Kremy zmiękczające włosy – domowe receptury.

Wszyscy wiemy, że włosy mogą odegrać dużą rolę w Twoim wyglądzie, dlatego tak wiele kobiet spędza długie godziny w salonach fryzjerskich wydając morze pieniędzy na produkty do pielęgnacji włosów. Dziś będziemy mówić o utrzymaniu zdrowych i pięknych włosów bez konieczności użycia niebezpiecznych i kosztownych produktów. Przede wszystkim, podamy Ci gotowe przepisy na domowe kremy, które w naturalny sposób zmiękczą Twoje włosy i pomogą ograniczyć ich puszenie.

Nie ważne czy robisz to po aby dobrze wyglądać w pracy czy z jakiegokolwiek innego powodu, musisz jednak pamiętać, że zarówno farbowanie jak i stosowanie produktów chemicznych do włosów może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Jeśli chcesz dowiedzieć jak zmiękczyć włosy nie wydając na to zbyt dużo pieniędzy ani nie stosując środków chemicznych – czytaj dalej.

Krem kokosowy.

W celu przygotowania tego kremu, należy dodać sok z jednej cytryny do jednej szklanki mleczka kokosowego. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki  a następnie wstaw specyfik do lodówki. Pozostaw go tam tak długo aż zauważysz kremową warstwę na powierzchni.

Pokryj równomiernie włosy miksturą i pozostaw na około 20 minut do wchłonięcia. Warto pamiętać, aby przykryć włosy ręcznikiem lub ściereczką, która ułatwi wchłanianie we włókno włosa.

Po upływie 20 minut, spłucz włosy, aż do całkowitego usunięcia produktu, a następnie umyj je szamponem jak zwykle. Jeśli będziesz konsekwentna, osiągniesz doskonałe efekty.

Krem z mleka i miodu

Kilka kropli miodu dodaj do jednej szklanki mleka. Dobrze wymieszaj, a następnie zastosuj równomiernie na włosy. Pozostaw na półtorej lub dwie godziny. Następnie dokładnie spłucz i umyj włosy delikatnym szamponem.

Oliwa z oliwek

Wszystkie oleje naturalne są doskonałe w odżywianiu i przywracaniu zdrowia włosom. Teraz powiemy więcej o oliwie z oliwek, chociaż olej ze słodkich migdałów równie doskonale sprawdza się przy regeneracji włosów. Oleje te przywracają włosom zdrowie, dzięki czemu czują się one i wyglądają znacznie lepiej.

Rozgrzej w garnku trochę oleju, uważaj przy tym, aby się nie oparzyć i go nie przypalić. Ciepły olej zastosuj na włosy. Pozwól mu działać przez kilka minut. Możesz też ukryć włosy pod czepkiem termicznym. Jeśli nie posiadasz czepka, możesz użyć do tego celu gorącego ręcznika. Po odczekaniu, spłucz i umyj włosy jak zwykle.

Jeśli masz tłuste włosy, najlepiej zrezygnuj ze stosowania produktu przy samej nasadzie. I pamiętaj, że wszystkie te zabiegi wymagają cierpliwości. Nie spodziewaj się cudów w ciągu jednej nocy. Zabiegi należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu aż włosy staną się jedwabiste, błyszczące, łatwiejsze w rozczesywaniu, a tym samym, proste.

Produkty chemiczne oferują szybkie rezultaty, ale… czy warto ryzykować tak wiele? Warto wiedzieć, że te szkodliwe substancje przenikają przez skórę głowy, skąd trafiają do krwiobiegu.

Dlatego należy ocenić, czy warto korzystać z produktów, które z czasem mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Lepiej wybrać naturalne zabiegi, które można zrobić szybko w zaciszu własnego domu, nie wydając dużo pieniędzy.

Źródło: https://krokdozdrowia.com/kremy-zmiekczajace-wlosy-domowe-receptury/

Dodaj komentarz

Close Menu