Odżywka z jajek do włosów zniszczonych.

Odżywka do zniszczonych włosów i jajka? To niezwykłe połączenie może dla was zabrzmieć dziwnie. Na temat jajek krąży wiele mitów, na szczęście powoli przekonujemy się do ich zalet i bogactwa składników odżywczych, które dostarczają organizmowi. Temat cholesterolu w jajkach zasługuje na osobny artykuł, ale dziś nie o tym. W tym artykule dowiesz się jak zrobić naturalną odżywkę do włosów używając właśnie jajek.

Jajka są niezwykle bogate w białko i tzw. dobry cholesterol. Jeżeli nie jesteście przekonani o ich zdrowotnych właściwościach niech przekona was fakt, że specjaliści od zdrowych nawyków żywieniowych zalecają jedzenie jednego jajka dziennie.

Jajka dostarczają nam wielu witamin i minerałów : B5, B12, A, D i E. Zawierają także selen, żelazo, jod, kwas foliowy i cholinę.

Zniszczone włosy…

Włosy narażone są na wiele czynników, powodujących ich osłabienie. Zacznijmy od promieniowania ultrafioletowego – na pewno słyszałaś, że promienie UV niszczą skórę; pamiętaj, że skóra głowy również jest podatna na szkodliwe działanie słońca. Włosy niszczą się także przez zanieczyszczenie środowiska, chemikalia zawarte w farbach do włosów. Szczególnie niekorzystnie działa na nie częste suszenie i prostowanie. Dlatego tak ważnie jest, by stosować odpowiednią pielęgnację włosów, która pomoże im zachować naturalny blask i siłę.

Odżywka z jajek?

Dzięki białku i cholesterolowi zawartym w jajkach, są one w stanie odpowiednio odżywić skórę głowy i cebulki włosów, dzięki czemu włosy będą zdrowsze, a na szczotce będzie ich zostawać znacznie mniej.

Jeśli przeraża Cię myśl o dziwnym zapachu, jaki jajka zostawią na Twoich włosach – spokojnie. Tę odżywkę nakłada się w formie maseczki. Rozbij i rozkłóć jajko (białko i żółtko), po czym wetrzyj je we włosy na całej ich długości. Pozostaw je w tym stanie przez 15-20 minut, tak by związki zawarte w jajku zaczęły oddziaływać na strukturę włosów i skórę głowy. Po tym czasie, włosy można po prostu wypłukać zimną lub letnią wodą i umyć w standardowy sposób.

Pamiętaj, że rozkłócone białko i żółtko można bez obaw stosować na włosy normalne, na suche lepiej nałożyć tylko żółtko, a na przetłuszczające się – tylko białko. Odżywkę z samego białka można nakładać co 2 tygodnie, a pozostałe 2 opcje – raz na miesiąc.
Pamiętaj też, że stosowanie odżywki częściej niż jest to zalecane, wcale nie przyspieszy kuracji ani nie poskutkuje lepszymi rezultatami. Wręcz przeciwnie, skutki mogą być odwrotne do zamierzonych.

Poniżej przedstawiamy 3 przepisy na odżywki odpowiednie dla różnych rodzajów włosów:

1. Maseczka do włosów suchych

Składniki
1 jajko
1 łyżka oliwy z oliwek
2 łyżeczki majonezu

Przygotowanie
Najpierw dokładnie rozkłóć białko i żółtko. Później dodaj oliwę i majonez, po czym mieszaj, aż składniki utworzą jednolitą maź.

Stosowanie
Nałóż odżywkę na włosy i pozostaw je na 20-30 minut. Zmyj maseczkę wodą i umyj włosy w normalny sposób.

2. Maseczka anti-frizz

Składniki
2 duże truskawki
1 jogurt naturalny
1 łyżka miodu
1 jajko (tylko białko)

Przygotowanie
Rozgnieć truskawki w misce, potem dodaj pozostałe składniki i mieszaj, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Stosowanie
Nałóż przygotowaną pastę na włosy i pozostaw ja na około pół godziny. Spłucz włosy ciepłą wodą, a później umyj je tak, jak robisz to zawsze.

3. Maseczka na włosy słabe i łamliwe

Składniki
1 jajko
1 łyżka oliwy z oliwek
2 łyżki miodu

Przygotowanie
Po dokładnym rozkłóceniu białka i żółtka, dodaj pozostałych składników i dobrze wymieszaj.

Stosowanie
Nałóż odżywkę na skórę głowy i delikatnie wcieraj. Pozostaw włosy w tym stanie na około pół godziny, po czym umyj włosy używając szamponu do łamliwych włosów.

Sama spróbuj, przygotowanie takiej odżywki nie kosztuje praktycznie nic. Nic nie stoi na przeszkodzie by ją wypróbować, a rezultaty naprawdę mogą Cię zaskoczyć. Skoro jajka dostarczają wartościowych składników Twojemu organizmowi, mogą też dostarczać je Twoim włosom!

Źródło: https://krokdozdrowia.com/odzywka-z-jajek-do-wlosow-zniszczonych/

Dodaj komentarz