PRZEZ ŻOŁĄDEK I JELITA – Do zdrowia – Jerzy Zięba

Jerzy Zięba, Porady, Zdrowie | 0 komentarzy

Porozmawiajmy tym razem o trawieniu i jelitach. Dużo mówi się o tzw. zdrowych bakteriach jako czymś niezbędnym dla zdrowia.

Sprawa stanu zdrowia jelit jest ciągle bardzo niedoceniana. Choć obserwuję, że coraz więcej osób zaczyna zwracać na to uwagę. Słyszy się, że jelita to jest taki drugi mózg naszego organizmu, że jelita decydują o naszej odporności itp.

Dużo jest w tym prawdy, że zdrowie mieści się w jelitach. Wiele osób nie za bardzo zdaje sobie sprawę z konsekwencji, że jeśli działanie jelit jest niewłaściwe, to zdrowie też nam wysiądzie. W takim razie zadbajmy o te jelita.

Bardzo dużo się mówi teraz o znaczeniu posiadania dobrych bakterii jelitowych dla właściwej pracy układu trawiennego. To święta prawda. Wydawać by się mogło, że w takim razie najprostszym rozwiązaniem jest dodanie sobie takich właściwych bakterii. Nie jest to jednak wcale taka łatwa sprawa. Można to robić, ale pod jednym warunkiem, że dla tych bakterii stworzy się w jelitach odpowiednie środowisko. Jeżeli nie ma odpowiedniego środowiska, to nawet dobre bakterie nie chcą się nam namnożyć.

Dalszą część artykułu można znaleźć w gazecie infoZDROWiE dostępnej bezpłatnie w większości polonijnych punktów w stanach NY, NJ, CT, PA lub zamawiając prenumeratę prosto do domu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa

Kategorie