Metale ciężkie – Jak je usunąć z organizmu?

Metale ciężkie – Jak je usunąć z organizmu?

Często mówi się o szkodliwym wpływie metali na nasze zdrowie. Dlaczego metale ciężkie są dla nas aż tak bardzo szkodliwe? Co wiesz na ich temat? Jak sprawdzić, czy zatruwają nasz organizm? Jaką drogą dostają się do naszego ciała? W jaki sposób możemy im zapobiegać? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł – odpowiadamy na wszystkie te pytania. Dowiesz się, jak zwalczać metale ciężkie i naturalnie leczyć wywoływane przez nie rozmaite dolegliwości. Z pomocą odpowiednich produktów żywnościowych i naturalnych suplementów, takich jak chlorella, kolendra, czosnek czy magnez, raz na zawsze uwolnisz swój organizm od niebezpiecznych metali ciężkich.

Metale ciężkie – Co to takiego?

Metale ciężkie to pierwiastki chemiczne, które w mniejszym, bądź większym stopniu – stanowią strukturalną część wszystkiego, co nas otacza – od skorupy ziemskiej po nasz organizm. Są to: miedź, żelazo, kobalt, mangan, cynk, glin, ołów, arsen etc. Problem pojawia się wówczas, gdy w nadmiernych ilościach gromadzą się one w naszym organizmie, co powoduje stopniowe zatruwanie całego ciała. Metale te, emitowane do środowiska w rozmaity sposób, potrafią pozostawać w nim przez stulecia.

Jak metale ciężkie szkodzą naszemu organizmowi?

Metale ciężkie są bardzo trudne do usunięcia z naszego organizmu, dlatego też z czasem gromadzi się ich tam coraz więcej, w zależności od tego, jak bardzo narażamy się na ich działanie. Już medycy starożytnej Grecji i Rzymu udokumentowali objawy wywoływane przez tego typu metale. Najpoważniejszymi konsekwencjami występowania metali ciężkich w naszym organizmie są:

Nowotwory
Choroby nerek
Choroby wątroby
Opóźnienie w rozwoju
Autyzm
Choroby autoimmunologiczne
Choroby stawów
Zaburzenia układu nerwowego
Choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Parkinsona czy Alzheimera
Zaburzenia endokrynologiczne
Komplikacje w czasie ciąży
Alergie

Powyższe konsekwencje powinny nas zaalarmować, by niezwłocznie zadbać o odpowiednią ochronę organizmu przed metalami ciężkimi.

Jak metale ciężkie dostają się do naszego organizmu?

Metale ciężkie są stale obecne w naszym otoczeniu, występują pod różnymi postaciami. Wyróżniamy kilka z ich źródeł:

Ołowiane rury
Duże tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk czy miecznik
Stłuczone termometry rtęciowe
Stłuczone żarówki energooszczędne
Narzędzia kuchenne z aluminium, a także te, które zawierają metale ciężkie
Szczepionki
Pestycydy
Konwencjonalne produkty kosmetyczne
Benzyna
Tytoń
Dodatki do żywności
Lekarstwa
Woda pochodząca z kopalń i obiektów przemysłowych, a także ścieki.

Jak wyeliminować metale ciężkie z organizmu?

Naturalne metody usuwania metali ciężkich z organizmu opierają się na naturalnych suplementach o właściwościach chelatujących – łączą się z metalami ciężkimi i usuwają je z naszego ciała. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie wywołują skutków ubocznych, jak większość leków.

Odtruj swój organizm z następującymi produktami:

Alga Chlorella: Alga ta wykazuje silne właściwości odtruwające ze wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji, nie tylko metali ciężkich. Jej cudownym składnikiem detoksykującym jest chlorofil.
Kolendra siewna (Colendrum sativum): Roślina ta tradycyjnie jest stosowana jako przyprawa do potraw. Poza właściwościami chelatującymi, zawiera również sporą dawkę witamin, zwłaszcza witaminy A i K, a w mniejszych ilościach B, C i E.
Czosnek: To naturalne lekarstwo na wiele chorób i dolegliwości będzie nam pomocne również przy odtruwaniu organizmu z metali ciężkich. Jego składniki oczyszczające pomagają usunąć toksyny z organizmu. Gorąco polecamy zastosowanie kuracji na bazie tybetańskiej nalewki czosnkowej, dzięki której nie tylko usuniesz toksyny, ale i zapobiegniesz ich ponownemu wchłanianiu się.
Magnez: Mimo, że minerał ten nie posiada właściwości chelatujących, doskonale pomaga usunąć toksyczne elementy z organizmu.

Powinniśmy przyjmować te suplementy i produkty codziennie – przynajmniej przez trzy miesiące, w postaci ekstraktu bądź tabletek, w zależności od zalecanej dla nas maksymalnej dawki.

W trakcie kuracji odtruwającej możemy zaobserwować u siebie objawy detoksykacji, takie jak bóle, trądzik i wypryski, biegunka, itp. Są one wynikiem wysiłku organizmu włożonego w usunięcie szkodliwych substancji. Pamiętaj o tym i mimo dolegliwości – nie przerywaj kuracji. Koniecznie też pij dużo wody między posiłkami – ułatwisz w ten sposób proces oczyszczania organizmu.

Ponadto, zapobiegaj zaparciom, które utrudniają wydalanie toksycznych substancji i mogą spowodować ponowne zatrucie komórek ciała.

Zaleca się, by stosować kurację odtruwającą pod nadzorem lekarza lub wyspecjalizowanego terapeuty.

Źródło: https://krokdozdrowia.com/metale-ciezkie-je-usunac-organizmu/

Dodaj komentarz