Czym Ciebie Trują – glutaminian sodu!

Dr Jerzy Jaśkowski, Porady, Zdrowie | 0 komentarzy

frytki„Jeżeli wolność słowa cokolwiek oznacza, to oznacza ona prawo do mówienia tego, czego ludzie nie chcą słyszeć i co chcieliby ukryć” Jerzy Orwell

Nie masz czasu na czytanie, będziesz miał na płakanie.

Prawidłowa edukacja polega na przygotowaniu młodego człowieka do zmieniających się warunków życia, środowiska itd.

Niestety, już prawie 250 lat żyjemy w okowach tzw. publicznej edukacji rządowej, której jedynym celem jest stworzenie Biologicznego Robota, czyli wykonawcę instrukcji. Ten system oświaty istnieje na terenach Polski od czasów końca I Rzeczypospolitej.
Kto takie, a nie inne programy wprowadził, można się domyśleć na podstawie tego, jakie tematy zostały wycięte z tej edukacji. Nie będę sięgał daleko. Powiedzmy, że zaczniemy naszą analizę od 1944 roku, czyli od przyjścia Sowietów.
Można to różnie przedstawiać, ale mnie nasunął się schemat następujący.
W 1392 roku była krucjata angielska na Polskę. Przyszły król Anglii Henryk, dotarł na czele 200 okrętów pod Wilno, które usiłował zdobyć. Na szczęście dla Litwy, która już od kilku lat połączona byłą z Polską, rycerstwo polskie obroniło Wilno.
Nam się o tym nawet nie wspomina, a cały czas usiłuje jako głównego wroga pokazać Krzyżaków, w owym czasie, mówiąc współczesnym językiem, firmę przewozowo – ochroniarską.
Pomimo, że rzekomo istniała Zima Wojna, w lokalnych podręcznikach do dnia dzisiejszego nie ma na ten temat nawet małej wzmianki.

Idźmy dalej.
Już od czasów rzymskich kupcy angielscy docierali do caratu moskiewskiego. A od 1551 roku stworzyli oficjalnie tzw. Kompanię Moskiewską do handlu ze wschodem. Początki jej to co najmniej 300 lat wstecz.
Między innymi Kompania ta przejęła cały handel złotem w carstwie moskiewskim. Teren, na którym odbywał się handel, nazywano Opriczniną. Czyli uzyskała monopol. Proszę zapamiętać to pojęcie.
A w Polsce przerobiono pojęcie Opricznina na tajną carską policję. Takie dezinformacje podaje nawet Wikipedia. www.pl.wikipedia.org/wiki/Opricznina.
Stworzenie zamkniętego terytorium do handlu złotem pozwalało na uzyskanie olbrzymich dochodów przez kupców. Oczywiście, podobnie jak za czasów rzymskich, król za ochronę dostawał 50% zysków.

Także o kolonii angielskiej w Gdańsku, czy Elblągu na początku XVI wieku, w polskich podręcznikach nie ma ani słowa.
A taka kolonia w Elblągu to było 18 000 ludzi, którzy przejęli prawie cały handel żywnościowy z Anglią.
Przywódca tej kolonii John Dee, otrzymywał oficjalną pensję od Parlamentu City of London w wysokości 100 funtów. Ówczesny admirał całej floty dostawał tylko 80-funtowe wynagrodzenie, oczywiście rocznie.
www.pl.wikipedia.org/wiki/John_Dee
Przypomnę, praktycznie City od London wyodrębniło się zaraz po Magna Charta Libertatum, za czasów króla Jana bez Ziemi.

O poziomie ówczesnych władców Polski niech świadczy fakt, że nie widzieli żadnej potrzeby tworzenia wyższych szkół, a na przykład Zygmunt August, bawidamek, zajmował się sztuczkami kuglarskimi Johna Dee.
Koniec jego był zresztą kiepski, nie tylko zmarł w osamotnieniu ale jego majątek, który tak skrzętnie gromadził, zrabowano w podobnym stylu, jak w znanym filmie Grek Zorba.
Wycięto również z polskiej historii cały fragment tzw. wojen kozackich i na czyje zlecenie i za czyje pieniądze lennicy Habsburgów zasiadający na tronie polskim, czyli Wazowie, je prowadzili.
Jak podają historycy sąsiednich krajów, taki na przykład Krzywonos z „Ogniem i Mieczem” H. Sienkiewicza, to nie kto inny, ale płk Cramer ze szkockich klanów. A rebelianta B. Chmielnickiego, który na 2 lata przed rebelią spokojnie siedział w Londynie, Lord Protector Richard Cromwell nazywał w swoich listach „Generalissimusem”. No tak, ale H. Sienkiewicz pisał za pieniądze Kronenberga, „dyrektora wykonawczego” konsorcjum Rothschilda.

Dlaczego wplątano Polskę w wojny z Turcją? Turcja Osmańska zagrażała właśnie Wenecji, czyli „czarnej szlachcie” – rzymskiej. Właśnie w 1571 roku Turcy ponieśli klęskę pod Lepanto. A Polska dobrze zarobiła sprzedając 60 000 szabel do Turcji.

Przypomnę, że cały transport zboża, także do Anglii, był przekazywany przez Morze Czarne i Śródziemne. Na tym się przez ponad 150 lat bogaciły polskie rody. Dopiero służalcza wobec Habsburgów polityka Sobieskiego zniszczyła ten handel na korzyść Anglii.

To fałszowanie historii miało miejsce głównie właśnie w XIX i XX wieku, poprzez publiczne szkoły, założone przez Komisję Edukacji Narodowej, utworzoną przez angielskiego agenta DuPonta w 1773 roku.

W Polsce natomiast dezinformuje się społeczeństwo podając, że to jakoby ksiądz Konarski był twórcą KEN. Okazuje się, że Konarski nie tylko, że nie był księdzem, ale nawet w żadnym seminarium nie studiował. W każdym bądź razie brak jakichkolwiek dokumentów potwierdzających jego związek z Kościołem Katolickim.

Ale przecież podręczników nie pisali księża, po 1944 roku. A stare książki jak wiemy, były palone systematycznie zarówno przez czerwonych NKWD-alias UB, jak i przez czarnych, tj. Gestapo i Abwehrę. Zresztą to było to samo, jedna i druga organizacja chodziła w czarnych, skórzanych płaszczach.

Po wojnie było 75 000 dworków, a w każdym po kilka tysięcy książek. Znałem ludzi, którzy palili owe księgi po wojnie.

Tak więc pozbawiono nas świadomości historycznej całkowicie.

Potem już było z górki, jak śpiewa Laskowik www.youtube.com/watch?v=KBWqVu1y0FY

Nie wspominano, nawet w czasach komunistycznych, o Wyspie Węży i obozach koncentracyjnych w Anglii dla żołnierzy walczących w 1939 roku z Sowietami.

Cała farsa tzw. Tragedii Gibraltarskiej nie została nawet zafastrygowana, ani wówczas, ani obecnie w „wolnym” państwie. Przecież są liczne wzmianki, że córka gen. Sikorskiego i jego adiutant por. Krystyna, jeszcze w 1948 roku była w łagrach sowieckich.I całkowita cisza wśród „polskich” historyków i IPN-u.

Są dokładne raporty o tym, co naprawdę się działo w Gibraltarze i nadal są tajne. Ostatnio specjalnym nakazem utajniono cały materiał na dalsze 100 lat.

Podobnie ks. prof. Kalinka nie otrzymał pozwolenia na zapoznanie się z aktami brytyjskimi, dotyczącymi tzw. Konfederacji Barskiej, przeprowadzonej za pieniądze City. Dlatego i Kościuszko i Pułaski awansowali na generałów w Armii Amerykańskiej.

Tak więc w skrócie, większość zatartych stron naszej historii dotyczy właśnie związków historycznych Anglii z Polską. Dlaczego?

Jak wiadomo, Anglia zawsze kierowała się jedyną racją stanu to jest zyskiem z handlu. Zapowiedziała to Elżbieta I: „Panowie żadnych wojenek – handel”.

Przechodzimy do czasów współczesnych. Po 1989 roku właśnie pierwsze firmy to Mc Donald, Pepsi Cola i Coca-cola. Czyli Żywność! Zaraz potem Merck, GSK, czy Pfizer, czyli leki.

A jak mówimy o żywności, to muszę przypomnieć o glutaminianie sodu. Pojawił się ten związek we wszystkich produktach, jakie przychodzą z zagranicy.

Co to jest glutaminian sodu, czyli MSG, czyli sól jednosodowa, monohydratu a-LL glutaminianu sodu, czyli E- 621.

Kwas glutaminowy został wyizolowany w 1866 roku z glutenu pszenicy przez niemieckiego naukowca Karla Ritthausena. Strukturę związku opracowano w 1890 roku. Nie wiadomo dlaczego, niektóre źródła podają, że MSG zostało uzyskane w 1908 roku przez japońskiego badacza Kikune Ikieda. Badacz ten odkrył fakt poprawiania smaku po MSG.

Niestety związek ten miał zupełnie inną chemiczną strukturę – kwasu, od tego syntetyzowanego, tj. glutaminianu sodu.

W związku z faktem, że MSG wpływa na podkreślenie wartości smakowych, w formie zsyntetyzowanej jest podawany do wszystkich prawie produktów spożywczych. Obecnie produkcja przekracza 400 000 000 kg. Dodawany jest do wszystkiego: przyprawy do mięsa, soli ziołowych, czosnkowej, jest w sosach w proszku, gotowych sosach w słoikach, zupach w proszku, keczupie, czipsach i masie innych produktach, które maja silny smak i zapach.

Niestety, jest to to samo, co z kwasem salicylowym, bezpiecznie stosowanym w medycynie przez 2000 lat, i syntetyczną pochodną, acetylosalicylem czyli aspiryną, także bezmyślnie wprowadzoną do medycyny, bez przeprowadzenia odpowiednich badań.

Burger King
Glutaminian sodu znajduje się we wszystkich kurczakach tej firmy: Cripsy Chicken Patty, Tendercrisp Chicken, nawet BK Burger Patty zawierają E-621. Burger stosuje hydrolizowane substraty kukurydzy, soi i pszenicy, wszystkie zawierają ukryte formy MSG. To samo w Kiełbasa Patty, Ranczo, Ken Fat, Rancho Dressing.

Mc Donald
Pomimo, że kierownictwo zaprzeczyło używania do swoich produktów MSG, w rzeczywistości znajduje się w przyprawach do kanapek, autolizowanych ekstraktach z drożdży, w sosach, rancho Big Mac. Podobnie Chili Lime Tortilla – placki ziemniaczane, frytki.

Pizza Hutt
Pizza Hutt zawiera MSG zarówno w cieście, jak i kurczakach szczególnie w skrzydełkach np. chrupiące Wingd and Wings zawierają różne koncentracje glutaminianu.

Jak każdy może sobie przypomnieć, przyszło to z zachodu.

Co takiego „robi” w naszym organizmie MSG?

Otóż, chcąc być zdrowym musimy mieć 95 – 97% dobrych bakterii. Jest to prawie 1500 g. Wspólny genom tych bakterii jest 150 razy większy od genomu ludzkiego. To znaczy, że dzięki tym bakteriom i ich możliwości przystosowania się do środowiska panującego w naszym przewodzie pokarmowym, możemy zachować pełnię zdrowia.

Niestety, glutaminian niszczy te dobre bakterie

Udowodniono również, że nie wiadomo z jakich powodów, glutaminian znalazł się w szczepionkach podawanych niemowlakom. I tak, MSG znajduje się w:

*Szczepionkach z adenowirusami,
*Czterowalentnej szczepionce przeciw grypie,
*MMR, którą tak usilnie „wpycha” polskim dzieciom Ministerstwo Zdrowia
i użyteczne trolle z sanepidów. A podobno w katolicyzmie istnieje pojęcie: Grzechu Strukturalnego.

I mamy kolejny problem. Wszystkie te panie z sanepidów o Janie Pawle II słyszały, nawet go uwielbiają w domach, ale o jego naukach wolą zapominać. Jana Pawła już nie ma, ale stówki za szczepienia są.

*Vericella
*Półpasiec. 
MSG jest podobno dodawany jako stabilizator w szczepionkach, czyli czyni je mniej wrażliwymi na wahania temperatury.

Co powoduje w naszym organizmie MSG?

Przede wszystkim stymuluje neurony, ale powyżej ich możliwości, co prowadzi do uszkodzenia mózgu.
Badania wykazały, że konsumpcja glutaminianu powoduje silne bóle głowy.

Dlaczego teraz poruszyłem temat glutaminianu?
Ponieważ uraczono mnie pizzą z keczupem. I przez cały tydzień nie mogłem się kłaść spać bez tabletki.

Poszukiwania w literaturze medycznej pozwoliły uzupełnić listę negatywnych skutków MSG o dalsze dolegliwości wywoływane przez ten związek.

Są to:
*Otyłość patologiczna, *uszkodzenia oczu, *zmęczenie, *dezorientacja, *depresje,
*kołatanie serca,
*drętwienia, czy morwienia skóry twarzy, szyi, *ból w klatce piersiowej,
*nudności,
*osłabienie.
Oczywiście urzędnicy twierdzą, że te dolegliwości są krótkotrwałe i samoistnie przemijające. Po moim doświadczeniu nie potwierdzam tego. Tydzień rozrywania czaszki to wcale nie krótkotrwały objaw.

Oczywiście, żadnym badaniem laboratoryjnym nie potwierdzisz w Polsce poziomu koncentracji MSG w organizmie.

Zresztą w Polsce nie przeprowadzisz także badania, jak jesteś truty fluorem, ołowiem, pestycydami, czy herbicydami.

Nie po to mamy przecież Głównego Inspektora Sanitarnego, aby zajmował się pierdołami, on musi handlować szczepionkami.

Czy widziałeś kiedykolwiek i gdziekolwiek na stronie sanepidu wynik kontroli Mc Donalda, czy innych zachodnich producentów żywności?

Ps.
O poziomie nie tylko absolwentów wyższych uczelni, ale i pracowników, świadczą e-maile jakie otrzymuję. Niektóre są naprawdę rozbrajające z powodu niewiedzy ich autorów.
Przykładowo pewna p. doktor M. R-Ż chemii ze znanej uczelni wrocławskiej, zarzuca mi straszenie rodziców.
Przytoczę jeden z zarzutów:
Nie możemy zatruć się dwutlenkiem węgla. Myli go Pan z tlenkiem węgla.
Jeżeli doktor chemii, czyli adiunkt na uczelni, nie wie,
 że dwutlenek węgla jest monitorowany w Unii Europejskiej,
że za odkrycie roli dwutlenku węgla w powstawaniu raka w 1931 roku przyznano nagrodę Nobla, że Unia Europejska wyznacza normy uznając za dopuszczalne dla dzieci nie większe stężenie aniżeli 1000 ppm, że polski Minister Rolnictwa stwierdza, że jeżeli koncentracja dwutlenku węgla w oborach będzie większa aniżeli 3000 ppm to hodowcy nie otrzymają dopłat, że dwutlenek węgla jest bezpośrednią przyczyną nagłych zgonów niemowląt, to czego mogą się nauczyć studenci?
A potem dziwimy się, że wrocławskie uczelnie wyższe są notowane na 19000 którymś tam miejscu na 21000 ocenianych.
Czy też to zależy od tzw. Układu Wrocławskiego, jak twierdzi p. Grzegorz Braun?

Jan Matejko na otwarciu roku akademickiego 1892 roku: „Czas ” październik 1882.
„A wy uczniowie hebrajczycy, którzy do naszej Szkoły Sztuk Pięknych przybywacie, pamiętajcie, że sztuka nie jest handlową spekulacyjną
jakąś robotą, lecz pracą w wyższych celach ducha ludzkości, w miłości Boga z miłością kraju złączona. Jeśli wy chcecie tylko w naszym artystycznym naukowym zakładzie nauczyć się sztuk pięknych dla spekulacji, a nie czuć ani wdzięczności dla kraju, ani żadnych dla
niego obowiązków; jeśli wy hebrajczycy, żyjąc w naszym kraju od wieków nie poczuwacie się do szlachetniejszych dla kraju naszego uczynków, ani też nie chcecie być Polakami, to wynoście się z kraju”.

Kto o tym pamięta?

Źródło:
Dzięki uprzejmości i za zgodą
dr Jerzego Jaśkowskiego
[email protected]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój Koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu