Domowe mydło do higieny intymnej.

Pamiętaj, że zdrowie twoich jelit jest bezpośrednio związane ze stanem okolic intymnych, dlatego też istotne jest dbanie o higienę intymną, aby uniknąć powikłań

Mydło kupowane na co dzień w sklepach może mieć negatywny wpływ na Twoje miejsca intymne. Wymagają one szczególnej higieny i specjalnego traktowania, jeśli chce się uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości czy infekcji.

Na szczęście już za chwilę poznasz skuteczne i proste sposoby, jak samodzielnie przygotować w domu mydło do higieny intymnej. Domowe mydło będzie zawierało tylko naturalne składniki, które pomogą Ci zapobiec infekcjom, swędzeniu i uczuciu dyskomfortu oraz zapewnią świeżość i higienę tych części ciała.

Mydło – Dlaczego lepiej unikać zwykłego mydła?

Wiele kobiet używa takiego samego mydła do higieny miejsc intymnych, jak do mycia reszty ciała. Zdecydowanie lepiej jest jednak używać produktów przeznaczonych konkretnie do higieny intymnej, ponieważ zwykłe mydło zawiera często substancje chemiczne i składniki, które mogą szkodzić tym wrażliwym miejscom. Odpowiednie do higieny intymnej będą środki o działaniu łagodzącym i wyrównującym pH, które będą zapobiegały nawracającym infekcjom.

Poniżej znajdziesz przepis na mydło do higieny intymnej, które bez problemu przyrządzisz sama w domu. Zawiera ono takie składniki jak olejek z drzewa herbacianego, który świetnie zapobiega infekcjom grzybiczym.

Czego potrzebujesz?

210 ml oleju kokosowego
30 g wodorotlenku sodu
65 ml wody destylowanej
olejek herbaciany
olejek tymiankowy
foremka o dowolnym kształcie, z dowolnego materiału oprócz aluminium
rękawiczki
trzepaczka do jajek
miska lub garnek, w którym można mieszać i podgrzewać składniki
szklane naczynie
duża łyżka kuchenna do mieszania

Jak przygotować domowe mydło?

Dla bezpieczeństwa i jak najlepszego efektu zastosuj się do poniższych wskazówek:

Załóż rękawiczki
Do szklanego naczynia wsyp wodorotlenek sodu, a następnie powoli dodawaj wodę destylowaną, tak aby uniknąć jej rozlania. Z takiej mieszanki zacznie wydobywać się para. Schłodź mieszankę w lodówce, aż stanie się przejrzysta. Pamiętaj, aby zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia lub wykonywać te czynności przy otwartym oknie.
Wlej olejek kokosowy do miski i podgrzej. Gdy osiągnie temperaturę około 40 stopni Celsjusza odstaw na bok i wymieszaj z przygotowaną wcześniej mieszanką wodorotlenku sodu i wody destylowanej. Rób to bardzo powoli i uważnie, aby uniknąć rozlania. Wymieszaj dokładnie za pomocą trzepaczki, aż mieszanka uzyska konsystencję żelu.
Natychmiast po wymieszaniu, dodaj 15 kropli olejku herbacianego i 30 kropli olejku tymiankowego.
Przelej miksturę do foremki.
Przykryj foremkę ręcznikiem, aby zachowała odpowiednią temperaturę i zapewniła dobry przebieg procesu tworzenia się mydła. Pozostaw do wystygnięcia na 12 lub 24 godziny, w tym czasie nie poruszaj foremki.
Gdy całkiem wystygnie, możesz wyjąć mydło z foremki.
Pozostaw mydło w chłodnym i suchym miejscu, gdzie będzie mogło stwardnieć. Zajmie to koło miesiąca.

Jak dbać o miejsca intymne?

Jeśli w przeszłości zdarzały Ci się infekcje intymne, polecamy kilka sposobów na zachowanie higieny i zdrowia w okolicach narządów płciowych.

Noś bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak bawełna.

Po umyciu możesz zaaplikować bezpośrednio na ciało olejek z aksamitki, który ma właściwości nawilżające, a dodatkowo ochroni Cię przed infekcjami intymnymi, dzięki swojemu działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwgrzybiczemu.

Gdy tylko zaczynasz odczuwać pierwsze objawy infekcji intymnej, zaaplikuj kilka kropli olejku herbacianego na wkładkę higieniczną. Dzięki naturalnemu ciepłu, olejek zacznie wydzielać substancje, które wyleczą i odkażą miejsca intymne.
Używaj wyłącznie specjalnych chusteczek przeznaczonych do higieny intymnej.
Zastąp zwykłe mydło produktami z naturalnych składników.
Pamiętaj o silnym związku pomiędzy zdrowiem miejsc intymnych, a Twoim trawieniem. Dołącz więc do swojej diety takie produkty, jak: jogurt, kefir i czosnek, gdyż zapobiegną one występowaniu infekcji.

Źródło: https://krokdozdrowia.com/domowe-mydlo-higieny-intymnej/

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Chemik

    Pamietaj chemiku mlody wlewaj zawsze kwas do wody nie ba odwrot… To o kwasie. Ale w przepisie jest wodorotlenek sodu i to mnie zastanawia. NaOH (wodorotlenek sodu) jest silna zasadą. Chwasty w ogródku wypali wiec nie wiem czy nie mialo byc wodoroweglan sodu czyli soda oczyszczona (nawet taka spozywcza). Ps. Gdzie wy kupicie NaOH???

  2. zaneta

    widzialam to juz na innej stronie, nigdy przenigdy nie dodaje sie wody do kwasu – czytasz takie cos i od razu zaczynasz uwazac za nastepny internetowy smiec.. proponuje edycje postu…

Dodaj komentarz