50 lat oszustwa jajczarskiego.

Dr Jerzy Jaśkowski, Porady | 53 Komentarze

„Jeżeli ludzie się zgodzą, żeby rząd kontrolował ich jedzenie oraz leczenie to w krótkim czasie ich zdrowie będzie w podobnie opłakanym stanie jak dusza niewolnika” Thomas Jefferson

Nemo debet lucrari ex alieno damno – Nikt nie może wzbogacać się z cudzej szkody

Mody w medycynie występują tak samo jak mody na określoną sztukę, nawet piosenkę czy ubrania dla kobiet. Wszystkie te mody są tworzone przez określone koncerny mające na celu wzrost dochodu.

Proszę zauważyć najpierw w latach 60-tych, ubiegłego wieku wprowadzono modę mini, a po 10 latach na maxi. Gdyby było odwrotnie to panie obcinałyby tylko spódniczki. A tak musiały kupować nowe.

W medycynie to samo się dzieje.

Wprowadzając na rynek jakiś preparat koncern poprzedza go silną reklamą.

Jak wykazują badania spora cześć takich prac jest robiona na zamówienie.

Dodatkowo należy podkreślić występowanie tzw. duchów pisarskich. W latach 90-ych ubiegłego wieku firma Wyeth Pharamceuticals, przygotowała 40 prac bardzo zachęcających do terapii hormonalnej kobiety przed i w czasie menopauzy. Sprzedaż tych leków przyniosła firmie w ciągu kilku lat ponad 2 miliardy zysku. Jednak już w 2002 roku okazało się, że stosowanie tych leków zwiększa w znacznym stopniu występowania u kobiet raka piersi, udaru mózgu i zawałów serca. W chwili obecnej już 8400 kobiet złożyło pozwy przeciw Wyeth Pharm. W czasie rozprawy wyszło na jaw, że firma opłaciła specjalną instytucję reklamową DesingeWright do stworzenia odpowiednich prac. Prace te ukazały się aż w 18 prestiżowych czasopismach medycznych. Ciąg dalszy znany.

Niestety w Polsce, nadal z byle jakiego powodu, Panie są faszerowane hormonami. Minęło 20 lat, a powyższa informacja nie dotarła do Izb Lekarskich w celu informacji swoich członków. Izby zajmują się handlem szczepionkami. I jak do tej pory żadna nie ujawniła powiązań jej przedstawicieli z przemysłem farmaceutycznym. A minęło już kilka lat od takich wniosków środowiska.

Sam musisz odpowiedzieć sobie na to proste pytanie; dlaczego nie ujawnia się związków z przemysłem Zarządów Izb?

Trudno się więc dziwić, że lekarze mając procedury mniej lub bardziej bezmyślnie przepisują kobietom hormony.

Zdziwienie budzi także reklamowy zakres stosowania różnych preparatów w lecznictwie. Wg reklam wielkim problemem są “choroby “ prostaty u mężczyzn. Stąd wezwania i reklama telewizyjna strasząca konsekwencjami nieleczenia tego narządu. Ale jak wytłumaczyć fakt, że w Polsce ponad 80 % leków przepisywanych na powiększenie prostaty to tabletki tzw. śliwy afrykańskiej a w Niemczech preparat ten stanowi mniej aniżeli 5% sprzedawanych leków na tę samą dolegliwość.

Albo inny problem z męską prostatą. W Polsce reklamy i lekarze oraz przedstawiciele NSZ namawiają do badania PBS, wydając na to masę kasy podatnika a na zachodzie wiadomo od co najmniej 15 lat, że badanie to jest praktycznie całkowicie bezużyteczne w określaniu stanu zdrowotnego prostaty.

A już w żadnym przypadku nie powinno wykonywać się tzw. profilaktycznych biopsji prostaty.

Poniżej przytoczę kilka danych dotyczących tzw. badań medycznych, przeprowadzanych rzekomo w trosce o zdrowie ludności.

1956 – Armia Stanów Zjednoczonych rozpuszczała komary zakażone żółtą febrą nad Savannah, Georgia i Avon Park, Floryda. Po każdym teście agenci wojskowi udając pracowników publicznej służby zdrowia badali efekty zakażenia na ofiarach.

1960 – Armia ACSI upoważniła do testowania LSD na terenie Europy – Projekt THIRD CHANCE oraz Azji – Projekt DERBY HAT

www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/mind_control_index.htm
www.rense.com/general36/history.htm

1962 – Dopiero po eksperymencie przeprowadzonym w 1962 roku postawiono wymóg prowadzenia badań w trzech fazach. Eksperyment polegał na testowaniu na dzieciach leku przeciwko trądzikowi. Testu nie przerwano nawet w sytuacji wystąpienia u połowy badanej grupy dzieci ciężkiego uszkodzenia wątroby.

1963 – W 1963 roku ten sam, Chester M. Southam wstrzykiwał żywe komórki raka 22 murzyńskim staruszkom w żydowskim szpitalu w Brooklinie. W nagrodę awansował na prezydenta American Cancer Society.

www.cancerstemcellnews.blogspot.com/2008/12/csc-hypothesis-recalling-some-history.html
www.nytimes.com/2009/08/25/health/25nile.html

W tym samym roku “naukowcy” z Uniwersytetu w Waszyngtonie naświetlali promieniami rtg jądra 232 więźniów. Chodziło o sprawdzenie jakie będą skutki dla przyszłego potomstwa. Nigdy nie analizowano dalej tego eksperymentu.

W 1963 roku Saul Krugma celowo zarażał dzieci upośledzone umysłowo wirusem żółtaczki otrzymanym z odchodów ludzi chorych. Celem było “śledzenie przebiegu choroby”. Czyli robił dokładnie to samo co 160 lat wcześniej niejaki Jenner rozsmarowujący łajno z kopyt końskich na skórze dzieci jako szczepienie przeciwko ospie.

www.en.wikipedia.org/wiki/Saul_Krugman
www.library.med.nyu.edu/library/eresources/featuredcollections/krugman/index.html
Jaśkowski J. -”Szczepienia 300 lat oszustw. OSPA.

Naczelny endokrynolog, dr Carl Heller dawał 67 więźniom z Oregon State po 5 dolarów miesięcznie za możliwość napromieniania ich jąder. Za vasectomię [przecięcie powrózków nasiennych] więźniowie dostają dodatkowo 100 dolarów.

W czasopiśmie Pediatria “naukowcy” z Uniwersytetu w Kalifornii opisali eksperyment pomiarów ciśnienia krwi wewnątrztętniczego u dzieci od pierwszej do 48 godziny po urodzeniu.

Kompania Chemiczna płaciła prof. Kligman 10000 dolarów za testowanie dioksyn składnika tzw. Agent Orange. Profesor przeprowadzał test na 60 więźniach. W 1980 r. testowane “króliki” pozywały prof Kligmana do sądu. Do powikłań jakie wystąpiły można zaliczyć toczeń i zmiany psychiczne.

www.ijtrichology.com/article.asp?issn=0974-7753;year=2010;volume=2;issue=1;spage=69;epage=69;aulast=Verma
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3002422/

Armia USA płaciła wymienionemu prof. Kligmanowi za eksperymenty polegające na określaniu jak skóra broni się przed skażeniem chemicznym. Efektem była produkcja kremu Retin-A. Krem przeciwko trądzikowi.

www.nytimes.com/2010/02/23/us/23kligman.html?pagewanted=all

W badaniu opisanym w Journal od Clinikal Investigation “naukowcy” wstrzykiwali ciężarnym kobietom radioaktywny kortyzol w celu sprawdzenia czy przechodzi przez barierę łożyskową.

W Kaliforni sparaliżowano 64 więźniów po podaniu im preparatów zawierających sukcynylocholinę. Pięciu więźniów, którzy odmówili udziału w eksperymencie na wniosek “góry” poddano działaniu narkotyków, co dało “badaczom” możliwość dalszego prowadzenia eksperymentu.

1969 – W 1969 roku, w Milledgeville w stanie Georgia eksperymentalne leki były testowane na dzieciach upośledzonych umysłowo.

1970 – Armia USA zintensyfikowała badania nad DNA. Projekt miał na celu wybiórcze eliminowanie konkretnych grup etnicznych, które są podatne na różnice genetyczne DNA. Eksperyment przeprowadza się pod pretekstem badań nad wyeliminowaniem raka np. piersi u kobiet. Takie testowe badania przeprowadza się także w Polsce m.in w Szczecinie reklamując je jako sukces medycyny. Badania prowadzono pod pretekstem wykrywania raka piersi. Szczecin był pierwszym miastem “wojskowym” w którym stacjonowała brygada polsko-natowska”. Podobne badania po kilku latach przeprowadzano także w Gdańsku

1970 – W 1978 roku CDC rozpoczęło eksperymenty ze szczepionką na zapalenie wątroby typu B. Prof. Wilk Szumuness z Akademii Zdrowia Publicznego z Kolumbii zrobił szczepionki z krwi zakażonych homoseksualistów z Nowego Jorku. Następnie pasażował tak otrzymany preparat na szympansach. W ten sposób znaleziono HIV i wytworzyła się opinia, że to pochodziło od szympansów. Szczepionkę testowano na homoseksualistach, u których po pewnym czasie znacząco częściej rozpoznawano mięsaka Kaposiego i Mycoplasma Penetrans oraz nowy typ opryszczki wirusowej. Choroby te zazwyczaj nie występowały u młodych kobiet. Tak powstał AIDS.

www.en.wikipedia.org/wiki/Wolf_Szmuness
www.sourcewatch.org/index.php?title=AIDS_conspiracy
www.nytimes.com/1982/06/08/obituaries/dr-wolf-szmuness-is-dead-at-63-an-epidemiologist-and-researcher.html

1980 – Badania wykonane w 1980 roku udowodniły, że 20% biorących udział w tym eksperymencie, nowojorskich homoseksualistów było nosicielami HIV. Pierwszy rozpoznany przypadek AIDS zanotowano w San Francisco.

CDC potwierdziło w 1981 r., że 30% osób biorących udział w nowojorskim eksperymencie ze szczepionkami tzw. B są nosicielami HIV.

1987 – Departament Obrony przyznaje, że pomimo podpisania konwencji o zakazie broni biologicznej nadal istnieje 127 ośrodków badawczych testujących broń biologiczną w uczelniach całego kraju.

Ten krótki przegląd eksperymentów przeprowadzanych na ludziach niczym się nie różni od tych prowadzonych w obozach koncentracyjnych. Jak widać wszystko zależy od punktu siedzenia. Dodatkowo widoczne jest angażowanie armii w takie działania. Wiadomo, na rozkaz najtaniej uzyskać „ochotnika”.

Innym tematem pokazującym manipulację koncernów jest żywność.

Z przecieków prasowych wynika, że w najbliższym czasie rozpoczną się zwykłe wojny o jedzenie i wodę a nie ropę. Stąd monopole żywnościowe w rodzaju Monsanto – DuPont. Koncerny te posiadają lub w najbliższym czasie będą posiadały całkowitą kontrolę nad żywnością. Stąd te przygotowania do przedłużenia czasu konserwowanej ale mało wartościowej żywności.

Co tracimy objadając się produktami zawierającymi konserwanty czy pijąc tzw. mleko z kartonika. Pisałem już o tym kilkakrotnie.

Dlaczego musimy pić świeże mleko od krowy?

A no dlatego, że bez najmniejszej wątpliwości jest to jedyne, najtańsze i najlepiej przyswajalne źródło białka na świecie.

Między bajki należy włożyć te wszelkie dezinformacje jakoby starsi ludzie nie mogli jadać przetworów mlecznych. Mam sporo pacjentów, którzy pomimo przekroczenia 70-tki spokojnie piją mleko, jedzą zrobione przez siebie twarożki i mają się doskonale.

Mleko jest także jedynym źródłem łatwo przyswajalnych witamin np. A oraz wapna. Po homogenizowaniu wapno z mleka wcale nie chce się wchłaniać do organizmu. Dlatego w niektórych krajach powstają automaty do sprzedaży świeżego mleka. Na pewno w Polsce tak szybko to nie powstanie ponieważ przemysł mleczny jest zdominowany przez obcy kapitał, a ten zupełnie nie jest zainteresowany zdrowiem mieszkańców kraju nad Wisłą. Wystarczy popatrzeć na półki w hipermarketach.

Picie surowego mleka ma także znacznie profilaktyczne. Stwierdzono, na podstawie badań populacji japońskiej, że od czasu wprowadzenia tzw. amerykańskiej technologii mlecznej nastąpił prawie 25 krotny czyli 2500% wzrost raka prostaty. Badania przeprowadzone przez zespół Davaasambuu polegające na analizie danych z 36 lat doprowadziły do wniosku, że właśnie wprowadzenie mechanicznego udoju praktycznie przez 10 miesięcy w roku, nie patrząc na okres cielenia powoduje, że do mleka dostaje się znacznie więcej estrogenów aniżeli w tradycyjnym systemie dojenia. A wiadomo, że estrogeny są odpowiedzialne za raka prostaty.

Wyniki tych badań potwierdziły dane z Mongolii gdzie obowiązuje tradycyjny sposób dojenia krów. Okazało się, że społeczeństwo mongolskie jest praktycznie wolne od raka prostaty.

Stwierdzono jednoznacznie, że mleko krów dojonych naturalnie różni się zawartością estrogenów aż 33 krotną wielkością. Mleko z hodowli przemysłowej a tylko takie występuje teraz w polskich sklepach, ma 3300 % więcej estrogenów aniżeli mleko tradycyjne. Stąd m.in epidemia raka prostaty.

To samo dotyczy dezinformacji o jajkach.

Od 1961 roku, ubiegłego wieku z powodu kryzysu w przemyśle drobiarskim w USA zaczęto reklamować szkodliwość jedzenia jajek z powodu zawartości w nich cholesterolu. Dorobiono legendy, że żółtko jest szczególnie niebezpieczne dla człowieka ponieważ wysoki poziom cholesterolu we krwi nie tylko uszkadza serce ale dodatkowo podnosi ryzyko cukrzycy.

Pomimo, że była to ewidentna fikcja wręcz oszustwo to odpowiednio prowadzona kampania nie tylko w USA ale i w Europie doprowadziła do ograniczenia spożycia jajek z oczywistą szkoda dla ludności.

I tutaj wychodzi szydło z worka.

Pomimo, że był to okres ochłodzenia stosunków w krajami sowieckimi to akurat ta informacja została szeroko nagłośniona. Żadnemu z tzw. profesorków socjalistycznych nie przyszło do głowy zakwestionowanie tego paradygmatu. Wręcz przeciwnie, wpajano gdzie się tylko dało wszelkimi sposobami związek pomiędzy cholesterolem, jajami i chorobami układu krążenia. Te opowiadane w mass mediach bajki nigdy nie były poparte żadnymi dowodami medycznymi czy naukowymi. Polscy aktorzy tych bajek sami nigdy nie przeprowadzali odpowiednich badań. Ale awansowali. To samo się dzieje z dzisiejszymi dealerami szczepionkowymi. Brak badań i dofinansowywanie przez koncerny.

A co mówi na temat jajek nauka?

Okazuje się, że 30% zawartości tłuszczu w jaju to jednonienasycone kwasy tłuszczowe MUFA oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe PUFA, bardzo zdrowe dla serca.

To oczerniane przed 50 laty żółtko jest najzdrowszą częścią jajka, zwierającą m.in witaminy A, D, E, K, B-12, tłuszcze omega – 3, przeciwutleniacze, kwas foliowy oraz keratenoidy.

Jaja zmniejszają apetyt czyli są doskonałymi produktami na odchudzanie.

Badania wykazały, że można zjadać spokojnie dwa jaka dziennie, przez 7 dni w tygodniu przez cały miesiąc i zarówno ciśnienie tętnicze jak i cukrzyca typu 2 nie tylko się nie pogarszają ale ulegają znaczącej poprawie.

Biotyna, witamina z grupy B pomaga w metabolizmie kwasów tłuszczowych i glukozy. Jest szczególnie wskazana do przyjmowania w okresie ciąży a nie tabletki.

Badanie DIABEGO wykazało, że konsumpcja dwu jajek dziennie przez cały tydzień poprawia metabolizm glukozy. Mamy obecnie kolejną akcję zwalczania cukrzycy. W żadnym wystąpieniu nie słyszy się o naturalnych metodach postępowania w cukrzycy typu 2. Czyli jest to po prostu medycyna strachu i naganianie do zakupów kolejnej chemii medycznej.

Badania przeprowadzone na 1152 uczestnikach w wieku od 20 do 84 lat wykazały, że konsumpcja jaj wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi. Osoby które jadły więcej jaj były o 46% mniej narażone na nadciśnienie od tych, które prawie nie jadły jajek.

Niestety jest pewien problem.

Gotowanie jaj na twardo znacznie zmniejsza ich wartość odżywcza.

I tak, po ugotowaniu jajo traci w porównaniu ze surowym aż.

36 % witaminy D,
33 % omega -3.
33 % kwasu dokozheksaenpwegp,
30 % luteiny,
20 % choliny,
19 % cynku,

Także opowiadanie o skażeniu jaj bakteriami jest mocno przesadzone. Badania wykazały, że tylko jedno na 30 000 jest skażone. Ale mycie jaj detergentami właśnie ułatwia penetrację bakterii.

Reasumując.

Możemy śmiało zjadać jaja praktycznie ile chcemy. Brak jakichkolwiek prac naukowych stwierdzających, że konsumpcja jaj szkodzi.

Jaja należy spożywać najlepiej w postaci kogla-mogla, szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży. Dawniej się po prostu wypijało jajko.

Jaja koniecznie kupować u gospodarzy, u których kury znajdują się na wybiegu, a nie w klatkach.

Poza tym musisz pamiętać Dobry Człeku, że ten cholesterol z jaj nie ma żadnego związku z tym, który masz we krwi. Ten we krwi pochodzi z produkcji Twojej wątroby i jest wytwarzany z powodu nadmiaru węglowodanów.

Od ok. 10 lat, wreszcie zmieniono tzw. piramidę żywności i przestano truć ludność. Ok. 50% energii powinno pochodzić ze spalania tłuszczy, a tylko ok. 20 % z węglowodanów.

Nie daj się więc ogłupiać ”informacjami” o rzekomej szkodliwości jaj.

A tak na marginesie, dlaczego oficjalne biuletyny medyczne w Polsce nie podają tych danych?

Od razu masz odpowiedź komu one służą.

Non omne licitum honestum est – Nie wszystko co dozwolone jest godziwe

Pallac K1,Dowd S~E2, Villafuerte J1, Randomizowane badania kliniczne,Mikroorganizmy jelitowe 20014.lipiec 5 [4] 458
Ladirat Se1,Schoterman MH2, Rahaoui H3. Br.J.Nutr.2015,28 sierpnia 112.
Substytuty mleka z piersi.Problemy i niebezpieczeństwa na całym świecie. Arch.Dis.Child.2012, czerwiec 97.
WebMD.com śmiertelność niemowląt. Słowacja i Polska na 29 miejscu.
www.articles.mercola.com z 17 czerwca 2015r
www.thevaccinereaction.org.2016/01/

Źródło:
Dzięki uprzejmości i za zgodą
dr Jerzego Jaśkowskiego
[email protected]

53 komentarze

 1. Do

  Czy nikt nie zwrócił uwagi na początku tego pożal się Boże artykułu: – “1970 – Armia USA zintensyfikowała badania nad DNA. Projekt miał na celu wybiórcze eliminowanie konkretnych grup etnicznych, które są podatne na różnice genetyczne DNA. Eksperyment przeprowadza się pod pretekstem badań nad wyeliminowaniem raka np. piersi u kobiet. Takie testowe badania przeprowadza się także w Polsce m.in w Szczecinie reklamując je jako sukces medycyny. Badania prowadzono pod pretekstem wykrywania raka piersi. Szczecin był pierwszym miastem “wojskowym” w którym stacjonowała brygada polsko-natowska”. Podobne badania po kilku latach przeprowadzano także w Gdańsku”. Nie twierdzę, ze nie ma jakiś “podejrzanych badań” ale te teorie spiskowe…..

  Odpowiedz
 2. tom renk

  W małych gospodarstwach rolnych zwierzęta są w reguły wypasane na łąkach i mają kontakt ze światłem dziennym i świeżym powietrzem. W masowym chowie przemysłowym, gdzie są trzymane całe życie w kojcach, nie mają szans na takie luksusy. Los krów podzieliły też kozy, których mleko i wyroby na jego bazie robią ostatnio coraz większą furorę. Promuje się je jako bardziej zdrową i humanitarną alternatywę. W rzeczywistości kozy na farmach przemysłowych dzielą na dokładnie taki sam los co krowy. Młode kozły są boleśnie kastrowane bez znieczulenia i hodowane na mięso.
  Los oparty na bólu, strachu, sztucznie wywoływanej ciąży, odbieraniu dzieci, ciągłej eksploatacji, chorobach i wczesnej śmierci. Dla produktów, który wbrew temu, co mówią producenci nie zapewnia naszemu organizmowi zdrowia, a wręcz mu szkodzi. Pomimo faktu, że można uzyskać codzienne zalecenia wapnia, potasu i białka z owoców i warzyw, przemysł mleczarski wydał miliardy dolarów, aby przekonać konsumentów w inny sposób…..

  Dzieje się tak, ponieważ pomimo powszechnego przekonania, nigdy nie udowodniono, że żywność zmniejsza ryzyko złamań. W rzeczywistości, zgodnie ze słynnym “Nurses’ Health Study, mleczarstwo może zwiększyć ryzyko złamań o 50%! To odkrycie jest potwierdzone przez fakt, że kraje o najniższym wskaźniku spożycia produktów mlecznych i wapnia (jak te w Afryce i Azji) mają najniższy wskaźnik osteoporozy.

  Biorąc pod uwagę, że około 3/4 światowej populacji nie jest w stanie trawić mleka i innych produktów mlecznych, wydaje się jasne, że ta żywność nie jest idealną substancją do spożycia. Jednak przeciętny konsument tego nie wie. Od rekomendacji celebrytów po reklamy przemysłu mleczarskiego, większość z nich nauczyła się wierzyć, że nabiał jest idealnym pokarmem dla optymalnego zdrowia.

  Pochodząca z jajek cholina, podobnie jak obecna w czerwonym mięsie karnityna, zmienia się za sprawą bakterii bytujących w ludzkich jelitach w toksyczną triometyloaminę. Następnie utleniając się w wątrobie, zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu oraz przyśpiesza rozwój nowotworów…. co ciekawe, menadżerowie tej branży doskonale o tym wiedzą, ale wciąż reklamują cholinę jako dobry powód, by jeść jajka… dziękuję nie piję mleka a ni nie jem serów ani jajek już od 10 lat i dzięki temu pozbyłem się swoich wszelkich dolegliwości.

  Odpowiedz
 3. Monika

  Artykul

  Odpowiedz
 4. Ania

  Zgadzam się z Tobą w 100 % Wielu znanych lekarzy też tak uważa i opisują ten fakt w książkach… Jeśli już, najzdrowsze są jajka z tego sładowiska antybiotyków i hormonów w mięsie, mleku i serach… Jestem alergikiem po wstrząsie anafilaktycznym i widzę radykalną poprawę po odstawieniu tych produktów.

  Odpowiedz
 5. Dawid

  Dokładnie gdyby jajka były złe to nie powstawało by z nich nowe życie !!!

  Odpowiedz
  • Paweł

   I tu się z Tobą jak najbardziej zgadzam. Jestem tego samego zdania jak jajka mogą być złe skoro zawarte są w nich wszystkie niezbędne pierwiastki witaminy dzięki czemu rośnie w nich życie w postaci kurczaka i ma on niezbędne mikro i makroelementy przez cały okres będąc w jajku. pozdrawiam

   Odpowiedz
 6. Anula

  A jajeczka mniam pychotka. Zdrowiutkie.Mają wszystko co potrzebne do zycia. Inaczej nie powstawalo z nich NOWE ŻYCIE.

  Odpowiedz
 7. Honorata

  Uwielbiam mleko i produktuy z mleka, mam 56 lat, piękną cerę, na którą wszyscy zwracają uwagę, uwielbiam płatki owsiane na mleku, kaszę mannę na mleku, zupę dyniową na mleku itp. Mleko , biały ser, miód, dżemy własnej roboty to moje przysmaki, ale nie stronię również od mięsa, warzywa również spożywam. Jednak gotuję wszystkie potrawy sama, nie kupuję przetworzonej żywności. Jeżeli jem przetwory to tylko wykonane przeze mnie. Najgorsze świństwo to dania gotowe, człowiek nie wie co producent wsadził .do środka. Wiadomo, żeby zarobić to wszystko marnej jakości. A propos jajek, mój mąż je 3 jajka dziennie od lat i jest zdrowy jak rydz (61 lat). Ja z jajkami jestem trochę na bakier , gdyż za komuny jajka strasznie śmierdziały mączką rybną i tak mi zostało,. Jednak bardzo lubię kogiel mogiel i jem czasami jajecznicę lub jajka na miękko, ale teraz poprawię się i będę jeść więcej jajek. Organizm sam wie najlepiej co potrzebuje np znam osoby, które nie tolerują mleka i wykluczają mleko z pożywienia, ale to nie znaczy, że wszyscy mają tak samo. Jestem przykładem na to, że mleko mi służy. A propos wegetarian, kiedyś poznałam jednego, był w moim wieku a wtedy miałam okolo 4o lat. Tak więc wyglądał ten pan jak mój dziadek, ale nie omieszkał zachwalać mi swojej diety . Poznałam też młodą dziewczynę, którą rodzice od urodzenia żywili dietą wegetariańską czy też wegańską. Miała wielki żal do rodziców i była na nich po prostu wściekła. Pamiętam, że skarżyła mi się, że ma problemy z szkliwem na zębach i bardzo częste rozstroje żołądka. Konkluzja jest taka: nie przesadzajmy z wszystkim i starajmy się gotować w domu. Zawsze to zdrowsze niż kupione gotowce.

  Odpowiedz
 8. Jana

  Moja mama wychowała się na krowim mleku i piła je zawsze przez kilkadziesiąt lat,chodziło się z kańką, 2 km na wieś po mleko….dzisiaj mama ma ponad 90 lat i jest jeszcze dobrego zdrowia….

  Odpowiedz
 9. Jolanta

  Kiedyś gruzlice leczyło się się właśnie mlekiem, jajkami śmietana itp , a dziś się zabrania, bo szkodzi

  Odpowiedz
 10. Magda

  Zastanawia mnie tylko jedno. Czy tak naprawdę to czym są karmione obecnie zwierzęta nie ma wpływu na nasz organizm? Pasza np. dla krów aż kipi od chemi. Pastwiska, kieszonki to w większości chemia (inaczej nie urośnie). Mleczarnie też stawiają wymogi np. tyle i tyle białka, tyle i tyle tłuszczu, tyle i tyle bakterii. A to niestety wymaga odpowiednich działań ze strony rolnika nie zawsze zgodnych z naturą.

  Odpowiedz
 11. Ala

  w zasadzie zgadzam się ze wszystkim oprócz mleka 🙂
  krowie hormony nie są dla ludzi. JASNE. Mleko prosto od krowy jest lepsze od tego z kartonika, ale to nie znaczy, że jest jakieś niesamowicie zdrowe…
  Nowoczesna dietetyka odrzuca spożywanie glutenu i właśnie produktów mlecznych.
  Jajka – genialnie opisane. I fakt, 2 jajka dziennie mają bardzo duży wpływ na poprawę zdrowia 🙂

  Odpowiedz
 12. Kaja

  A ja nie tolerowalam mleka z kartonika ani jogurtow do czasu az zaczelam jesc jajka na miekko, miod nie podgrzany powyzej 40stopni z pylkiem i propolisem. To w jakis sposob poprawilo moj uklad pokarmowy 🙂 Jednak dziadki i babcie jedli zdrowiej, naturalniej a nas faszeruja chemia …

  Odpowiedz
 13. Zbigniew

  Tak podawanie hormonów powoduja jak wyczytałem chorobę prostaty – a czy leki nieziołowe na potencje to czasem nie hormony – czy po takich nie zachoruje prostata . Kto z panów odpowi9e . Zbigniew 60 wiosen

  Odpowiedz
 14. Anonim

  SZOK !!!

  Odpowiedz
 15. AndrzejPe

  Ważna uwaga dotyczy pochodzenia zdrowych jajek, które nie powinny być od gospodarzy którzy palą plastiki w swoich piecach, bo trujące osady zbierają się wokół, a kury to zjadają.

  Odpowiedz
 16. Małgorzata

  Całe swoje życie piję mleko i jadłam jajka , w miarę możliwości te prosto ze wsi .Mając 69 lat nie biorę żadnych leków . Bywało jednak ,że poddając się propagandzie o nie jedzeniu jaj ,mleka czy masła ,smalcu, zaczynały się pojawiać problemy zdrowotne .Zawsze unikałam konserw, produktów przetworzonych , a zwłaszcza gotowych przypraw .To czym jesteśmy dziś karmieni i do czego nakłaniani to jest okropność . Jedzmy zdrowo i nie dajmy sobą manipulować .Pozdrawiam

  Odpowiedz
 17. bronislawa

  chcialabym zeby wszystkich tych pseudo naukowcow poddawano tym wszystkim testom i chi rodziny , moze wtedy nie szastali tak ludzkim zyciem

  Odpowiedz
 18. Mirosław

  Wypróbowałem taką dietę jeszcze PRZED przeczytaniem tego artykułu.
  Od Wiosny do jesieni piłem jajka od “chłopa” jeszcze przed śniadaniem.
  Straciłem 12 kg.(2 kg/m-c). Samopoczucie o tyle lepsze że nie ujawniały się “chętki” na coś słodkiego.
  Stan włosów poprawił się.
  Ciśnienie mam jak młokos pomimo wieku. (65 lat)

  Odpowiedz
 19. Anonim

  Naturalnie krowa produkuje mleko dla cielat a nie dla ludzi. Mleko zawiera hormony i antybiotyki ktore sa podawane krowom zeby chronic je przed chorobami. Jest masa ludzi ktorzy maja alergie na produkty mleczne: ser, mleko, smietana i podobne nabialy. Te produkty zwiekszaja produkcje sluzu w organizmie, i przyczyniaja sie do chorob drog oddechowych. U dzieci picie mleka przyczynia sie do roznych chorob pulmenarnych. Dlatago dzieci czesto choruja na oskrzela i dostaja astme. Zwierzece tluszcze i proteiny (z miesa, mleka, sera i innych nabialow) skladaja sie w zylach i powoduja miazdzyce i cukrzyce. Cukrzyca nabyta w wieku puziejszym jest skutkiem otylosci, poniewaz tlusz blokuje insuline od dostania sie do srodka komurek. Uwazam ze jajka jak ktos chce jest to z umiarem. Idealna dieta dla ludzi jest dieta wegetarianska. Taka diete polecil nam sam Bog, ktory nas stworzyl i wie co dla nas jest najlepsze. Bynajmniej zabijanie i konsumowanie zwierzat nie bylo nigdy tu w planie. Jezeli chczsz byc zdrowy to trzymaj diete wegetarianska. A jezeli nie zalezy ci na optymalnym zdrowiu, to jedz zabite zwierzeta. Oprocz diety do dobrego zdrowia potrzebna jest jeszcze codzienna gimnastyka, odpoczynek, slonce i picie wody. To tak ogolnie 😉

  Odpowiedz
  • Anonim

   komorek lol

   Odpowiedz
  • Dana

   Widzę,że kurczowo trzymasz się zaleceń…bajkopisarzy 😀

   Odpowiedz
  • Shan

   Wegetariańska- głównie roślinna jak najbardziej 🙂 Ja od wielu lat z produktów pochodzenia zwierzęcego jadam tylko surowe jajka i surowy miód 🙂

   Odpowiedz
   • kinga

    Wegetarianizm jest szkodliwy już nie wspomnę o soi która jest rakotwórcza ,życzę smacznego wegetarianom i pysznego jogurtu z soi,życzę zdrowia!

    Odpowiedz
    • Natalie

     Jestem weganka i nie jem soi bo mi nie smakuje. To mit ,ze weganie glownie jedza soje.A do tego soja genetycznie modyfikowana jest napewno zdrowsza od miesa

     Odpowiedz
     • Paweł

      Soja genetycznie modyfikowana lepsze niż mięso ? Hahaha uśmiałem się i to bardzo
      Ludzie żywność jakakolwiek genetycznie modyfikowana nigdy ale to przenigdy nie zastąpi mięsa. Ciekawe dlaczego osoby które biorą udział w modyfikacji żywności, sami jej nie zjadają to tak na marginesie. GMO to największe zło jakie spotka ludzkość. Ale szara masa dalej wierzy że jest ok dokładnie jak z tymi badaniami czy szczepionkami.

     • PAWEL

      gratuluję głupoty !

    • Róża

     Mięsożercy zjadają więcej soi niż wegetarianie. Wszystkie zwierzęta hodowlane karmione są przede wszystkim soją GMO, z której białka i inne składniki znajdują się w mięsie tych zwierząt. Również życzę smacznego i dobrego zdrowia!

     Odpowiedz
     • Paweł

      Guzik prawda nie “wszystkie” ! Może te co Pani kupuje tak, jednak ja osobiście hoduje zwierzęta i żadne zwierzę nie jest nie było i nie będzie karmione soją ani innymi wytworami GMO. Także proszę nie pisać “Wszystkie” gdyż jest to kłamstwo Pani Różo

     • Viola

      Pięknie powiedziane i dodatkowo poparte faktami 🙂

     • Viola

      Różo. Chciałam powiedzieć, że pięknie i dosłownie przedstawiłaś fakty :-)👍

    • Gosia

     Soja tylko fermentowana, tak jak jedzą w Japonii : tempeh, miso itp

     Odpowiedz
    • Renata

     Na pewno zdrowsze jest spożywanie zwłok..bo mięso to nic innego jak kawałki trupów….
     Jestem wegetarianką trzeci rok…teraz wiem, że żyję…bez chorób, bólu, wzdęć…

     Odpowiedz
    • Ewa

     Do tego jeszcze karagen zamiast żelatyny.

     Odpowiedz
  • Emil

   Dziwne sam Jezus łowił ryby więc gdzie tu wegetarianizm?

   Odpowiedz
   • PAWEL

    co ma wspólnego wegetarianizm z rybami? a skoro Jezus jeździł na osiołku to czemu Tyjeździsz samochodem?

    Odpowiedz
   • Viola

    Emil. Ttu kłania się nieznajomość Pisma Świętego. Hmmm…
    Bóg stworzył czlowieka i dał mu wszelką roślinność za pokarm. Po potopie Bóg przyzwolił na jedzenie zwierząt, ale nie nakazał, wybór zawsze należy do człowieka. CZŁOWIEKU!

    Odpowiedz
  • dlugi69JG

   Podpieranie się jakimiś bogiem, samo w sobie wskazuje na brak profesjonalizmu. Skoro on jest wszechmocny, to w jakim celu pozwalał tym “człowiekom” siedzącym na drzewie z niego zejść i po co uczył ich polować. Gdyby wówczas zostali na drzewie, Ty “anonimie” nie mógłbyś teraz pisać. Tylko jedzenie mięsa dało możliwość zejścia z drzewa i wyprostowania się. Chyba że wierzysz, iż ludzkość ma 6 tysięcy lat, tak jak to można wyliczyć z bajki autora nieznanego, pt. Stary Testament. Co do mleka, to jest to tak, każdy ma na coś alergię , to też sprawka tego boga, 😀 ponoć stworzył człowieka na swój wzór…ciekaw jestem na co on choruje i czym też takie fanaberie jak człowiek ? Generalnie, człowiek jest jedynym ssakiem, który przyswaja laktozę w życiu po oderwaniu od” mamusiowego ” cycka. Reszta ssaków, przyswaja ją tylko w okresie tuż po urodzeniu .

   Odpowiedz
  • Jarek

   Takich glupot to ja nie slyszalem nigdy.ja mleko od krowy pilem praktycznie przez cale zycie.mieso kocham.ja jestem chory i zle sie czuje wtedy jak go nie zjem.to jest nieprawda ze trzeba jesc tylko rosliny.jestem zdrowy.pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Krzysztof

   Tia, i za jedzenie wegetariańskie (jabłko w raju) wywalił Adasia i Ewkę z Raju? Może jakby ukręcił łeb wężu i zjadł porządną potrawkę z gada to inaczej potoczyłyby się losy ludzkości?

   Odpowiedz
  • Robert

   “Zwierzece tluszcze i proteiny (z miesa, mleka, sera i innych nabialow) skladaja sie w zylach i powoduja miazdzyce i cukrzyce. ”
   Zupelne bzdety. W zylach odklada sie wapien a nie tluszcze i bialka. Tluszcze i bialka nie odpowadaja za powstawanie cukrzycy. To jakas fanaberia. Za cukrzyce odpowada nadmierna ilosc cukrow. Mowa to glownie o cukrach prostych – szybkoprzyswajalnych.

   “Idealna dieta dla ludzi jest dieta wegetarianska. Taka diete polecil nam sam Bog, ktory nas stworzyl i wie co dla nas jest najlepsze”
   Brednie. Dieta Wegetarianska to dieta DEGENERACYJNA -Sa tam powazne nieobory wiekszosci skladnikow odzywczych. Na tego rodzaju paliwie – procesy starzenia nastepuja znacznie szybciej.
   Gdzie Biblii jest napisane by ludzie zarli trawe ? Prosze nie siac dezinformacji.

   Na sniadanie polecam jajecznice z 2 jajek i 4 zoltek – wszystko to na masle lub boczku.

   Odpowiedz
  • agata

   astme i inne choroby zwiazane z alergia biora sie z chemicznych czesci pokarmow czyli sztucznych nie naturalnych dlaczego wiecej jest alergi i astmy czy ludzie kiedys mieli wiekszy dostep do modyfikowanej zywnosci i dlatego byli zdrowsi

   Odpowiedz
  • Anna

   Bóg w ramach wegetarianizmu kazał składać ofiary ze zwierząt? A jak Kain złożył mu ofiarę z plonów, to ją odrzucił, przyjmując ofiarę Abla z mięsa. Ja jem wegetariańskie krowy.
   Kogel mogel byłby super, gdyby nie trujący cukier.

   Odpowiedz
  • Paweł

   Głupszego komentarza nie widziałem. Dieta wegetariańska ?Hmm może jakiś dowód na poparcie tego . Taką dietę polecił sam Bóg to może jakiś odnośnik do biblii ? Sorry głupi człowieku ale nie wciskaj ludziom swoich teorii, bo to co zostało napisane przez Ciebie mija się i to bardzo z rzeczywistością.

   Odpowiedz
   • Marek

    A ty co? alfa i omega? wyzywasz innych od glupcow, a w starym testamencie masz napisane ze “nie bedziesz spozywal miesa z krwia zycia”. Troche sie doucz zanim cos napiszesz.

    Odpowiedz
    • Paweł

     OK nie ma problemu w starym testamencie Bóg zabijał w milionach i jak to się ma do tego że Bóg jest miłosierdziem i miłością ?

     Odpowiedz
     • Paweł

      P.S
      Panie Marku nie wyzywam innych od głupców tylko 1 osobę. Alfą i omegą również nie jestem. Skoro już napisałeś tak jak w starym testamencie “mięsa z krwią życia” jak to się ma do zwierząt które umrą naturalnie i zaraz po ich śmierci są przerobione na mięsa. Pewnie zaraz powiesz kto normalny je padlinę ? Są jednak jeszcze takie miejsca na świecie że tak jest robione. I jak to się ma do starego testamentu ?

     • Marek

      Pawle masz fajne imie po apostole. Oczywiscie interpretacja starego testamentu nie przynosi chluby wierze chrzescijanskiej ale wykraczamy ta dyskusja poza ramy tego artykulu. Ale wiedz, ze nie wszystko jest tylko czarne i biale. Najlepiej na potwierdzenie wielu teorii przyjrzec sie statystykom a te potwierdzaja korzystny wplyw diety wegetarianskiej.

     • Paweł

      Panie Marku oczywiście zgadzam się z Pana wypowiedzią prawie w 100 % jednak sam Pan pewnie wie,że ze statystykami różnie bywa. Ogólnie bardzo dobrze byłoby gdyby ludzie naprawdę wiedzieli co się dzieje na Naszym Globie, niestety znaczna większość żyje w przekonaniu jak to jest dobrze, jakie GMO to jest cudowne. Niestety rzeczywistość jest dużo brutalniejsza, wówczas gdy ludzie zobaczą jak jest naprawdę niestety będzie już za późno. Możecie się Państwo ze mnie śmiać, jednak nie zdziwi mnie wcale gdy w niedalekiej przyszłości, najbardziej pożądanymi rzeczami będą nasiona warzyw, owoców, zbóż. Pozdrawiam i mam nadzieję że nikogo nie obraziłem po za “Natalie”którą/go nazwałem głupią/ego

    • Jakub

     Chodziło o to, że przed zjedzeniem należy całą krew ze zwierzęcia spuścić. Kpł 17, 10-14. Ciekawe, czy tak samo chętnie stosujecie się do Kpł 19, 27.

     Odpowiedz
     • Marek

      Tak zgadza sie. Widze, ze mam do czynienia z osaba ktora zna sie na rzeczy lub umie znalezc potrzebne informacje.
      PS. Nie stosuje sie do Kpł 19, 27 (nie jestem zydem) ale stosuje sie do Kpł 17, 10-14 ale chyba bardziej wynika to z niecheci do zabijania zwierzat a poza tym nie przepadam za miesem.
      Ale wracajac do tematu; czlowiek to skomplikowana maszyneria i to co odpowiada jednemu nie musi odpowiadac drugiemu. Jeden dobrze czuje sie w diecie wegetarianskiej a drugi w miesnej.

  • Basia

   to jest wersja wedetarian,od zarania dziejów ludzie polowali na zwierzęta po to by jesc mięso,widac jest potrzebne

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu