Źródło: www.Humel.pl
Apigenina to flawonoid, który w przyszłości może być wykorzystany do tworzenia preparatów przeciwko nowotworom. Skuteczność została potwierdzona nie tylko na szkiełkach laboratoryjnych, ale także w organizmach ludzi chorych. Terapia apigeniną tchnie nadzieją dla osób z wyjątkowo agresywną formą raka, u których chemioterapia nie przyniosła żadnych zmian. Seler pomaga w leczeniu raka tam gdzie zawodzi chemioterapia.
Seler hamuje wzrost komórek raka.
Flawonoidy selera nie tylko redukują liczbę wolnych rodników, ale też powstrzymują wzrost istniejących już w ciele guzów. Oznacza to, że seler zapobiega tworzeniu się zwyrodnień tkankowych.
Trzy potężne zalety apigeniny.
Doprowadza do obumierania komórek rakowych. Guzy przestają otrzymywać substancje odżywcze.
Hamuje podział komórek nowotworu.
Hamuje aktywność genu kontrolującego mnożenie komórek raka.
Przy raku piersi i jajników.
Prof. Salman Hyder wraz z zespołem University of Missouri przeprowadzili badania na myszach laboratoryjnych. Potwierdziły one zatrzymanie wzrostu guzków, u tych myszy którym podawane wcześniej hormony nie przyniosły żadnej poprawy. Myszy jedzące pokarm bogaty w apigeninę potwierdzały zanik nowotworów jajników.
Przy raku trzustki.
Rak trzustki jest uznawany za wyjątkowo oporny w leczeniu chemią. Najczęściej uznawany za nieuleczalny. Jednak we wspólnym badaniu, japońscy i arabscy naukowcy dowiedli skuteczności apigeniny. Dr Michael Ujiki z Northwestern University w Chicago i jego współpracownicy byli w stanie zapobiec podziałowi komórek na cztery różne typy raka trzustki, wystawiając je na działanie apigeniny. Im większe było stężenie i czas ekspozycji na apigeninę, tym trudniej było dzielić się komórkom raka.
Przy raku płuc.
Naukowcom z chińskiego Zhejiang University School of Medicine także udało się zrobić testy w warunkach laboratoryjnych. Uzyskano pozytywne efekty na czterech różnych typach komórek raka płuc. Również te komórki nie były w stanie się podzielić i mnożyć. Badacze zaobserwowali, że apigenina osłabia oporność komórek na chemioterapię.
Postępy w badaniach.
Wszystkie te badania miały miejsce w laboratoriach. Przeprowadzano je pod mikroskopem. Jednak w 2012r. chińskim i amerykańskim naukowcom udało się potwierdzić, że przyjmowanie apigeniny doustnie przynosi równie dobre rezultaty.
Rzeczą oczywistą jest brak sponsorów dla badań nad apigeniną z selera. Mogłoby się okazać, że kawałek zieleniny zawiera niesamowite właściwości, dużo lepsze od chemicznych „leków” na raka.
Niemniej wyniki uzyskane do tej pory dają nam niesamowity sygnał, w jakim kierunku należy zmierzać w chorobie nowotworowej. Mając te informacje, możesz wzbogacić swoja dietę w seler i cieszyć się lepszym zdrowiem.
Najwięcej apigeniny zawarte jest w zielonej części selera i naci pietruszki. Inne źródła to: winogrona, jabłka, wiśnie, karczoch. Oczywiście warzywka uprawiane ekologicznie z dostępem do gleby i słońca będą zawierały więcej apigeniny niż te ze szklarni i sadzone na wacie.
Jeśli uważasz, że ten artykuł jest ciekawy i może pomóc twoim znajomym – udostępnij im go. 🙂
Pozdrawiam Humel 🙂
Źródła:
www.munews.missouri.edu/news-releases/2012/0515-breast-cancer-effectively-treated-with-chemical-found-in-celery-parsley-and-spice-by-mu-researchers/
www.molecular-cancer.com/content/5/1/76
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21984153
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3397525/
Źródło: www.Humel.pl
0 komentarzy