę na nerki. W większości przypadków jest to choroba nowotworowa, więc warto zastosować metodę leczenia nowotworów. Cały czas należy pić herbatę z szałwii.

Puchlina wodna – przy puchlinie serca co 2 minuty pijemy łyżkę wody lub herbaty. Rozrzedzi to kwas moczowy w nogach, który uchodzi wskutek parowania, przy chorobie brzucha pijemy mały łyk co 5 minut.

Reumatyzm – herbata na nerki przez 3 tygodnie (przerwa 1-2 tygodnie i z powrotem), zmiana diety na wegetariańską, gdyż reumatyzm jest spowodowany krystalizacją kwasu moczowego zawartego w dużych ilościach w mięsie. Cały czas stosujemy herbatę z szałwii.

Topofobia (lęk przed otwartą przestrzenią) – niedobór fosforu – spośród roślin bogate w fosfor są seler i poziomki, należy ich spożywać jak najwięcej.

Wole – codziennie pijemy szklankę zimnej herbaty z korzeni arcydzięgla (zawiera ona jod potrzebny tarczycy).

Wrzody żołądka i dwunastnicy – przez 2 dni jemy tylko bitą śmietanę. Potem pijemy herbaty z rumianku, szałwii, ślazu (po łyżce). Potem prowadzimy normalną zdrową dietę. Jeśli wątroba i woreczek żółciowy są chore, to ta kuracja odpada. Pije się wtedy 1-2 szklanki herbaty ze ślazu przez cały rok.

Wrzody zewnętrzne – okłady z bitej śmietany z dużą ilością cukru.

Zaburzenia układu krążenia – najpierw usuwamy zjawisko zimnych nóg, stosujemy dreptanie w zimnej wodzie, przed i po zabiegu biegamy 20 minut, aby nogi rozgrzać.

Zapalenia – zawsze są związane z dysfunkcją nerek. Pijemy herbatę na nerki przez 3 tygodnie oraz dużo herbaty z szałwi. Okłady z wody octowej lub liści kapusty (ciepłe dobrze zwinięte, do 12 godzin).

Zapalenie żył – zimne okłady octowe 1-3 razy dziennie. Pijemy herbatę na nerki. Pijemy często małe łyki wody.

Ząbkowanie u dzieci – co 10 minut podajemy łyżeczkę czystej wody.

Zgaga – spowodowana jest nadmierną ilością soków żołądkowych. Zaleca się picie herbaty z piołunu.

Żółć – brak żółci leczymy kilkoma szklankami wywaru z z łupin ziemniaków. Łupiny gotujemy 2-4 minut, wywar pijemy przez cały dzień.

Żółtaczka – 4 dni jemy tylko czarną rzodkiew z łupiną i kaszę ziemniaczaną z rzodkwią.

Co dalej?

Po 42 dniach kuracji tracimy 5-15kg wagi, ale czujemy się dobrze. Powracamy do zdrowia. Aby był efekt, zmieniamy dietę i podejście do życia. Stopniowo wprowadzamy lekkostrawne potrawy. Dalej pijemy sok, przyjmujemy drożdżowe tabletki na wzmocnienie, odrzucamy wszystko, co szkodliwe. Dbamy o nasze ciało i ducha. Uprawiamy spacery i gry na świeżym powietrzu. Nie jemy trucizn, ale tylko zdrowe pokarmy. Podziękujemy Bogu, że dał nam życie i zdrowie, że przywrócił nam radość życia. Życie z Jezusem jest wspaniałe, On przywrócił nam zdrowie, uśmiech, radość, pogodę. Dziękuję Ci, Panie Boże!

Źródło:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_leczenie_nowotworow_i_innych_chorob_-_metoda_r_breussa.html

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwa

Kategorie

0
    0
    Twój Koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu