Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia.

Dość często zdarza się, że z wiekiem tracimy zdolność widzenia. Mogą wpływać na to różnorodne choroby, ale najczęściej bywa po prostu tak, że z upływem lat Nasze oczy stają się trochę mniej doskonałe. Niemała jest tutaj również rola siedzącego trybu życia i wszechobecnych ekranów. Możemy mieć trudności z czytaniem lub dostrzeganiem szczegółów z pewnej odległości. Korekcja wzroku w takim przypadku może być niezbędna.

Całe szczęście istnieje kilka domowych, naturalnych sposobów na to, by poprawić zdolność widzenia. Nie musisz od razu nosić na stałe okularów. Zwłaszcza jeżeli Twoje oczy mają się gorzej po stresach, długim siedzeniu przy książkach, korzystaniu z komputera lub gdy ogólnie twój styl życia i odżywiania jest niezdrowy. Oczywiście, jeżeli pogorszenie ostrości wzroku nie wynika z jakiejś konkretnej choroby.

Korekcja wzroku – 8 domowych sposobów dla poprawy ostrości widzenia

Regularne pij sok z marchewki – najlepiej świeżo skręcony.
Unikaj patrzenia się w ekrany (komputer, telewizor, tablet, telefon) przez długi czas.
Kilka razy dziennie delikatne masuj okolicę oczu.
Daj odpocząć oczom przez 3 godziny dziennie.
Nie noś okularów cały dzień, zdejmuj je na jakiś czas.
Spędzaj czas obcując z naturą, spoglądaj na piękną zieleń i odprężające krajobrazy (ważne jest patrzenie w dal, zwłaszcza jeżeli pracujesz przy biurku)
Każdego dnia, nakładaj ciepły i wilgotny okład na oczy i uciskaj je przez pół godziny.
Poniższy obrazek przedstawia 16 prostych ćwiczeń. Podążaj oczami wzdłuż wyrysowanych linii (najlepiej wydrukować go sobie na kartce A4). W ten sposób wyćwiczysz mięśnie oka, co bardzo dobrze wpłynie na Twój wzrok.


Jeżeli robisz to ćwiczenie po raz pierwszy, spróbuj skoncentrować się na obrazku i wpatrywać w niego przez jakiś czas (bez mrugania). Twój umysł przyswoi sobie znaczenie tego symbolu. W tym czasie możesz doświadczyć drobnego łzawienia i chcieć zamknąć oczy. Wystarczy chwilę normalnie pomrugać, aby dobrze nawilżyć oko. Podczas wykonywania ćwiczeń najbardziej wskazany jest stan relaksu.

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Mam nadzieję, że domowa korekcja wzroku pomoże Tobie zachować dobre widzenie o wiele dłużej.

Źródło: http://warsztatdobregoslowa.pl/korekcja-wzroku-domowe-sposoby/#more-1040

4 komentarze

  1. eryka
  2. weronika87
  3. Janina