Zapachowe kostki toaletowe domowej receptury

Własnoręcznie wykonane zapachowe kostki toaletowe neutralizują brzydkie zapachy, likwidują w toalecie wszelkiego rodzaju bakterie oraz pozwalają zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na produktach chemicznych.

Zapachowe kostki toaletowe domowej roboty są skutecznym i wydajnym rozwiązaniem na brzydki zapach z toalety. Pomogą nadać twojej łazience świeży i przyjemny zapach. Jeśli lubisz naturalne produkty, które można wykonać własnoręcznie przy odrobinie wyobraźni, cierpliwości i uwagi, te małe kostki toaletowe pomogą ci oczyścić rury i zdezynfekować toaletę.

Wszystkie składniki, jakich użyjemy są ekologiczne i przyjazne środowisku. Nie sposób także nie wspomnieć o tym, że zaoszczędzimy dzięki temu rozwiązaniu mnóstwo pieniędzy. Spróbujmy zatem.

Zapachowe kostki toaletowe na brzydki zapach z toalety

Należy pamiętać, że brzydkie zapachy z toalety mogą być wywołane wieloma różnymi czynnikami. Oto kilka przykładów:

Stan uszczelnień pomiędzy toaletą a podłogą. Jeśli produkt uszczelniający nie jest najlepszej jakości, może on po pewnym czasie zacząć pękać i przepuszczać zapachy.
Spłuczka umieszczona wewnątrz toalety jest kolejnym potencjalnym źródłem brzydkiego zapachu.
Sprawdź niespływającą wodę, drożność rur i odpływ. Czasami zatrzymana woda może być źródłem brzydkiego zapachu.

Walcząc z nieprzyjemnym zapachem w łazience warto również sprawdzić stan kanalizacji. Potem wykorzystaj ten prosty domowy sposób na ochronę domu przed bakteriami i utrzymanie go w czystości.

Jak zrobić zapachowe kostki toaletowe?

Nasz cel jest prosty: niedrogi i łatwy do wykonania produkt, który jest przyjazny środowisku. Wszyscy wiemy, że większość produktów czyszczących, jak detergenty i mydła, zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mają szkodliwy wpływ nie tylko na środowisko, ale też ogólnie na nasze zdrowie.

Pamiętaj, że zapachowe kostki toaletowe powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dzieci mogą myśleć, że to pianki do jedzenia lub cukierki więc najlepiej przechowywać je w miejscu, gdzie nie dosięgną ich rączki.

Składniki

1 szklanka sody oczyszczonej
6 łyżek stołowych soku z cytryny
1,5 łyżki białego octu
1,5 łyżki wody utlenionej
2 łyżki olejku z drzewa herbacianego

Sposób wykonania

Przygotuj średniej wielkości plastikową miskę, w której wymieszasz wszystkie składniki.
Wsyp najpierw sodę oczyszczoną. Jeśli są w niej grudki, rozgnieć je widelcem. (Soda oczyszczona skutecznie likwiduje brzydkie zapachy z toalety i kanalizacji.)
Dodaj sok z cytryny. Kwas cytrynowy ma silne właściwości czyszczące i ma w domu niezwykle wszechstronne zastosowanie.
Kolejny krok jest prosty: dodaj biały ocet. Ten składnik ma właściwości dezynfekujące i natychmiast neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Postaraj się wymieszać dobrze wszystkie składniki, a następnie je uformować.

Teraz dodajemy wodę utlenioną. Należy to robić ostrożnie. Trzeba ją dodawać po troszeczku (po kropelce, nigdy nie dodawaj całości na raz) ponieważ może wywołać reakcję.
Ostatnim składnikiem, jaki dodajemy, jest olejek zapachowy. W tym przypadku zastosujemy olejek z drzewa herbacianego ze względu na jego właściwości dezynfekujące i antybakteryjne. Możesz jednak wykorzystać taki olejek, jaki chcesz.
Kiedy wszystkie składniki są dobrze wymieszane, możemy je uformować na dwa sposoby: za pomocą małej miarki, nadając im półkolisty kształt, lub używając foremek w kształcie np. gwiazdek lub serduszek.
Kiedy już nadasz kształt kostkom toaletowym, zostaw je na noc, aby wyschły i się utwardziły.

Kostki są gotowe do użycia po tym, jak wyschną przez noc.
Teraz wystarczy tylko wrzucić jedną z nich do toalety i spuścić wodę. Jak tylko składniki zaczną działać, natychmiast poczujesz świeży, przyjemny zapach. Efekt utrzyma się do trzech dni.

Jesteś gotów je wypróbować?

Źródło: https://krokdozdrowia.com/zapachowe-kostki-toaletowe-domowej/

Dodaj komentarz