10 Najgorszych Firm Spożywczych, które codziennie trują i okłamują ludzi.

Choroby, Porady, Zdrowie | 26 Komentarze

chrupkiWiele produktów dostępnych w Polsce zawiera niezdrowe dodatki, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, hormony, GMO i toksyny. Zawartość jedzenia, które codziennie spożywamy jest zatrważająca. Nie można dziwić się powstającym cywilizacyjnym chorobom, który nie występowały dekady temu. Konsekwencją braku wiedzy o toksynach w jedzeniu jest zachorowalność na raka. W ciągu najbliższych lat, 60% społeczeństwa będzie miało różne odmiany nowotworów.

To już nie jest zabawa. Już nie możesz powiedzieć: „co mnie to obchodzi.” Spożywając te produkty, wchłaniasz do organizmu toksyny, które powodują powstanie komórek rakowych. Tradycyjna medycyna jest mało skuteczna w leczeniu nowotworów.

Sprawdź czy korzystasz z poniższych firm i produktów.

1: ConAgra Foods

ConAgra to korporacja, do której należą marki takie jak: Hunt, Healthy Choice, Marie Callender’s, Orville Redenbacher, Slim Jim, Reddi-wip, Egg Beaters, Hebrew National, P. F. Chang’s, i Bertolli – etykietuje wiele swoich produktów używając frazy „wykonane z wszystkich naturalnych składników.”

Główne hasło korporacji: “Robimy jedzenie, które kochasz” jest równie urocze, jak i nieszczere. ConAgra został uznany za winnego w sprawie „łamania kodu zanieczyszczeń bakteryjnych i zdrowia w swoich zakładach przetwórstwa spożywczego, które zagrażają konsumentom, a w niektórych przypadkach spowodowały śmierć.”

Stosują również w swoich produktach GMO.

W 2003 roku okazało się, że przez dwa lata, ConAgra zatruwał klientów bakterią E.coli w wołowinie. Co najgorsze, USDA wspomagało ukrywanie trującego związku.

Sprawdź koniecznie czy eksportowane mięso do Polski nie pochodzi z tej firmy.

2: General Mills

Fosforan trójsodowy (znany również jako TSP) jest dodatkiem i wzmacniaczem smaku, który można znaleźć w tysiącach mrożonych i przetworzonych produktach spożywczych, w tym płatków dla dzieci. Składnik ten, był używany w przemyśle (do czyszczenia), dopóki EPA oświadczył, że jest on niebezpieczny dla ludzi. Pomimo tego, General Mills nie zaprzestał jego użytku.

Ale wszystko jest w porządku, ponieważ GM stwierdza: „W naszych produktach spożywczych używamy bardzo małe ilości [TSP]”.

Uff! Tylko niewielka ilość trucizny, ale szczęście!

Aż do tego roku, żywność General Mills zawierała BHT lub butylohydroksytoluen, który dzięki testom na zwierzętach został uznany za toksyczny.

General Mills również jest znany z powszechnego stosowania GMO w niemal wszystkich swoich produktach spożywczych. Firma aktywnie lobbuje przeciwko wymaganego oznakowania składników GMO i rozprzestrzenia dezinformacje na temat bezpieczeństwa GMO.

Sprawdzaj mrożonki czy nie posiadają Trójsodowy Fosforan.

3: Kraft Foods

To jest powód, dlaczego ser Krafta Mac N (Mac’n cheese) ma tak pięknie złoty odcień. Ponieważ, zawiera sztuczny barwnik agent Yellow nr 6, który powoduje nadpobudliwość, astmę, choroby skóry, a nawet nowotwór. W roku 2013, Kraft pod wpływem nacisku społecznego usunął sztuczne barwniki, ale dziesiątki tysięcy ludzi już spożyło ich produkty. Kraft ukrywa obecność GMO w żywności i walczy z przepisami o etykietowaniu niebezpiecznych składników. Ich wysoko przetworzone produkty zawierają duże ilości tłuszczu, cukru i sodu.

No i ostatnia sprawa: od 18 marca 2015 roku, Kraft był w trakcie wycofania 6,5 miliona pudełek sera Mac N, ponieważ niektóre z nich zawierały fragmenty… metalu.

Nie ma to jak kupować nabiał tylko od sprawdzonych rolników.

4: Heinz

Heinz stosował fałszywe reklamy. Okłamywali społeczeństwo przez znakowanie produktów wytworzonych z GMO, jako naturalne. Faktem jest, że korporacja ma na swoim koncie częste oszukiwanie opinii publicznej.

Ponadto, produkty Heinz zawierają następujące składniki: koncentrat pomidorowy z pomidorów nieorganicznych, ocet destylowany, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy (HFC), syrop kukurydziany, sól i różnorodność przypraw i aromatów. Każdy klasyczny ketchup zawiera pestycydy, HFC (neurotoksyny), szczególnie niezdrowy rodzaj cukru i soli kuchennej, która odwadnia organizm i zubaża go w minerały.

Nie musisz przestać jeść ketchup. Po prostu zamień go na zdrową markę organiczną. To samo dotyczy innych produktów… jeżeli takie istnieją na pułkach supermarketów 🙂

5: Campbell’s Soup Company (Zupy Cambell)

Campbell został pozwany za ukrywanie obecności GMO i etykietowania żywności zawierającej niską zawartość sodu, gdy zawierają one tyle samo soli jak regularne produkty. Średni kubek zupy Campbella zawiera zdumiewające 850 mg sodu. Spożywając go ryzykujesz: atak serca, cukrzyce i wysokie ciśnienie krwi.

Przez wiele lat, Campbell używał puszki pokryte żywicą epoksydową z toksycznych chemikaliów, bisfenol A (BPA).

„BPA jest związana w badaniach laboratoryjnych z rakiem piersi i prostaty, niepłodnością, wczesnego dojrzewania płciowego u dziewczynek, cukrzycą typu 2, otyłością i zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi,” według Breastcancerfund.org.

Dopiero niedawno firma w końcu uległa presji i usunęła BPA z produkcji.

6: Coca-Cola

W tym momencie, należy zdawać sobie sprawę z niezliczonych problemów zdrowotnych, które Coca Cola i Coca Cola diety powodują.

Coca Cola ma ponad pół tuzina dodatków chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia:

E150d, środek barwnika spożywczego;
E952 lub soda cyklaminian, syntetyczny substytut cukru, który został faktycznie zakazany przez FDA w 1969 roku, a następnie w niewytłumaczalny sposób przywrócony przez WHO, dziesięć lat później;
E950 lub acesulfam potasu, który jest 200 razy słodszy od cukru, bardzo uzależniający, szkodliwy dla układu sercowo-naczyniowego i nerwowego;
E951 lub aspartam, substytut cukru, który został powiązany z: guzami mózgu, MS (stwardnienie rozsiane), padaczką, chorobą Gravesa-Basedowa, przewlekłym, zmęczeniem, chorobą Alzheimera, cukrzycą, niedorozwojem umysłowym i gruźlicą;
E338, kwas ortofosforowy, który może powodować podrażnienia skóry i oczu;
E211, albo benzoesan sodowy, związek, który, zgodnie z jednym z badań, uszkadza ludzkie DNA.

Czy dalej nie masz nic przeciwko modnej coca coli/pepsi coli w jakiejkolwiek postaci?

7: Nestlé

Nestlé jest jedną z trzech firm korzystających z GMO w produktach dla niemowląt. Nestlé słynie z używania trucizny „melaminy”. Jest to ta sama substancja chemiczna, która spowodowała choroby u co najmniej 50.000 chińskich niemowląt w 2008 roku.

„Purina”, której właścicielem jest Nestlé, miał również pozew za korzystanie z glikol propylenowy, znaną toksynę – składnik płynu przeciw zamarzaniu. Stosowana była w karmie dla psów. Po zachorowaniu ponad 3000 psów, Purina odpowiedziała na swojej stronie internetowej, że glikol propylenowy jest „zatwierdzonym przez FDA dodatkiem do żywności, który również używany jest w ludzkiej żywności, takiej jak ciasto i sos sałatkowy.” Pocieszające…

Moja rekomendacja: unikaj wszystkich produktów Nestle, również…wody.

8: Kellogg’s

Kellogg był zaangażowany w ogólnokrajowe poparcie dla GMO. Wydali na ten cel 1.012.552 dolarów. Niestety, firma rozwija się i jej produkty zawierają obecnie 100% GMO kukurydzy, która zawiera śladowe ilości glifosatu i toksyn BT.

9: PepsiCo

Znaczna większość produktów Pepsi zawiera 4-metyloimidazol, lub 4-MEL, który przyczynia się do powstania komórek rakowych.

Korporacja lobbuje na rzecz używania produktów GMO. Inwestuje miliony dolarów w napoje sportowe i energetyzujące, aby nie utożsamiać swoich produktów z otyłością, cukrzycą czy rakiem. W 2014 roku badania wykazały, że produkty Pepsi mają więcej cukru fruktozy, niż zwykłe nieenergetyczne produkty.

10: Hershey’s

Wraz z wieloma innymi firmami produkującymi słodycze, Hersheys została niedawno osądzona o niebezpieczny poziom ołowiu w ich produktach. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia układu nerwowego i trudności w uczeniu się. Inny metal występujący w produktach Hershey to kadm, który może spowodować szkody i uszkodzenia reprodukcyjne, nerek, wątroby i kości.

Dodatkowo, Hershey wydał ponad milion dolarów, aby ukryć zawartość GMO w ich cukierkach i czekoladach. Ich najbardziej popularne przysmaki zawierają wiele składników modyfikowanych.

źródło: csglobe.com

Kasia Kasia Brzoza

Źródło: https://onalubi.pl/zdrowie/10-najgorszych-firm-spozywczych/

26 komentarzy

 1. Anonim

  proponuje obejrzeć świat jest inny na youtube i życie stanie się inne

  Odpowiedz
 2. Edita

  Odnosnie mleka nan juz raz byla glosna afera.Takze od dawna wiadomo ze nan nie jest polecane dla dzieci.

  Odpowiedz
 3. ada

  Wystarczy czytac sklad na produktach i oczywiscie najpierw zapoznac sie co ocnaczaja poszczegolne skladniki robie to od dawna i czuje sie duzo lepiej:)

  Odpowiedz
 4. Magik

  Ani jednego koncernu alko lub papierochowego, co to za kupa ? Unikaj wszystkich produktów nestle, rozumiem że majonez Winiary mam odpuścić i wodę Perier Aqua Panna lub Sanpelegrino też ? Dobre naprawdę dobre.

  Odpowiedz
 5. lucy

  artykuł zawiera mało konkretów, bo na dobrą sprawę co druga firma produkująca żywność, używa szkodliwych dla człowieka substancji itd. W mojej miejscowości jest browar, jeden z najwiekszch w Polsce i piwo które jest tam produkowane nie powinno się nazywać piwem, wszystkie reklamy tego piwa są czystą fantazją, nie używa się tam żadnego chmielu, jest on zastąpiony czarną mazią.

  Odpowiedz
 6. Anonim

  Rozumiem, że Ci co uważają, że artykuł jest nierzetelny (być może jest, nie wiem) dalej będą pili Colę i Pepsi. Powodzenia!

  Odpowiedz
 7. terefere

  Autor nie ma zielonego pojęcia o czym pisze

  Odpowiedz
 8. Anonim

  Kompletnie nierzetelny 🙂 rzeczywiście jesteś z branży.
  Standardy korporacji to zysk odmieniany na wiele sposobów czy też jestem nierzetelny?

  Odpowiedz
 9. Monika

  A ja sie przerazilam moja corka pije mleko nan 4 z nestle…

  Odpowiedz
  • Anonim

   Nie ma obaw, z tym mlekiem wszystko jest w najlepszym porządku. Nikt nie dopuści produktów dla dzieci gdyby okazało się “trucizną”. Nie popadajmy w paranoje.

   Odpowiedz
   • Malina

    Panie Anonimie, gratuluję zaufania jakie obdarza pan(i) korporacje. Ale gdy już zauważy pani pewne objawy u swoich dzieci czy ogólnie najbliższych (bo obcy pana raczej nie interesują) to proszę przynajmniej w takim momencie unikać syntetycznych wyrobów farmakologicznych i zacząć ufać raczej starym dobrym metodom naturalnym, zioła odpowiednia dieta składająca się raczej z produktów nie wytwarzanych taśmowo.
    A dzieci jako grupa docelowa korporacji, nie są dla tych producentów grupą pod specjalną ochroną. Wręcz przeciwnie, dzieci są grupą docelową w realizowaniu Agendy 21.
    Życzę spokojnych snów i podziwiam pana za naiwność jaką pan emanuje.

    Odpowiedz
   • Magdalena

    Nie masz pojęcia o czym piszesz? W sklepach mamy pełne półki zawierających trucizny. Niby kto ma to zatwierdzać i kontrolować? W pieczywie proszek wyrabiany z włosów ludzkich. W żelkach, w pysznych jogurcikach żelatynę, która wyrabiana jest tego co nie da się już ze zwierząt sprzedać: skór, kopyt, kości wytrawianych kwasem solnym, mniam, w piwie mamy żółć zwierzęcą, a wszystko aby miało przyjemny kolor i smak, przykrywa się tonami barwników, aromatów i innych substancji. Jak matka ma rozum, to nie poda dziecku mleka modyfikowanego ani jedzenia ze słoiczków.

    Odpowiedz
   • Anonim

    no jasne wsyscy pragna naszego dobra.. .. ale tego z kieszeni

    Odpowiedz
 10. Anonim

  Pracuję w tej branży….powyższe to najwięksi gracze w biznesie….autorce proponuje zapoznać się ze standardami tych firm, jakich badań wymagają i itp. Artykuł kompletnie nie rzetelny…..magia internetu. ..coś typu “Jedz szpinak bo ma najwięcej żelaza “

  Odpowiedz
  • Malina

   Pracujesz w tej branży? No lojalność wobec pracodawcy ma na Ciebie wpływ ogromny. Ale pozwól, że zapytam: Jak tam praca szanownych jelit, należysz do szczęściarzy, że wszelki objawy nie są jeszcze dokuczliwe? Nie martw się, co się odwlecze to nie uciecze.

   Odpowiedz
  • Goga

   Nierzetelny pisze się razem,jak już przypierdalacie się,o “pułkę”

   Odpowiedz
 11. Artur

  “Nie musisz przestać jeść ketchup.” to, obok “pułka” też chyba wyprodukował Google translator…. 🙂

  Odpowiedz
 12. Niekumata

  po przeczytaniu zdania z “pulkach” zwatpilam w wiarygodnosc artykulu.

  Odpowiedz
  • Anonim

   puknij się osobo nijaka

   Odpowiedz
  • Magdalena

   Przez “pułkę” nie wierzysz w te fakty. Widocznie jeszcze jesteś za młoda i za zdrowa. Powodzenia, dużo zdrówka życzę, bo się przyda!

   Odpowiedz
 13. konrad

  Glikol propylenowy? To etylenowy jest toksyczny i używany w płynach chłodzących. Propylenowy jest w medycynie do lekarstw i w kosmetyce, Uważany za neutralny dla organizmu. Mało wiarygodne propagowanie wiedzy niesprawdzonej.

  Odpowiedz
 14. Wioletta

  Jedno słowo “pułkach” powoduje brak zaufania do artykułu. Co nie oznacza, że nie ma w nim prawdy.

  Odpowiedz
  • marzena

   mam to samo…….

   Odpowiedz
  • Goga

   Ot qrwa cały Polak.Nieważne,że jest truty na wszelkie sposoby,ale ważna jest pisownia.Kto się gównem urodził melonem nie umrze.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
  0
  Twój Koszyk
  Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu